Jump to content

Проблем с DVR


jelio jelev

Recommended Posts

Тя страницата за логин си излиза и се логвам ама не ми излиза видео. Само настройките на ДВРа мога да променям оттам. А от втората картинка, която съм дал, в предния пост се вижда, че DMZ съм го разрешил за адрес 192.168.0.101 (този който е на ДВРа).

van6en.png lokalen.png

Ето какво ми излиза като се логна "отвън" и локално.

 

От картинките стигам до извода, че от вън ти е достъпен само 80-ти порт. Останалите два - 37777, които е за команди и 3778 за данни не са достъпни от вън и то заради доставчика ти. 

Той /доставчика/ от реалното айпи което ти е дал за достъп е пренасочил само 80-ти порт към 192.168.220.5.

Един прост вариант да разбереш портовете дали са отворени от вън е:

 

В ДОС прозорец изпълняваш една от двете команди:

telnet "реален_публичен_адрес" 37777

telnet "реален_публичен_адрес" 37778

 

Ако при изпълнение на една от двете команди, телнета се замисли със съобщение Connecting to... порта е затворен.

Ако веднага се появи черен екран и разни маймунски знаци - порта е отворен.

 

Тествай телнет на 80-ти порт който със сигурност е отворен и ще видиш черния екран с мигащ промпт.

 

Дано да съм ти помогнал поне малко.

 

Поздрави,

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се и най-вече на RudY-ElectriC, който имаше търпението на лични да ми обясни къде точно бъркам. А именно, че разрешавам DMZ към IP на DVRa и пренасочвам външния порт към порт 80 на DVRa. Затова се вижда само той. Сега чрез софтуера на DVRa всичко си върви без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каквото можем помагаме :)

При мен има около 20-25 работещи DVR-a, които в началото излизаха само през един адрес

Така че доста съм си бил главата с тия видео наблюдения   

Поздрави 

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускай си DMZ като нямаш статик ип един акаунт в No-Ip Или DynDNS мисля този модел ги поддържаха и двата доставчика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той има статично ип, само че не е публично

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.