Jump to content

TL-WA5210G и пинг


space

Recommended Posts

  • Администратор

http://www.lan23.ru/forum/showthread.php?t=8581    Програмная переделка (без паяльника) TP-Link WA5210G и других устройств в Ubiquiti

 

http://blog.flyrouter.net/2012/04/tp-link-wa-5210g-ubiquiti-nanostation-2.html  Переделка TP-Link WA-5210G в Ubiquiti NS2 

 

тези линкове се търкаляха не съм флашвал

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОЖЕ , когато просто почнеш да си купуваш правилното радио.

Опитвам се чрез съвети да лекувам ПРИЧИНИТЕ, а не ПОСЛЕДСТВИЯТА!

В твоя случай със над 100 броя е вече късно , но поне се замисли за следващите :) в този ред ма мисли 5210 поне като клиент работи криво ляво добре, помисли да го подмениш там където ти е AP.

Колега AP такива нямам. Просто ме интересува дали ще се оптимизира работата им с фърмуер на NS иначе отдавна не поставям от тях.

Губим време, за да си осигурим работно време и водим битки, за да живеем в мир. (Аристотел)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това което прочетох от "братушките" и познаването на работата на Nano 2 , бих казал че ще е мнооого по добре да им смениш фърмуера :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Само имайте едно предвид четете какво са писали :) явно има някои стари модели които може да са с по - малко памет и могат да се омажат, доколкото видях преди е нямало веб флаш фърмуер но вече имало, ако не станело с веб флаша се ползва една програмка от по горния сайт която се плаща за всеки мак адрес който желаете да флашнете, но да се надяваме никой да не му се налага :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата стават елементарно с програматор  вместо да палщаш на руснаците. За тия който са с по-малко фирмуер става  с  флаш за ministation.  Няма проблем с мак адресите защото можеш да ги сменяш с каквито ти е кеф. По-добре е обаче да са от  на   UBNT  рейнджа т.е да започват със съответнмните  цифри.   По-добри са от nanostation 2 zзаради по-добрата антена, буксата за заземяване, гръмозащитата вътре и т.н. и т.н.  Работят перфектно. Сега си играя да ги местя 8 канала нагоре или надоло  , така не се виждат от нормалните  устройства на  2.4   работят в същшия обхват т.е. нямя проблеми с КРС и ползват същите антени. Идеята ми хрума навремето като правехме  WRT 54 G серията вместо по 28 mW по 100mW  и ги местехме ччестотно ,.че много боза беше в ефира.  


Колеги някой може ли да опише машинацията по подмяна на фърмуера че имам такива над 100 които страшно ме тормозят. Търсих за преработен фърмуер но нещо не улучих. Ако някой го е правил нека обясни подробно че да е в полза на всички потребители на форума които се мъчат с тези устройства.

Сменяй смело фирмуера. аз съм пуснал в къщи 5 устройства без да са криптирани,  няма да ти казвам колко народ се вързва вечер на тях . Живея в София в Толстой и нарочно съм ги пуснал да видя кога ще забият. Няма таково нещо до сега вече 1 месец , Сложил съм им по-големи захранвания. Ако не знаеш как т.е ако не си работил с програмнатори и т.н. обади се. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 канала все пак са 40MHz (8*5) та при 2400MHz нама да даде разлика на усилвателя и антената, по някога и 5MHz са от полза да избягаш :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С наностанция не съм пробвал , но съм пробвал да местя честотно  Линксис, 8 канала настрани от всички нормални канали. Работи перфектно, без да вижда другите устройства и да си пречат, със стандартните антени.  За протокола. WRT54  монтирано в Ловеч над града на една кула, забравих как се казва байра там, хвърля до затвора в Ловеч и прекарваме видео САМО с вградените антени на  линксиса! Това са над 2 км според мен и работи няколко години докато полицията не ги смени. Полицаите сума ти време  си гледаха  камерите така. Специално Линксис имат много резерв и от към усилване и от към местене на канали и т.н. много са държеливи на всякакви извращения. С такива устройства прекарахме от  Медет до Почивната им станция на Панагюрски колони или както там се казваше, цялата комуникация  на  Моторола радиостанциите им. Паднаха очилата на един Американец и специално разглоби устройството  да го снима . ;-)  Така ,че  това с каналите ако не работи в наностанциите силно ме учудва. Подобен тероризъм държат и  APC@ Proppeller на Deliberant.  Силно съм възхитен и от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам, че не работи... Просто не работи със същото ниво на сигнала като при стандартните канали. Някой локо 2 дори се рестартират при опит да се закачат едно за друго на скритите канали. Иначе с колегата имаме много линкове с подобни сапунерки D-Link 2100 AP с линукс на 12км с Шуменските решетки си караше 30 тина мб при 1-3мс но за жалост им е мн слаб флаша и ерп то му взе акъла за 5-6г.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Аз не казвам, че не работи... Просто не работи със същото ниво на сигнала като при стандартните канали. Някой локо 2 дори се рестартират при опит да се закачат едно за друго на скритите канали. Иначе с колегата имаме много линкове с подобни сапунерки D-Link 2100 AP с линукс на 12км с Шуменските решетки си караше 30 тина мб при 1-3мс но за жалост им е мн слаб флаша и ерп то му взе акъла за 5-6г.

Няма разлика в нивото на сигнала. меря го със Netstumbler.  не че е много точно но като се мерят и двете се виждат еднакви нива. Ползват се същите антени,  не излизаш от обхвата на 2.4 т.е няма грижи с КРС. Просто честотите стават нестандартни и се виждат устройствата само по-меджу си беза да ги виждат  другите устройства. Разбира се ако някои ти цели антената  нарочно с 1W примерно и те запушва по-постоянен ток тогава няма какво да направиш. В Габрово преди  10 години един малоумник беше качил една микровълнова печка  и целеше антените на Стемо който тогава го играеха  интернет доставчик, за да може да си продава  кабелния интернет ;-) И бой яде и т.н. ама щеше да докара рак на цяло Габрово ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го гледах директно на линк с 2 нанота / локота . При стандартен канал видях на едното място -30 при не стандартен падна на -60. 

На д-линк-а с другия фирмуер направо си излизаше от 2.4 :)

п.п. netstubler под winXP ли е ?

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го гледах директно на линк с 2 нанота / локота . При стандартен канал видях на едното място -30 при не стандартен падна на -60. 

На д-линк-а с другия фирмуер направо си излизаше от 2.4 :)

п.п. netstubler под winXP ли е ?

Да под windows e.може би говорим за различни неща.  При   Линксис рутерите примерно  чисто хардуерно се местят каналите  фирмуер даже не знае че са сменени т.е показва си нормалните канали , но честотата им е друга. При тия дето ги цитираш да не би да е някакво софтуерно ограничение  защото няма как  да е проблем от усилвтеля или антената т.е да е хардуерен проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може и да е ограничено нарочно не знам но е факт. Пример булет с панелка 15dB на 63mW и от среща 3 грида клиентски пак на тази мощност на 100м работят на -50. На нормалните канали скача на -30 без проблеми но пък трафика е по малко и закъснението е по-голямо. Преди това на мястото на панелката имаше едно 2 метрово омни което се оказа явно с много тясна лента и там резултатите бяха ужасни.


Да но под какъв WIN защото под 7 не тръгва при мен, а с XP то нямаше грижа.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Когато започнах да работя в сегашната фирма имаше доста села с 5210-ки накачулени на Bullet m2-ki с Omni-та изпофлашнах ги с руския софт запалих макс-а на булетите мръднах честотата малко в страни и си летят към 20 мегабита немога да се оплача при положение че на булет има закачени около 10 абоната тук таме има и хакери но нямам оплаквания а и се флашват доста лесно за късмет нямаше такива дето да са със малкия флаш и всичко е идеално дори Aircontrol 2-ката ги лови и си ги гледа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.