Jump to content

TL-WA5210G и пинг


space

Recommended Posts

Искам да питам туй чудо до колко голям пакет може да прокара на пинг? Не съм фен на безжичните технологии ама ( това имах под ръка) днес се наложи да "метна" едно линкче на 900 м с две такива антени,като се има впредвид че са закачени директно на гигабит оптика от едната страна? Защото повече от 30к пакет не минава ,нещо което ме стряска, иначе качеството на сигнала е на 100% според устроиствата.Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това 30к не ми говори нищо и второ с този G стандарт на устройствата не ми се вярва да изкараш скорост по-голяма от 25mb/s ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм виждал пик до 30mbit но това е само за 10 сек. в идеални условия и толкова. Опитай като намалиш мощностите и на двете устройства.

Губим време, за да си осигурим работно време и водим битки, за да живеем в мир. (Аристотел)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам колегата най горе има предвид ping -l 30000 а не колко може да прекара като мегабити.

Така че да коментират можеби хора които са си играли с тези устройства . Аз лично преди време не бях доволен  от тях. Имаха големи проблеми с АЦК то .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам колегата най горе има предвид ping -l 30000 а не колко може да прекара като мегабити.

Така че да коментират можеби хора които са си играли с тези устройства . Аз лично преди време не бях доволен  от тях. Имаха големи проблеми с АЦК то .

Да точно това имах предвид ,трафика е ясен те са 54 ки така че няма да избутат голям трафик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

И аз имам от тия WA5210. искат си по-мощно захранване от оригиналното. С Ориgиналния фирмуер , не са цвете за мирисане. Нещата стават тотално други ако се подмени фирмуера.  Аз го подмених с такъв на Nanostation 2 . Коренно различно устройство се получава с всички предимства на Nanostation2  и  WA5210. Със сигурност се получава хибрид по-добър от  всяко от устройствата използвани при заигравката. Тормозя ги вече сума ти време и съм безкрайно доволен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това и аз го четох по руските форуми но нямаше време за експерименти,а лошото е че тепърва ще ми се налага да мятам с антени,та съм се заровил да чета, къде как ,щото много-много ме няма с линковете. Засега се спирам на идеята point to multipoint ,но колеги споделиха че като накачуриш 5-6 клиента на поинта и почва да кляка , споделете вашите линкове ,става въпрос за селата,като се има предвид че са малко клиентите из селските територии.Като целта на занятието ми е да мятам само директни линкове ,без репитер .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Space  зависи от устройството, от   това колко  отпускаш на клиентите, колко са хакери,  от терена, от абе от всичко . дай конкретна задачка . В селата над Айтос сме слагали на  RAD  устройства, който са си цифра. ама вече 5 години не са спирали и едно устроиство захранва цялото село , примерно  40 и повече клиента. Само веднъж една мишка беше напикала едно RJ45   има разбира се и значително по-евтини варианти. А преработенот WA5210g  наистина работи. В София в квартал   Толстой за проба съм пуснал едно без криптиране. Вечер като го накацат   имам чуството  че ще ми запалят рутера Juniper SSG20 , след като смених оригиналното захранване и  с тоя фирмуер вече 3 седмици не е спирало. а има и вграден миниторинг което също си е  благинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да опише машинацията по подмяна на фърмуера че имам такива над 100 които страшно ме тормозят. Търсих за преработен фърмуер но нещо не улучих. Ако някой го е правил нека обясни подробно че да е в полза на всички потребители на форума които се мъчат с тези устройства.

Губим време, за да си осигурим работно време и водим битки, за да живеем в мир. (Аристотел)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При цената на 5210G ($47) за 54М възрастен чипсет и съпоставено със Loco M2 ($44) за 300М чипсет/фърмуер , не мое ви фана края...


... и за още $10 ще стане М5...

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5210 G не може да стане М5 или М2 защото е на 2,4 Ghz и не е N стандарт . То може най много да стане Нано стейшън стандартен.

Губим време, за да си осигурим работно време и водим битки, за да живеем в мир. (Аристотел)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОЖЕ , когато просто почнеш да си купуваш правилното радио.

Опитвам се чрез съвети да лекувам ПРИЧИНИТЕ, а не ПОСЛЕДСТВИЯТА!


В твоя случай със над 100 броя е вече късно , но поне се замисли за следващите :) в този ред ма мисли 5210 поне като клиент работи криво ляво добре, помисли да го подмениш там където ти е AP.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.