Jump to content

МВР събира информация за ISP?

stanstanyov
 Share

Recommended Posts

Здравейте колеги,

мисля, че темата е за тук.

Та, на въпроса - получих странна лична призовка да се явя в районното без никакви обяснения, само ден и час и телефон на подписания инспектор. Звъннах да разбера за какво иде реч и обяснението беше нещо такова:

"Вие нали имахте интернет фирма... тя работи ли още... ами събираме данни за доставчиците в района... общи данни... за трасета и други, нищо особено... носете каквито документи имате, договор с БТК, уведомителното писмо до КРС, проекти, разрешение от общината..."

Аз естествено се учудих и се опитах да разбера за какво е точно.

"А, нищо просто информация, нищо страшно няма, просто тука данни да попълним, договори с БТК, това-онова..."

Въпросът ми е, някой чул ли е за някакви подобни привиквания? Някакво ново разпореждане? Някой да са го викали? Нещо ми е много съмнителна цялата работа.

Благодаря предварително на отзовалите се. ::)

• Administrator

Адвокат водиш с теб, инак това не звучи никак правдоподобно.

Обади се в районното и ги питай имат ли такъв служител въобще?

и справка с Адвокат задължително и под ръка с него при тая "справка"

• Like 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Задължително отиваш с адвокат.

Относно всякъкъв вид фирмена документация първо се съветваш с адвоката.

Само ако трябва (има писменна заповед, и т.н.) я представяш по надлежния ред с указания от адвоката.

Спрял ли си "хазарните сайтове" ? Да не би нещо да е "писнала" конкуренцията?

Edited by Inkas

Задължително с адвокат МВР нямат юрездикция върху работата ти и нямат и право да изискват каквито и да е договори глупости и каквото и да е те не са комисия за регулиране на съобщенията или каквото и да е тем подобно звено. Тяхните правомощия са до там че могат да ти пратят запитване дали даден МАК фигурира в твоята мрежа и съответно ако има сигнал че разпространяваш музика филми и така на татака то тогава се заема бившия ГДБОП сегашен сектор към ДАНС :)

Струва ми се,че нещо ти гласят те винаги така казват/рутинна справка/ и после...Подкрепям идеята на колегите да отидеш с адвокат!Досега никой колега не съм чул да са го викали за подобно нещо!Успех!

И аз, като поразмислих, нещо ми замириса... Първо - защо ще ме викат лично? Ако им трябва фирмена информация или за дейността, могат да я изискат служебно или пък поне писмо да изпратят, както е при искания за мас-адреси. Второ - това споменаване на два пъти "договор с БТК", после "трасета", "общината"... Сега се сещам, че и за телевизия спомена нещо. На някаква самодейност ми прилича, поръчана от някой...

В понеделник ме викат, ще пиша после за какво е. Във всеки случай, никакви документи няма да предоставям без някакви писмени основания.

• Administrator

Имай на предвид че те викат като юридическо лице,

т.е. представител на търговско дружество/учреждение.

Посъветвай се задължително с няколко адвоката,

не пречи да отидеш с двама трима адвокати. /няма ограничение/

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Вие в ебаси филмите го вкарахте.

адвокати.. бтк.. отива си сам и ако разговора тръгне в кофти посока тогава се обажда за адвокат.

Ако всичко му е законно какво се притеснява?

• Like 1

Вярно филми с големи сценарии :)

Нищо особено не искат. Просто си попълват техният неофициален регистър кой какво прави на пазара и кой какво има.

Ако си интересна фирма с развитие и изплуваш над другите - да знаят дали да ти сложат лапичката.

Вероятно ще трябва да им дадеш, ИП адреси, колко оптика има и откъде минава, кой ти е доставчика.....

Всичко това с обяснение, ако някой буден гражданин нещо се оплаче или стане някакъв проблем. Ние да имаме контакт с Вас и т.н.

Преди около година един от РПУ-то беше идвал в офиса да търси контакт с мен с подобни обяснения. Естествено - отказаха му с мотива, че начина за изискване на информация е в писмена форма адресирана до представителството на фирмата.

Той - щял да ми прати призовка. До ден днешен - още няма такава.

Яви се, виж какво ще искат. Не им давай никаква информация, ако писмено не ти предоставят законово основание за това.

Адвокати и нотариуси не ти трябват. Не те арестуват, за да искаш защита.