Jump to content
  • 0

RB912UAG-5HPnD-OUT Проблем с Скоростите


deniboy

Въпрос

Здравейте  колеги преди около месец си взех RB912UAG-5HPnD-OUT на разтояние от 6 км не могат да закарат повече от 90 Down и 140 Up , Каквото и да опитвах няма разлика винаги в едната посока нещо се случва , използвам 2 антени НЕТА по 90 см , Директна Видимост

post-3952-0-20783500-1389464027_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

намали си TX powera от двете страни докато започнат да се чуват на -57-58dB

при сегашното ниво от -44/-45 ти премодулират и CCQ-то ти стига едвам 67%

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

намали си TX powera от двете страни докато започнат да се чуват на -57-58dB

при сегашното ниво от -44/-45 ти премодулират и CCQ-то ти стига едвам 67%

Опитах Колега но без резолтат , Нивата стигнаха 55/58 CCQ стигна до към 86 % дали евентуално не е облъчвател или заради това че се препачва , имам междинна точка и до там нямам проблем , 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Сигурен ли си за поляризациите от двете страни?

Това с ръчно зададеното разстояние, сигурен ли че знаеш как се ползва?

Ако не, задай то да си решава само.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сигурен ли си за поляризациите от двете страни?

Това с ръчно зададеното разстояние, сигурен ли че знаеш как се ползва?

Ако не, задай то да си решава само.

Аз съм задал растояние до 27 км това което го е показало 6 км е растоянието между двете антени то само си го определя един път показва 4 км един път 6  , разменях кабелите за хоризонтал и вертикал и единствената разлика е че дава различни нива на сигнала ,друго не съм променял сичко е на defolt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

:D и аз имах същия проблем. Проблем в софтуера момчета.1-во ресетваш борда.2-ро сложи по стара версия,5.23 или нещо такова,но не слагаи 6 версия.Ако нямаш от каде да ги намериш   

http://download.mikrotikindonesia.com/index.php?dir=Firmware/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Аз съм задал растояние до 27 км това което го е показало 6 км е растоянието между двете антени то само си го определя един път показва 4 км един път 6  , разменях кабелите за хоризонтал и вертикал и единствената разлика е че дава различни нива на сигнала ,друго не съм променял сичко е на defolt

имах предвид да не си задал на отсрешните страни различни поляризации

 

:D и аз имах същия проблем. Проблем в софтуера момчета.1-во ресетваш борда.2-ро сложи по стара версия,5.23 или нещо такова,но не слагаи 6 версия.Ако нямаш от каде да ги намериш   

http://download.mikrotikindonesia.com/index.php?dir=Firmware/

и какво му е на 6-та версия

или пък на сайта 

http://mirror.mikrotik-bg.net ?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ползвам ги със ROS 6.7 при доста тежки условия! Браво за CCQ-то късметлия.

Само имай предвид, че за да се "развихрят" искат да върви трафик през тях, та не знам как ги тестваш, има ли абонати зад тях, има ли постоянен трафик?

Какво не му харесваш на практика на линка?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ползвам ги със ROS 6.7 при доста тежки условия! Браво за CCQ-то късметлия.

Само имай предвид, че за да се "развихрят" искат да върви трафик през тях, та не знам как ги тестваш, има ли абонати зад тях, има ли постоянен трафик?

Какво не му харесваш на практика на линка?

Здр.Тествам ги без да има закачени абонати към тях и повече от 80-90 мегабита не иска да премине , иначе на линка има около 60 абоната,

не знам дали са много , лошото е че на 2-3 дена се рестартират самички ,преди ползвах Rocket M5 и нямах никакви проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

и аз имам проблем с ccq то 912  5гхз рокет диш антена и от 67/67 немога да изкарам по добро качество -57 е сигнала  ос 6.12 някой намерил ли е решение на проблема 


ето и снимка

post-686-0-43383400-1400061298_thumb.jpg

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Защо си скрил канала ? Едва ли някой от форума ще ти навреди на линка... Аз съм забелязал, че когато използвам по-ниски честоти около 5300 ъплоуда на клиентите е по-голям за сметка на даунлоуда. Когато използвам честота от сорта на 5800 даунлоуда на клиента скача драстично за сметка на ъплоуда. При мен е такова положението със зашумяването на ефира - опитай да поиграеш с каналите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

утре ще си поиграя ама с брадвата само да отида там сменям ги с карти с бордове и ще се оправи работата или чипа ар9300 е голям боклук или микротик не могат да си оправят софта за 9300 достатъчно четох по форумите и другите имат такива проблеми

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте колеги относно скоростите на RB912 out , оказвасе че когато ги надупиш колкото може на 30 Dbi няма значение дали ще са на 6 км или на 30 км , повече от 120 мегабита немогат да прекарат  с NV2  с другите протоколи не може да докара и 50 мегабита , въпроса е че като влезнат в червеното се рестартирват , rocket m5 не може да достигне същите скорости стига до 80 мегабита но не се рестартирва и го прави по стабилен , имаме трасета с rocket m5  и с RB 912  микротика се рестартирва през 2 дена , рокета няма проблем , единствено че кара по малко скорост , имало специален вариант за конфигориране на RB912 при които се ограничавало преноса на tcp и не се натоварвал процесора и карал по високи скорости още не съм оспял да достигна повече от 100 мегабита с препачване ,!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

я разкажи за тоя експеримент че да забива на 2 дни 

доста линкове съм виждал които се рестартират от енергото т.е. като няма ток

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.