Jump to content

POE 220V


panacea

Recommended Posts

Защо не се ползва 220В за захранване през свободните проводници на ФТП-то. Могат да се захранят до 20-тина суича (2км) само с едно захранване. Консумираната енергия пада с 30% при условие, че се ползват фабрични импулсни захранвания 220-12В, а цената им дори е по ниска, може и под 5лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли?Защото както в БГ кабеларките си опъват простирите където може и се късат при една по-силна буря тия 220В ще почнат да се мотаят по улицата или в нечии балкон!Представи си ако някой дете на няколко годинки което едвали знае какво го очаква го хване тоя кабел?По стандарт POE то е до 48В!Това, че в БГ пускаме и по 120В си е съвсем отделна тема..Дано никой да не пуска 220В щотоо не ми се мисли....

п.п. Тоя проблем с повечко захранени слуйча съм го решил като просто магистралнитя така да се каже трасета се хранят с отделен кабел 2х1,5 или 2х2,5мм пак с POE захранвания но така имам много малки загуби, а и мога да пусна 1000 мегабита :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е работа да те убеждавам но 60 - 120 - 220 "все е тая" за детето което е хванало кабела. И при трите случая да не дава господ, може да е фатално за него. Има едно устройство (електрожен) което работи дори и с по ниско напрежение от 48В. От значение е (според моето разбиране) не толкова какъв волтаж минава а по скоро тока (ампера).

Относно сигурността - надявам се всеки които пуска, какъвто и да ток по какъвто и да е кабел, минаващ през обществени места (пътища, градинки, шадравани и фонтани) а както и през частни такива (стълбища, балкони и покриви). Да слага разделителни трансформатори или импулсни захранвания, така че да има галванично разделение от земята. Надявам се и ти да си го сторил за твоите кабели. Независимо дали са ФТП-та или 2*1.5/2.5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не ми е работа да те убеждавам но 60 - 120 - 220 "все е тая" за детето което е хванало кабела. И при трите случая да не дава господ, може да е фатално за него. Има едно устройство (електрожен) което работи дори и с по ниско напрежение от 48В. От значение е (според моето разбиране) не толкова какъв волтаж минава а по скоро тока (ампера).

Относно сигурността - надявам се всеки които пуска, какъвто и да ток по какъвто и да е кабел, минаващ през обществени места (пътища, градинки, шадравани и фонтани) а както и през частни такива (стълбища, балкони и покриви). Да слага разделителни трансформатори или импулсни захранвания, така че да има галванично разделение от земята. Надявам се и ти да си го сторил за твоите кабели. Независимо дали са ФТП-та или 2*1.5/2.5.

абе как ще е все тая .. айде хвани с голи ръце 60в и след това 220в , галваничното разделяне естествено че е задължително но 220в пак убива. Освен това възникват някои други въпроси с изолацията на самите проводници и пробивното им напрежение спрямо другите проводници , а представи си както се случва някви тъпанари да пречукат някой кабел и да даде на късо и това да е някаде на по - крайна точка 1км  както казваш , докато се стопи предпазитела може и проводниците без изолация да останат . За мен лично такова напрежение по такъв кабел е недопустимо да се ползва, щото като стане белята ще разчиташ на некомпетентноста на българския съд.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде без идиотски постове. Деба и икономията деба. Пусни 380 направо и захрани половин България. Айде да не продължавам, че ще трябва да ме цензурирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Миле е прав , и за напред подобни постове сигурно ще ги изтривам.

Краткия отговор защо не може да се ползва 220 В е защото е забранено !

Всъщност забранени е използването на повече от 48 В право и 60 В променливо напрежение .

И ако не те притеснява това, че може да загине човек, би трябвало да те притеснява, че ще те вкарат в затвора след това.

Защо не се ползва 220В за захранване през свободните проводници на ФТП-то. Могат да се захранят до 20-тина суича (2км) само с едно захранване. Консумираната енергия пада с 30% при условие, че се ползват фабрични импулсни захранвания 220-12В, а цената им дори е по ниска, може и под 5лв.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

че и на 60 волта променлив

се минават 2км и пада с 5 волта тока

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото което е, че не може да се пуска 220 по тея тънки жички. При малко повече консумация ще става заря по кабела :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам, че изказалите се по темата са несъмнено умни и определено разумни хора. За щастие аз не използвам така "безопасното" POE на 48В, но пък си имам договор с електрото и не ме притесняват 10-15 лева са суич. За жалост обаче няма безопасно POE дори то и на 48В. Особено когато тока е в порядъка на няколко ампера докато на човешкото тяло може да понесе едва няколко мили ампера. Като цяло искам да обобщя, че пускането на каквито и да е кабели не е шега работа! Историята познава случай при които от статично или неизправно крайно устройство (ПС или телевизор) Техници получават токов удар, при което падат безжизнени на земята. Отново за жалост.

Относно нападките за опасността на 220 и безопасността на  48-60-120 съм готов на всякакви лабораторни изпитания. За да повдигна залога дори мога да се обзаложа че мога да прекарам 440В през ФТП или УТП на което с голи ръце и клещи ще сложа РЖ-то. Докато който и да е няма да може да направи същото с така безопасното но използвано масово ПОЕ на 48-60-90В.

ПС: Защо никои не разграничава волт (напрежение) от ампер (ток).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Забелязвам, че изказалите се по темата са несъмнено умни и определено разумни хора. За щастие аз не използвам така "безопасното" POE на 48В, но пък си имам договор с електрото и не ме притесняват 10-15 лева са суич. За жалост обаче няма безопасно POE дори то и на 48В. Особено когато тока е в порядъка на няколко ампера докато на човешкото тяло може да понесе едва няколко мили ампера. Като цяло искам да обобщя, че пускането на каквито и да е кабели не е шега работа! Историята познава случай при които от статично или неизправно крайно устройство (ПС или телевизор) Техници получават токов удар, при което падат безжизнени на земята. Отново за жалост.

Относно нападките за опасността на 220 и безопасността на  48-60-120 съм готов на всякакви лабораторни изпитания. За да повдигна залога дори мога да се обзаложа че мога да прекарам 440В през ФТП или УТП на което с голи ръце и клещи ще сложа РЖ-то. Докато който и да е няма да може да направи същото с така безопасното но използвано масово ПОЕ на 48-60-90В.

ПС: Защо никои не разграничава волт (напрежение) от ампер (ток).

хем умни хора писали хем не разграничавали волт от ампер :) поспри се бре човек.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Абе за притеснение си е . хора които не знаят закон на Ом , да питат за пускане на 220 В по външен, непригоден за целта кабел.

Я автора на темата да ни светне от какво зависи тока през човешкото тяло , и при какви услоия би бил по-висок (по-нисък) , като толкова ги разбира волтовете и амперите.

Аз също съм готов на лабораторни опити . Ще те измокрим целия , ще те пуснем да стъпиш в някоя локва и ще ти дам да хванеш фазата на 220 В . Ако оживееш след "лабораторния експеримент" ,  ще си призная публично, че не резбирам разликата между волтове и ампери :)

И да - понякога дори и 48 В може да бъде опасно напрежение - при определени условия - ВЛАГА и ВОДА.  Затова за тези определени условия, максималното допустимо напрежение пък е 36 В или 24 В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исками се да гледам как слагаш RJ то с клещи на кабел който е към пое базова станция или още по-добре към 220В както искаш ти! Помисли и погледни клещите в момента на кримпването какво правят с пиновете  ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.