Jump to content

Koй Power Line кит да избера?!


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Здравейте спрял съм се на 2 модела на D-Link като цяло не гледам особено какви ненормални скорости подържат но на по-скъпия модел забелязах, че пише "Up to 16 units in one home network" съответно за този:http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVjdC1EX0xJTkstNTAxLTUwOC0wMDA2MzAxMDM5Nzkz#n.11.1.7.12

Обаче пък не е мноого ясно на колко метра..А на другия не пише нищо от тоя род и е по-бавен като цяло :http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVjdC1EX0xJTkstNTAxLTUwOC0wMDA2MzAxMTU5NTM1#n.11.1.7.14

Идеята като цяло е да има няколко който да се явяват базови станции и към тях закачени клиенти.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

По скъпите са по новия стандарт HD  и не са съвместими с по старите

По старите и по евтините ги водят 85 мбита , реално - около 25 мбита при точка към точка.

И двата стандарта позволяват максимум 16 на една медия (кабел).

От старите - 85м - има Edimax в Солитрон на около 90 лв бройката , поне имаше преди време, сега не знам.

Вече не знам дали е оправдане да се занимаваш с тази технология, мисля, че PON излиза малко по скъпо, ама там е бъдещето

Здравейте спрял съм се на 2 модела на D-Link като цяло не гледам особено какви ненормални скорости подържат но на по-скъпия модел забелязах, че пише "Up to 16 units in one home network" съответно за този:http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVjdC1EX0xJTkstNTAxLTUwOC0wMDA2MzAxMDM5Nzkz#n.11.1.7.12

Обаче пък не е мноого ясно на колко метра..А на другия не пише нищо от тоя род и е по-бавен като цяло :http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVjdC1EX0xJTkstNTAxLTUwOC0wMDA2MzAxMTU5NTM1#n.11.1.7.14

Идеята като цяло е да има няколко който да се явяват базови станции и към тях закачени клиенти.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА Прав си за технологията но на мен ми трябва за  трудно достъпните места където искам да пусна и там е почти невъзможно не ами нерентабилно да се пускат кабели и карам на WI-FI та а искам да ги махна поради проблемите  с ефира не гоня повече от 20 мегабита така че мисля да взема 2 от новите а ще видим как ще се справят през мрежата на Еон :) Имам няколко клиента който са категорични че неискат кабел да влиза в тях!И затова ги пуснахме на WI-FI..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия са ми любимите с "Кабел в нас НЕ!". Едно време им се връзвахме и правихме 200 магарии с wireless-и и прочие, но сега просто ги оставяме да помислят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих за по-малко пари големия модел 200 HD.Утре трябва да пристигне във Варна  и започвам да го гърча:)Като поработи няколко седмици и не даде признаци на дефекти ще го отворя и ще пусна снимки както и ще го мъча с директен кабел да видя как ще се държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туко що взех power line kit-a изглейда много добре като корпус както и доста тежичък за размерите си.В комплекта е с диск и 2 лан кабела сега ще го разучавам и ще видя имали по-нов фирмуер.Излезе ми 170Лева!

п.п.Пуснах го но не ми раздаде никакво ИП много странно и в книжката няма нищо за ИП та...Има един софт който има настройки на името на мрежата,QOS, и т.н. но никъде ИП та  :o И малко съм в шах :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай отзиви да не харча и аз 200 лева за тест, че искам подобно решение за моето жилище. Мен 85мб ме устройват перфектно.

Аз немога да ги подкарам още :( това което е вързано към компа вижда другото но нет няма пинг няма дори и като са на един контакт!

Диодите който показват връзка по ел. инсталацията не светват изобщо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скъпите са по новия стандарт HD  и не са съвместими с по старите

По старите и по евтините ги водят 85 мбита , реално - около 25 мбита при точка към точка.

И двата стандарта позволяват максимум 16 на една медия (кабел).

От старите - 85м - има Edimax в Солитрон на около 90 лв бройката , поне имаше преди време, сега не знам.

Вече не знам дали е оправдане да се занимаваш с тази технология, мисля, че PON излиза малко по скъпо, ама там е бъдещето

PON  му е майката за сега проектирам един район за тестов PON до 1 година трябва да съм го пуснал . Добре е да се вмъкне една тема да си бъбрим специално за passive optical network. :)

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си но това е съвсем друга тема... Иначе и аз съм надъхан да разбера как се изгражда,какви марки устройства, на какви цени, от къде?

П.П. Вдигнах и DHCP за всеки случай данеби да немогат със сетнати ръчно ИП та да варвят.Ама не и не едното вижда другото показва му мак адреса но сигнала е на "0" а са на един разклонител :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taka.. Тръгна и аз неразбрах как ама 111111 го уплаши и сега върви макар и да немога да си обясня защо досега не се закачаха.Първи наблюдения сравнения с WIFI то ами същата работа като цъкане на странички.На пинг към моя GW малко по-зле, при положения, че е в другия край на апартамента 80квадрата.С АП то бях на 1-2мс макс 5, а с PowerLIne 3-4 макс 10.Което мен лично не ме притеснява особено.За теста и на 2 те съм им сложил по 20 метра разклонители да има:)Сигнала стои на FULL което ме радва,Но неприятно ме изненада, че не си виждам локалните компутри.Имам пинг към GW имам към нета ,но към локален комп и от 2 те стани нямам както и немога да влизам един към друг и за момента скорост немога да тествам.Незнам нарочно ли е направено но за момента е факт.Пробвах да пусна на единия ФТП, но пак нестава :(

п.п. MicroTik BandwidthTest и той непоказва нищо освен на рх 96bps  :o Сега забелязах, че немога да пингна и AP тата в локалната.Само GW пингвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще изкарам снимки сега го отворих но цифровия не е в мен :( Доста прилично е направено  :) + Евентуални схеми на свързване към отделен кабел,схема за свързване към 3 фазна система което преди малко ми хрумна вместо да се слагат 3+ switch :)И мисля да му направя друго захранване(да не е импулсно).Че тия импулсни на тия честоти който работи ръсят невероятни смущения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тез кибритчета да не режат нещо като минават в бридж

като кастовете примерно можеби с цел да се достигнат макс скоростите

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Нямат ИП адреси, това са просто бриджове. Имат специална програмка , която работи на Layer2 - с етернет фреймове. С нея се сетват пароли и показва качеството на връзката. Устройствата трябва да са с една и съща парола за да се виждат.

Нещо , което забравих да спомена. Не ги включвайте в голям ЛАН сегмент !!!

Докато няма трафик през тях, всичко е ОК, обаче в момента в който трафика заеме целия bandwidth на медията (ел.мрежа , кабел) , устройствата почват да бълват на етернет порта си ether frame PAUSE ( http://en.wikipedia.org/wiki/Ethernet_flow_control ) , която успешно скапва 100М ЛАН , т.е. скоростта (общия му bandwidth) на целия лан пада до скоростта на powerline устройствата .

Решението е да се свържат към отделен интерфейс на рутер (МТ) , който обаче да не е бриджнат към други.

p.s.

Когато програмката показва, че са вързани на 85М , реално достижимата скорост е около 25 мбита

Туко що взех power line kit-a изглейда много добре като корпус както и доста тежичък за размерите си.В комплекта е с диск и 2 лан кабела сега ще го разучавам и ще видя имали по-нов фирмуер.Излезе ми 170Лева!

п.п.Пуснах го но не ми раздаде никакво ИП много странно и в книжката няма нищо за ИП та...Има един софт който има настройки на името на мрежата,QOS, и т.н. но никъде ИП та  :o И малко съм в шах :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.