Jump to content

Проблем с DVR


jelio jelev

Recommended Posts

Здравейте!
Та проблема е следния: имам ДВР Dahua DH-5104 свързан чрез рурер към интернет. Рутера е D-Link GO-RT-N150. Задал съм на рутера да дава един и същ IP адрес на ДВРа, доставчика ми ми даде статичен адрес и ми пренасочи порт, чрез който като въведа IP адреса на доставчика ми и въпросния порт се свързвам с ДВРа. Аз от своя страна пренасочвам въпросния порт, който се явява външен за рутера ми, да го пренасочва към ДВРа който е с вътрешен адрес 192.168.0.101 и порт 80. Дотук добре. Като въведа адреса на доставчика ми и порта който ми пренасочи се свързвам с ДВРа, но не мога да наблюдавам нито в реално време нито да преглеждам записите. Единствено мога да променям насройките на ДВРа. Когато свържа лаптопа в локалната мрежа нямам никакви проблеми, но през интернет не става. От това което намерих в интернет разбрах, че въпросния ДВР се свързва, чрез портове 80, 37777 и 37778. Пробвах да пренасоча поотделно към тези портове, но ефекта е същия, а незнам дали е възможно един външен порт да го пренасоча към три вътрешни. Незнзм доколко ясно съм обяснил проблема така,че ако нещо не съм обяснил както трябва кажете и ще се постаря да го направя.
Благодаря предварително.         

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е възможно един външен към два вътрешни. Доставчека ти да ти даде публичен адрес. Иначе прблема е в портовете

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Принципно става това което искаш през един порт, но ако имаш конфигурирано Putty ssh тунелче към рутера ти 

или не минеш на нещо по интелигентно поддържащо VPN

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доставчика ми ми даде статичен адрес и ми пренасочи порт

Ако е статичен реален ИП адресa какъв е проблема пусни си едно DMZ или порт форворд към локалното IP на ДВР-а през някакъв порт и готово.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускаш си TCPView като си в локалната мрежа и гледаш по кои портове си говорят. JAVA или ActiveX е приложението за гледане на камерите?

Intel - статичен ПУБЛИЧЕН IP адрес!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам само едно въпросче? Когато се свържеш "отвън" през WEB ли е или през CMS (центализиран софт)?

Обикновенно ми се е случвало същото положение,но камерите се виждат в реално време,само дето записи не мога да връщам,но това явно е от марката ДВР, защото другите модели които имам си им баца всичко.

Отогава работя само с марките "TVT"  и "Dali" ,подържат всичко единият ми е на 6 години безотказна работа.

А и наи вече пробваи с DMZ на рутера,колегите са ти го написали вече.

Другото което се сещам е че ако го пробваш повечето ДВР-и се отварят само през Интернет Експлорер,ако са през браузър и то само след като качиш нужния плъгин.

Редактирано от space
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ActiveX мисля че е защото ми поиска да го инсталира при първото свързване.

post-3550-0-21916700-1379880088_thumb.pn

Кой порт трябва да гледам? Това е от локалната мрежа достъпвам го през хрома и е само един отворен прозорец. Би трябвало всички връзки да са с DVRa.

"SPACE" от локалната мрежа мога да се свържа и чрез веб и чрез софтуера за DVRa (PSS). Отвън като пренасоча към порт 80 на ДВРа може само по веб, а ако пренасоча към 37777 само чрез софтуера, но и в двата случая няма видео само настройките мога да пипам. Пробвал съм и DMZ (оттам задавам IP адреса на ДВРа в случая 192.168.0.101) резултата е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам протокола е RTSP т.е порт 554 tcp/udp . Я покажи какво си направил в маршрутизатора. И последно адреса публичен ли ти е или частен на WAN порта? Ако не си разрешил ICMP пинг-а на WAN го разреши.

Отвън може да пробваш да направиш един telnet към твоя публичен адрес и порт 554.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДВР-те работят с два порта един за заявката към него порт 80 WEB, по другият порт се връща видеото, тоя порт се настройва в ДВР-а

Ако ще го гледаш през барузара е ActivX, правиш DMZ в рутера на адреса на който е DVR-a и трябва да работи, но задължително си настрой порта в ДВР-а да е такъв какъвто са ти отпушили от доставчика, дори да нямаш инсталиран плъг- ин, ще ти изкара страницата за логин, от там нататък като се опиташ да се логнеш ще те подкани да изтеглиш  въпросният плъг ин, така като гледам адреса на WAN порта на рутера ти не е публичен, от тук нататък се обезсмисля цялата процедура  

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя страницата за логин си излиза и се логвам ама не ми излиза видео. Само настройките на ДВРа мога да променям оттам. А от втората картинка, която съм дал, в предния пост се вижда, че DMZ съм го разрешил за адрес 192.168.0.101 (този който е на ДВРа).

post-3550-0-50993100-1379927635_thumb.pn post-3550-0-02801900-1379927634_thumb.pn

Ето какво ми излиза като се логна "отвън" и локално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че си изкарал една камера, това локално ли е 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Локално е. Мога да пусна и втората (засега са две) просто в бързината съм пропуснал.Локално няма проблем. Проблема е като пробвам да го достъпя през интернет.

Редактирано от jelio jelev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно мислиш. Адреса на WAN порта ти е частен. Щом е така кажи на доставчиците ти да ти пренасочат към твоя IP адрес на WAN порта и порт 554 (TCP и UDP) и тествай отново. И най-добре да ти дадът публичен адрес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

решението на проблема беше написан много отдавна, ама няма кой да чете

  • Харесай 1

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.