Jump to content

МВР събира информация за ISP?


Recommended Posts

За отиването-ще идеш(мърдане няма,нали те е призовал чОвеко) За питането-ще питаш.Вие мен като частно лице ли такова или като представител на юридическо?Ако е като частно-ми не мога да давам информация за юридическо лице,сори и приятен ден.Ако е като представител на юридическо-ми вижте ся нищо против ама в писмен вид до адреса на фирмата и там ще видим-имате ли право да питате,немате ли... и ще отговорим в законовия срок.А да-и пак приятен ден и бай.После веднага при адвокат-разказче по картинката и да те подкове ако продължат да нахалстват.Но на тях инфо-никакво.Горе главата и да не ти пука-тия нямат никакво законово право те питат нищо от изброеното така че в понеделник си направи кодош с тях и си свиркай ;)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е кой знае какво - викали са ме няколко пъти, обикновено в началото на всяка година.

Информацията, която искат е свързана със ЗЕС и имат право да ти я искат, а тя основно е лице за контакт при възникване на ситуация по ЗЕС (там имаш мисля до 72 часа да реагираш), IP адреси, които ползваш и подобни неща - никаква особена тайна не искат да им издаваш. Вероятно ще те питат и дали поддържаш базата с данни 12 месеца назад, по ЗЕС - трафични данни (чл. 250 мисля беше).

 

Преди време имаше такъв момент, в който информацията, която искаха е по-скоро за цитирания по-горе "неофициален регистър" - но там имаше връзка със старите лицензии (общи) към КРС, че трябва да се отчиташ и пред МВР един път годишно (стария закон за дълекосъобщенията) и при Военните, ако ползваш криптирани канали - алабала, но си го имаше в текста на лицензиите, че при евентуално военно положение трябва да предоставиш мрежата си за ползване на Военните ако ти я поискат.

 

Ако вече се улеят с въпроси от рода на колко потребителя имаш, финансови въпроси, къде оперираш, канални мрежи и подобни, то вероятно е поръчка от конкуренцията :).

 

Прегледай ЗЕС и виж до колко и каква информация могат да ти изискат. Относно КРС - да, те са котролиращия орган, лицензии, закони, спазвани честоти и прочие, но ако има ситуация за престъпление в Интернет или кражба на нещо, което си има MAC адрес - се намесва МВР и топката е в тяхната градина.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, мина данданията, наложи се два пъти да ходя в районното. Сутринта нищо не им занесох, освен общите лицензии, и това доста ги вбеси. След кратко пререкание се наложи да се върна с документите, които искат, но без копия и такива неща. В крайна сметка се оказа, че те имат някакъв конкретен случай, който разследват (вероятно някой от монополите се е оплакал или пък са хванали някой по шахтите, не можах да разбера точно) и във връзка с това проверяват всички доставчици в района за легалност. Реално ги интересуваше само договор с БТК, последни платени фактури и проектна документация. Другите неща ги искаха за парлама.

 

Така че, ако извикат някой колега за същото, никакви заверени копия и прочие (нямат право да ги искат), просто се носят оригиналите, които те преглеждат и ти връщат след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Е това ли вече е нормалния начин, иди ми дойди ми.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, мина данданията, наложи се два пъти да ходя в районното. Сутринта нищо не им занесох, освен общите лицензии, и това доста ги вбеси. След кратко пререкание се наложи да се върна с документите, които искат, но без копия и такива неща. В крайна сметка се оказа, че те имат някакъв конкретен случай, който разследват (вероятно някой от монополите се е оплакал или пък са хванали някой по шахтите, не можах да разбера точно) и във връзка с това проверяват всички доставчици в района за легалност. Реално ги интересуваше само договор с БТК, последни платени фактури и проектна документация. Другите неща ги искаха за парлама.

 

Така че, ако извикат някой колега за същото, никакви заверени копия и прочие (нямат право да ги искат), просто се носят оригиналите, които те преглеждат и ти връщат след това.

 

Как са те врътнали.....

Явно или БТК нещо искат да научат (странно отгога почнаха така ?!) в което се съмнявам, или е имало резане по каналната мрежа на някой нелегален достачик, който не е бил съвсем нелегален и е подал оплакване в полицията и БТК са казали, ние не сме. Или пък просто някой е понарязал БТК.

Но пък защо ще ти искат договори и ОСОБЕНО ПЛАТЕНА ФАКТУРА?!

Странно е това, което пишеш. Дадоха ли на базата на кой нормативен акт изискват тази информация и във връзка с какво ? Защото иначе, не си длъжен да я даваш. Трябвало е на срещата, да поискаш в писмен вид да ти изпратят до офиса искането за тази информация.

Намирисва като  някой от конкуренцията ти (или новозадаваща се такава) да има съдружник жена/дъщеря/братовчед на полицай ? Дано да не съм прав, иначе вече ти знае разходите изцяло и от там на какъв % играеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да разбера от къде на къде ще им даваш каквато и да е информация без престъпление още повече без такова извършено от теб.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам какво са научили, защото нищо не записаха, нито снимаха. Само прегледаха отгоре-отгоре има ли ги документите и толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам какво са научили, защото нищо не записаха, нито снимаха. Само прегледаха отгоре-отгоре има ли ги документите и толкова.

Точно това е странното!  Или изискват официално документи и становище от твоя страна, като за целта те трябва да предоставят нужната обосновка. Или просто работата много намирисва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са решили да си спестят малко усилия - привикват, проверяват, който не се отзове го погват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.