Jump to content

Изграждане на безжична (Wi-Fi) мрежа 802.11g

nikolay931
 Share

Recommended Posts

Здравейте имам следният проблем, предстои ми изграждане на безжична мрежа на разстояние около 500 метра в права линия при която има известни препядствия (1 къща). По настоящем съм го замислил с слагане на едно rocket m2 устройство което да разпръсква сигнала от едната страна , а от другата да се прихваща директно с лап топ.

Въпросът ми е дали съм в правилната насока, или ако не ще помоля за съдействие, понеже съм доста нов в тази среда.

Благодаря!

Нямаш ли пряка видимост нямаш линк нямаш и връзка :) или ще хващаш някакъв отразен сигнал който като цяло няма да става за нищо :)

И аз така мисля но като гледам има "колеги" ентусиасти и карат по 50мб през хълм :D не знам как ама работи. Че нека да опита :)

Analog Audio™

Добре, евентуално за този тип устройство според Вас какъв е максималният обхват, пряка видимост , като отсрещната страна го хваща директно с лап топ

И аз така мисля но като гледам има "колеги" ентусиасти и карат по 50мб през хълм :D не знам как ама работи. Че нека да опита :)

Ако прокопаят тунел/дупка в хълма. ::)

Николай, заобиколи къщата.

• Like 1

Добре, евентуално за този тип устройство според Вас какъв е максималният обхват, пряка видимост , като отсрещната страна го хваща директно с лап топ

Не съм сигурен точно какво каза но за разстояние на линк е много относително зависи от ефир от видимост и от куп важни фактори а колкото до това лаптопа да ти е клиентско устройство ако е в къща този лаптоп или зад стени забрави :) 

Там е работата, че нищо не бяха прокопали и останахме замислени.

Иначе на питащия по-добре да сложи по-насочена антена.

Analog Audio™

Трудна работа е лаптоп да хвърли 500 метра даже и да няма препятствия. Трябват ти поне 2 устройства а ако не стане говори с тия от къщата да направиш един пасивен репитер, ако не са навити да сложиш и там устройство. Задачата не е трудна но физиката не можеш да я прескочиш. При тия честоти си мисли за сигнала  все едно е светлина. ако тя минава имаш линк ако не минава правиш така ,че да мине.

Edited by pavelkamburov

сега говорих с познат, който ме съветва да сложа или секторна или омния антена. какво ще кажете по този въпрос, изобщо ако се стигне до антена, каква да бъде и съответно какво излъчване има ( насочено, 120о, 90о)

• Administrator

Насочена антена с ширина да речеме 5 градуса 
получава се 1/5 едно делено на 5

сектор 60 градуса 

1/60

омни 

1/360

това е сметка за отношение мощност сигнално покритие спрямо разстояние

как мислиш с лаптоп да върнеш на 500 метра?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Насочена антена с ширина да речеме 5 градуса 

получава се 1/5 едно делено на 5

сектор 60 градуса 

1/60

омни 

1/360

това е сметка за отношение мощност сигнално покритие спрямо разстояние

как мислиш с лаптоп да върнеш на 500 метра?

ами и аз не знам как точно ще стане. познат казва че на селото му е направил нещо подобно и работило безупречно. но не знам честно казано, вече се насочвам на мисълта да се сложат 2 антени от 2те страни

ами и аз не знам как точно ще стане. познат казва че на селото му е направил нещо подобно и работило безупречно. но не знам честно казано, вече се насочвам на мисълта да се сложат 2 антени от 2те страни

И това е само половината от работата. ако къщата пречи може да се наложи  и на нея нещо да сложиш или устройство или пасивен репитер. Не се занимавай с външни антени това си иска  стойки кабели  и т.н  една добра антена е колкото устройство а  разстоянието е никакво.  Задачата се решава за под 200 лева. 

Добре колега а , пасивен репитер какво ще рече. какво ми е необходимо за него. и съответно на какъв принцип работи.

Според мен  няма да стане с една антена, особено с Rocet M2, Nano M2, Loco M2...... Прекалено голямо разстояние гониш, а и тази къща... Лаптопа няма да отговори. Колегите са прави. Ще трябва да търсиш решение с две устройства. А и зависи какъв е бюджета ти!

2х Локо м2 ще му излезе най тънко и най удачно ако е село може и да има ефирче 500 метра реално са нищо

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.