Jump to content

POE 220V


panacea

Recommended Posts

  • Администратор

никога не кримпвай сините и кафявите

слагай ги в лустер клема ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което помня - Човешкото тяло може да понесе до 100-150 mA, в зависимост, от специфичната му проводимост на тялото. И за още по голяма яснота човека участващ в ел. верига е нищо друго освен едно R  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се стана достатъчно ясно, че идеята е тотално абсурдна!

Само допълвам: хвърлете едно око на наредба 17 на КРС (http://www.crc.bg/files/_bg/pa222.htm): "(2) Активните елементи, монтирани в шахта, тунел или колектор, се захранват само дистанционно с напрежение до 65 V и са със степен на защита най-малко IР 68." ... "Чл. 80. Активните елементи с дистанционно захранване с променливо напрежение до 65 V отговарят на клас II за защита срещу поражения от електрически ток. Активните елементи, които са с метален корпус, са снабдени със заземителна клема."

С други думи е и незаконно, освен всичко друго ... В крайна сметка всеки сам си преценява кво да спазва и дали да ползва разните гаражни истории на 110V, 150V и т.н. Дано само не пострада някой случаен човечец, че язък за двата пъти повече суитчове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

От това което помня - Човешкото тяло може да понесе до 100-150 mA, в зависимост, от специфичната му проводимост на тялото. И за още по голяма яснота човека участващ в ел. верига е нищо друго освен едно R  :)

близо си :)

0,5 mA      неприятни усещания

10 mA      свиване на мускулите

30 mA      спиране на дихателната дейност

75 mA      разстройване на сърдечния ритъм

1 A      спиране на сърдечната дейност

последните 3 са си направо фатални !

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...............

ПС: Защо никои не разграничава волт (напрежение) от ампер (ток).

I = U/R

Проста работа,ма треа някой да е ходил на училище.Може и направо 20kV да се пусне по кабела .....  ;D Айде сам прецени какво става с тока при повишаване на напрежението !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

близо си :)

0,5 mA      неприятни усещания

10 mA      свиване на мускулите

30 mA      спиране на дихателната дейност

75 mA      разстройване на сърдечния ритъм

1 A      спиране на сърдечната дейност

последните 3 са си направо фатални !

Да моя беше грешката но по ирония на съдбата ми се наложи за втори път да чуя тази лекция за влиянието на ток-а в/у човешкото тяло и наистина данните бяха тези, като условно съпротивлението на човешкия оргенизъм се прие за 1K като това било в най-най лошия случай :)

Безопасни напрежения се водиха около 36-DC и 42-AC

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно ...

Аз не разбрах в крайна сметка изкарахте нещата, че ако хвана + и - на един акумулатор нищо няма да ми стане, защото е 12в. И не това че е 220в не означава че ще те убие само като погледнеш жицата. Както повечето от вас и мен ме е удрял 220 даже беше по слепоочието и нито съм мъртъв нито увреден. Според мен най-много зависи как ще пипнеш кабела, но все пак не съм специалист в това. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се ползва 220В за захранване през свободните проводници на ФТП-то. Могат да се захранят до 20-тина суича (2км) само с едно захранване. Консумираната енергия пада с 30% при условие, че се ползват фабрични импулсни захранвания 220-12В, а цената им дори е по ниска, може и под 5лв.

;D ;D ;D ;D ;D ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах в крайна сметка изкарахте нещата, че ако хвана + и - на един акумулатор нищо няма да ми стане, защото е 12в. И не това че е 220в не означава че ще те убие само като погледнеш жицата. Както повечето от вас и мен ме е удрял 220 даже беше по слепоочието и нито съм мъртъв нито увреден. Според мен най-много зависи как ще пипнеш кабела, но все пак не съм специалист в това. :)

Виж кво, има всякакви кухи лейки, който не знаят какви ги вършат, и не се знае как ще хванат кабела. Не можеш да правиш такива работи, все пак 220в се води опасен ток. Не е задължително да убие някой че да ти дойде на акъла че това не е добра идея. Не всеки знае че там има 220 и не всеки знае как да пипа 220. Другото което е че има много деца който са най страшни, понеже когато играят правят всякакви щуротии и не дай си боже да хване един такъв недообмислен кабел. До тук е най важното, другото което е, мислиш ли че по тези тънки жици всяка от които е ~0,53мм ще премине 220 без да направи някакъв фал. Когато включиш 10-20-30 суича и консумацията се вдигне ще имаш възможност да гледаш като онези китайските фоерверки  ;D ;D ;D

Помисли си пак на какъв риск излагаш себе си и околните и прецени заслужава ли си или не си заслужава.

ааа и другото което е в закона за електронните съобщения (ако не съм в грешка) се забранява пускането на ток по кабели по-голям от 60-70в(не с точност колко беше).

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах в крайна сметка изкарахте нещата, че ако хвана + и - на един акумулатор нищо няма да ми стане, защото е 12в. И не това че е 220в не означава че ще те убие само като погледнеш жицата. Както повечето от вас и мен ме е удрял 220 даже беше по слепоочието и нито съм мъртъв нито увреден. Според мен най-много зависи как ще пипнеш кабела, но все пак не съм специалист в това. :)

А аз не разбирам защо тая тема продължава да се коментира изобщо още ...?! Неможеш да предвидиш нито реакцията на клиента каква ще е,нито можеш да гарантираш че няма да има утечка от лан картата на клиента примерно /незанулени контакти бол /и да се уфази компютъра.Точно от уфазен компютър преди 1 година тука си замина едно хлапе на 20г. ,представяш ли си да има 220В по лана какво ще стане ?! При нас ланаджиите не се качват на диреците на енергото докато вали,какво остава 220В по лан-а да има .... 60В си е достаъчно напрежение и 2-3 захранващи точки в повече по едно трасе нема да съборят никого така че риска изобщо не е оправдан . А и законите са за хората не за говедата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.