Jump to content

Изграждане на безжична (Wi-Fi) мрежа 802.11g


nikolay931

Recommended Posts

А нищо не му пречи да пробва само с едно. Историята помни за такива линкове и с домашни рутери. Всичко е много относително.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Добре колега а , пасивен репитер какво ще рече. какво ми е необходимо за него. и съответно на какъв принцип работи.

безмислено решение убиващо и скорост и качество

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При така зададените критерии от разстояние и препятствие (къща), за да прихваща безжично с лаптоп, вариантите са:

1. С едно устройство в т. А излъчващо към т. Б, където е ентусиаста с лаптопа. Той опитва да се закачи, има 1, 2 чертички на безжичната, закачва се, но интернет няма. Приближава се малко към устройството в т. А с лаптопа и като стигне на педесетина метра, интернета е 6!

2. С две устройства: едно в т. А и едно в т. Б, монтирани така, че да се виждат едно с друго - с високи стойки или встрани, така, че да се заобиколи въпросната къща. Ентусиаста с лаптопа опитва за се закачи, но се оказва, че има интернет, само когато той си е извън къщи и се намира близо до устройството от т. Б

3. С три устройства: едно в т. А, едно на подходящо място в т. Б и едно безжично рутерче вкъщи, свързано по лан с устройството навън от т. Б. Интернет ще има вкъщи и навън, докъдето стига обхвата на въпросното рутерче, но не повече от 20-25 метра и то според зависи, през колко стени минава сигнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

безмислено решение убиващо и скорост и качество

на 500 метра ако няма пряка видимост пасивния репитер не е лошо решение. Със сигурност ще прекара повече трафик от колкото ако го няма. Не ми се вярва лаптопа да хвърли до антената  на 500 метра ако няма видимост.

Добре колега а , пасивен репитер какво ще рече. какво ми е необходимо за него. и съответно на какъв принцип работи.

Пасивния репитер представлява две свързани една с друга антени с кабел. няма активни устроиства. Удачно е когато няма пряка видимост, примерно трябва да се хвърли сигнал зад  някой ъгъл или да се прескочи някоя къща или байр. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай 2бр. Nanostation M2. Закачаш линка (500м не е нищо и съм сигурен че ще прекара поне 40мбитс) , слагаш рутер от клиентската страна и си ловиш с лаптопа.

Ако искаш да хванеш само с лаптопа...няма да стане. Иначе съм хващал на 3км с лаптоп от насочена антена, но имаше супер видимост.

 

Наното струва 150лв едното

Рутер 33лв

 

Тотал: 333лв.

 

 

Успех и драсни какво е станало.

И без пари да пуснем нета, пак ще питат за промоции и по-високи скорости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.