Jump to content
  • 0

On-Line UPS за сървърно


dimi_5

Въпрос

Здравейте колеги, искам да си купя UPS за сървърното. В момента ползвам 3 On-Line UPS-а 2000VA които са средно на 40-50% натоварване. Идеята ми е да купя един ON-Line UPS 6-8kVA. Успоредно ще монтирам и дизелов генератор който да се включва автоматично след отпадането на 220волта от EVN. Въпроса ми е какъв бихте ми препоръчали? Мисля че ще е по-добре да се монтира в шкаф с батери пака. Ще очаквам ваши коментари и препоръки, нямам опит с такива UPS-и и затова се обръщам към вас.

 

 

0886 883068

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Здравейте колеги, разгледах и UPS-ите и на  Eaton, този на който се спрях е този http://powerquality.eaton.com/9PX6KiRTN.aspx?CX=52

с включена мрежова карта и шини за монтаж излиза към 6000лв. с ДДС. Предимството му пред APC-то е 5400W пред 4200W при 6000VA класа.

цената е съпоставима. Има идея от два UPS-а в сървърното, защото някои техники имат резервирано захранване (второ). При дефект на захранващия блок или UPS-а (първия), нещото ще продължи да работи. В тази връзка, в сървърното има много неща е не всички имат резервирано захранване, а са зависими едно от друго за да не спира (услугата). При нас какво сме направили, най-отговорните неща сме ги резервирали по-две, и така е по-сигурно, не само от към захранване. Нещата са в шкаф но не е само един, в случая са два. Не разбрах идеята или нуждата от трети UPS. Приближаваме се до истината. Още предложения?

0886 883068

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

....... Още предложения?

 

Незнам защо secondhand не ти е вариант, но ако все пак размислиш:

http://prodavalnik.com/prodavam-ups--apc--hp--eaton--8000va-5500va-1500va-1000va-750va-i32728549

 

HP R5500 XR High Voltage 3U 5500VA • Добри Оригинални Батерии • Включени шини за монтаж в 19" шкаф • Липсва преден пластмасов капак • 2700 лева

 

Колегата BODY пише тук във форума, но незнам защо не си е пуснал офертата за УПС-и със другите тук. Аз си взех от него APC Smart On-Line 8000VA на добра цена.

От тез HP-та по-горе има или поне имаше 2 броя, сигурно ще  ти направи и някаква отстъпка за двете накуп. Освен това е от Пловдив и предполагам можеш да ги видиш/тестваш на място.

 

Другия вариянт са AragornBG - и те са в Пловдив, дават и гаранция и т.н. и от тях имам няколко УПС-а APC и MGE  различни класове, нямам забележки.

 

За нови:

Нови имам няколко MAKELSAN от 2 до 10kVA вече направиха по 5 и повече години, не съм имал проблем освен с вентилатори на едни от по-старите модели. И нов EATON също мисля беше 6000VA не съм имал забележки никакви и към него.

 

С две думи от целия зоопарк APC, MGE, EATON, MAKELSAN аз лично развален UPS за 10-тина години не съм виждал било то нов или стар.

 

P.S. MGE вече е част от APC обаче моделите на EATON носят имената на моделите на MGE навремето...  Това май е станало, защото първо APC купили MGE, после Shneider Electric купили APC и в последствие са продали MGE което било част от APC на EATON ::) А пък турците от MAKELSAN май сглобяват много работи ОЕМ включително и за Shneider Electric. И... ко викаш за "марките" ;D 

 

Скачай там на eaton-a дето си харесал щом те устройва цената, че ако се задълбочиш прекалено много накрая няма да вземеш нищо щото всичко е едно и също, правено в китай или при късмет - в турция. ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Последния ЕАТОN който отворих беше с платка едно към едно на мустек, само не му беше наситена частта за 232 интерфейса. То всъщност и кутията му е същата но на мустека имаше 3 светодиода, а еатона 1.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Последния ЕАТОN който отворих беше с платка едно към едно на мустек, само не му беше наситена частта за 232 интерфейса. То всъщност и кутията му е същата но на мустека имаше 3 светодиода, а еатона 1.

дано и качеството не е 1:1

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

EATON закупува MGE през 2008г. През последните години придобиват още 5-6 компании за UPS-и и батери. Така имат продукти от всеки клас.

Почти всички техни UPS с коефициент 0,9 (и нагоре) са базирани на MGE технологиите. Батериите последно бяха на CSB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

От коя гледна точка ?

mustek  заминават при токов удар

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.