Jump to content

Оптика за свободно полагане във земята

PcTuninG™
 Share

Recommended Posts

Здравейте колеги налага ми се да положа оптика във земята без тръба каква бихте ми препоръчали и дали ще издържи .

Edited by PcTuninG™

468x60_free.jpg

GYXTW

Брониран оптичен кабел с носещо въже за въздушно полагане и директно полагане в земята

post-1004-0-06299100-1390140843_thumb.pn

• 10 months later...

GYXTW това е кабела може да се слага на всякъде.Имаме такъв в гората даже не е закопан и работи вече втора година.

Здравей, за директно полагане в земята определено трябва да бъде с гофрирана стомана. Не можах да разбера защо по-горе беше намесено носещото въже, но ако искаш по-надежден кабел може да вземеш такъв с двойна HDPE обвивка.

+1 за GYXTW

:)vtsc погледни какво представлява GYXTW. Миле много го "харесва" този кабел ;)

Edited by Mihail Peltekov

+1 за GYXTW

:)vtsc погледни какво представлява GYXTW. Миле много го "харесва" този кабел ;)

vtsc много добре ги знае всичките тези хубави кабели, но нещо тази конструкция не му е много присърце. Също така, брал съм ядове на няколко пъти с таз тъй прекрасна конструкция, когато ми се наложи да не прекъсвам влакна, а само да отклоня няколко от работещ кабел, и то през зимата, и то горе в планината и т.н. За тази задачка закачка vtsc предпочита DS Armored.

;) Ами добре е да даваш заданието още в началото на темата за да няма излишни неща по темата.

Защо? Човека си го е казал точно - иска да го копа в земята, без да използва HDPE тръба. От там нататък всеки си казва мнението, повече мнения - по-близо до истината. Лошото е, че малко хора пишат за съвет или помощ, а се включват само ако може да се заяждат. Така, че... нека повече хора пишем и ще е по-добре за всички. :)

• Like 1

• 4 months later...
  • 4 weeks later...

Човек такива неща съм виждал да издържа оптиката, че няма какво толкова да се притсняваш.Стига да не я газят коли по цял ден, няма какво да и стане ако я положиш в полето. Няма да казвам на кой огромен телеком корп клиенти с хиляди месечна такса се полагат така кабели и не са бронирани.

• 1 year later...

Здравейте колеги,

трябва да изпълня две трасета с оптични кабели, като за едното кабелът мисля да бъде изтеглен в HDPE тръба, а за другото кабелът ще бъде закрепен със скоби за бетонна стена. Моля за вашите мнение и препоръки за типа на кабелите, съответно за едното и другото трасе.

За бетонната стена obo тръби и по избор... скоби или хилти.

То зависи и от броя влакна. Вкарвал съм ебаси бруталните 11-ки кабел в бетермана и е дизайн "heroic mode"

Бюджета каквото позволява.. такова слагаш. Ако си възложител и изпълнител (което е малко вероятно) взимаш

диалектрик с нужния брой влакна и действаш. Ако си изпълнител се ръководиш от спецификациите на възложителя

ако искаш да го сдадеш :)

То hdpe и hdpe в България е като москвич и пежо 404.. ша се духа ли кабела... градски, селски, междуселски трасета?

Колега нали знаеш че сме ние и че булсатком сме най-великите в БГ!

знам бе знам.. смири се и да сте живи и здрави, че ако ви няма вас и близалките няма на кой да взема клиент ;)

• Like 3