Jump to content

Изграждане на безжична (Wi-Fi) мрежа 802.11g


nikolay931

Recommended Posts

Здравейте имам следният проблем, предстои ми изграждане на безжична мрежа на разстояние около 500 метра в права линия при която има известни препядствия (1 къща). По настоящем съм го замислил с слагане на едно rocket m2 устройство което да разпръсква сигнала от едната страна , а от другата да се прихваща директно с лап топ.

Въпросът ми е дали съм в правилната насока, или ако не ще помоля за съдействие, понеже съм доста нов в тази среда.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш ли пряка видимост нямаш линк нямаш и връзка :) или ще хващаш някакъв отразен сигнал който като цяло няма да става за нищо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля но като гледам има "колеги" ентусиасти и карат по 50мб през хълм :D не знам как ама работи. Че нека да опита :)

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, евентуално за този тип устройство според Вас какъв е максималният обхват, пряка видимост , като отсрещната страна го хваща директно с лап топ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля но като гледам има "колеги" ентусиасти и карат по 50мб през хълм :D не знам как ама работи. Че нека да опита :)

 

Ако прокопаят тунел/дупка в хълма. ::)

 

Николай, заобиколи къщата.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, евентуално за този тип устройство според Вас какъв е максималният обхват, пряка видимост , като отсрещната страна го хваща директно с лап топ

Не съм сигурен точно какво каза но за разстояние на линк е много относително зависи от ефир от видимост и от куп важни фактори а колкото до това лаптопа да ти е клиентско устройство ако е в къща този лаптоп или зад стени забрави :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата, че нищо не бяха прокопали и останахме замислени.

Иначе на питащия по-добре да сложи по-насочена антена.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудна работа е лаптоп да хвърли 500 метра даже и да няма препятствия. Трябват ти поне 2 устройства а ако не стане говори с тия от къщата да направиш един пасивен репитер, ако не са навити да сложиш и там устройство. Задачата не е трудна но физиката не можеш да я прескочиш. При тия честоти си мисли за сигнала  все едно е светлина. ако тя минава имаш линк ако не минава правиш така ,че да мине.

Редактирано от pavelkamburov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега говорих с познат, който ме съветва да сложа или секторна или омния антена. какво ще кажете по този въпрос, изобщо ако се стигне до антена, каква да бъде и съответно какво излъчване има ( насочено, 120о, 90о)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Насочена антена с ширина да речеме 5 градуса 
получава се 1/5 едно делено на 5

сектор 60 градуса 

1/60

омни 

1/360

това е сметка за отношение мощност сигнално покритие спрямо разстояние

 

как мислиш с лаптоп да върнеш на 500 метра?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насочена антена с ширина да речеме 5 градуса 

получава се 1/5 едно делено на 5

сектор 60 градуса 

1/60

омни 

1/360

това е сметка за отношение мощност сигнално покритие спрямо разстояние

 

как мислиш с лаптоп да върнеш на 500 метра?

ами и аз не знам как точно ще стане. познат казва че на селото му е направил нещо подобно и работило безупречно. но не знам честно казано, вече се насочвам на мисълта да се сложат 2 антени от 2те страни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и аз не знам как точно ще стане. познат казва че на селото му е направил нещо подобно и работило безупречно. но не знам честно казано, вече се насочвам на мисълта да се сложат 2 антени от 2те страни

И това е само половината от работата. ако къщата пречи може да се наложи  и на нея нещо да сложиш или устройство или пасивен репитер. Не се занимавай с външни антени това си иска  стойки кабели  и т.н  една добра антена е колкото устройство а  разстоянието е никакво.  Задачата се решава за под 200 лева. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега а , пасивен репитер какво ще рече. какво ми е необходимо за него. и съответно на какъв принцип работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен  няма да стане с една антена, особено с Rocet M2, Nano M2, Loco M2...... Прекалено голямо разстояние гониш, а и тази къща... Лаптопа няма да отговори. Колегите са прави. Ще трябва да търсиш решение с две устройства. А и зависи какъв е бюджета ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2х Локо м2 ще му излезе най тънко и най удачно ако е село може и да има ефирче 500 метра реално са нищо

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.