Jump to content

Етернет овер радиоточка


koko

Recommended Posts

AАа те тия радио точки работят ли?! Попринцип е желателно да не са вързани към цялата магария с нета..Нито трафовете нито радиоточки нито базовата им станция..Защото ще почнат загуби от всякъде..За какво им е на бабите радио точка?!Нямат ли радио?А то тия радиа който се пускат по радио точките се чуват навсякъде :) Да идеята ми беше да са на еднаква модулация и честота и все пак за марката препорачително еднаква.А според мен на това разстояние ще работят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то на мен основната идея ми е п2мп, радиоточката тръгва от кметството по 4 чифта във 4 посоки на селата

в кметството 4 устройства, и при всеки клиент по 1 у-во паралелно на кабела

притеснява ме че на места има едни трансформатори(според това което прочетох за радиоточките повишаващи та да може краините радиоточки да работят добре) и може да се окаже чи сигнала ще върви само до тях но това не е много голям проблем защото те са почти в краищата на селото

Идеята ти е примамлива, но и доста несигурна. Тези устройства както каза колега по-горе, работят на висока честота, и не е сигурно дали разделителните(повишаващи или понижаващи) трансформатори, които са по средата на трасето ще пропуснат такава честота. То затова и такива адаптери работят предимно на една фаза 220волта, т.е. няма галванично разделяне м/у тях.

Другото е, че не се знае ако проработи, дали няма да се появят някакви паразитни хармонични честоти около честотния диапазон 20Hz-20kHz(ако повечето са хора на възраст може да приемем до 15-16kHz) че тогава може да ги лишиш и от пюбимата им радиоточка.

Нищо обаче не пречи да пробваш тази "технология"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ами те трансформаторите няма да пречат , стига да не се налага да минава сигнала през тях (щото няма да мине).

Честотната лента на powerline е 4-20 Мхз . По УТП върви на над километър. Обаче не е хубаво да има отклонения, т.е. по-възможност  шинна топология (за един кол.домеин от 16 у-ва) .

Мисля, че по кабела за радиоточките също ще направи километър.

Скоростта обаче не е голяма - в идеалния случай 30Мбита халф дуплекс , споделена :(

Също така не понася добре уплоад - ще трябва да им даваш силно несиметричен нет.

Но не се плашете , има RFC за ИП овер пощенски гълъби , ама едва ли някой се е навил да го реализира :)

Мен ме интересува също и ИП овер ВиК :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.