Jump to content

Lan Захранвания


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Скоро започваме тестове за суич захранване... Някой ще каже - то има толкова много фирми които правят... Да то има! Но всеки си има плюсове и минуси.. Аз ще искам да получа максимално качествен продукт дори и на малко по-висока цена...Въпроса ми е какво бихте искали да има като възможност което досега ви липсва. Имам предвид по размер, външен вид, начин на свързване.. и каквото и да е било... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

по добра защита от пренапрежение , горят само и единствено по такива причини, неомонтанци почнаха да слагат бързи TVS диоди но те не държат на претоварване и при по - силни пикове не са ефективни а варистори явно не искат допълнително да слагат , за предпочитане също е галваничнито разделяне, все пак хората търсят надеждност а не толкова цена. Хубаво е да има и различно времезакъснение на включване :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За галваничното разделяне и аз много държа но може да е като друг модел т.е. да има 2 вида.. Според един мой адаш който работеше едно време в homelan нямало смисъл от галваничното разделяне...на практика.. а той е доста напред с електрониката.Идеята като цяло е по-добра но на практика в мрежите като са правили тестове се оказало нерентабилно.Лично аз бих мислил по въпроса да се изкара и такъв продукт разбира се ако излезе в добър ценови клас иначе няма смисъл.За диодите за защита си ги има предвидени като опция но ще има модел и без тях на по-ниска цена както и модел с диоди,варистори и разрядници както са мойте който от 3-4 години не са спирали по никакъв повод..За закъснението най-вероятно ще е се сетва с жъмпери..Както и ниския модел няма да има такава опция но това всичко е още на хартия както и няколко прототипя който упорито претоеарваме за да се видят плюсовете и минусите на схемата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Администратор

май ще трябва да ме включите в екипа за проектиране :) хехе базикам се ..

ами мисля три степени са достатъчни, първо се стартират които са разположени по- близо до захранването и след това останалите две ,

но това не е някакво универсално лекартво а е по - скоро начин за решаване на някои проблеми. Тука вече ще трябва да се помисли от самите админи , защото не всички мрежи са еднакви, примерно мрежа от макс 6 последователни суича , само че на 3-я има още два разклона по 3 суича, тогава ще има 3 крайни суича, които дали едновременно трябва да се стартират ще реши само админа на мрежата :), всичко е според конкретната ситуация. Но както казах от повече глава не боли, времезакъснението за едно захранване за мен може да се определи от един кондензатор + още паралелно свързани , определяне на закъснението с един джъмпер с три крачета, няма го джъмпера няма закъснение , първа позиция 5 сек , втора позиция 10сек , мисля че 5 сек е достатъчно време за да се установят суичовете в нормален работен режим.

А мислили ли сте за саморестартиране при пикове и пропадане на изходното захранване към суича, сигурен съм че има хора които не са се запасили с ЮПС-и навсякаде.  ;D

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на крайния продукт е да предостави абсолютно стабилно напрежение и да не се налага да забива слуйча при подобни проблеми с тока и липса на UPS.Но като гледам цените ще са високи за наточените версии и ще се пускат и oпростени тъй като всеки гледа да мине метъра с евтино импулсно.. Което според нас е голяма грешка но всеки сам си решава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни се надявам да излезе първия прототип на платка, а не обемен монтаж, че досега всичките бяха такива :)

Някой данни на пълната версия:

Входно напрежение 30-95V DC или 25-70АC

Изходно 12V 1A ( издържа и на повече!)

Защити от пренапрежение на входа

Защита от пренапрежение на изхода

Защита от късо на изхода

Филтри на входа против смущения

Филтри на изхода за по-стабилна работа на консуматора

Работи при 100V с 2 8 портови слуйча доста стабилно.. Ще видим за нататъка, попринцип е предвидено с 2 изхода Като  са с отделни филтри за всеки слуйч .но на мен лично 2 слуйча на едно захранване не ми допада като идея..

Входните клеми са дублирани "IN"->"Direct OUT" за по-голямо удобство

Има закъснение като всяко следващо импулсно от тази серия закъснява т.е. ефекта бягаща светлина ...

п.п. забравих Мек старт на входната част.. че ми е писнало да гледам искри при пускенето под напрежение :)

п.п.2 Предвижда се да могат да работят при много голям % на влага или казано по-точно тестовите бройки ще се потапят директо във вода докато работят за проверка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи при 100V с 2 8 портови слуйча доста стабилно.. Ще видим за нататъка, попринцип е предвидено с 2 изхода Като  са с отделни

Ще споделиш ли възгледите си по този въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое по конкретно те интересува?!Че май престоя пред поялника и тестовете ми доиде мн и немога да вдяна..

п.п. писал съм го че на по-високо от нормалното му напрежение издържа и с 2 слуйча.Защото колко то му е по-високо входното и товара му е по-голям ->Режима му е по-критичен но за сега даржи фронта много добре!Малко позагрява но си е нормално .. Иначе пак казвам за мен с 2 слуйча и 1 импулсно си е повече главоболия :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

издържа и с 2 слуйча.

сЛуйч ?? :) такова животно няма, има switch (суич в превод превключвам) или комутатор, не знам но си мисля, че трябва да си оправим терминологията :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемата претърпя малко подобрения... тия дни.Защитата на входа вече е 4 -на като 3 от тях е на захранващите проводници, а другата е спрямо заземяване.Прага на сработване започва от 96В на входа.Първия филтриращ кондензатор на входа е 220Микро!А не 100 както по масовите продукти.Постигна се по добра стабилност при токови удари.Изходните кондензатори са увеличени 4 пъти като стойност и сумарния им капацитет е над 5 пъти по голям от масовите предлагани по магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като са готови първите платки и още малко ги постваме.. мисля да пусна една - две да из желаещите да тестват първо във Варна после кой където пойска да се разходи насам натам да си кажете мнението..

п.п. Ето и как ще изглежда проекта на платката.. ~7 на 4 см.

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/1f6e2e6023f46ef459b29a077518efe6/dc_dc_ver10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За жалост този проект отива някъде на опашката за момента няма да има масови бройки, а само за нас и още 3 фирми който инвестираха в това.Мноого ми се искаше да се пуснат масово но уви има други приоритети. .. .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Едно от старите модели излязло от употреба и може да бъде показано :). Не, че има какво да му се гледа.. не е за пример от към външен вид!Но по издражливост е доста напред.

http://www.postimage.org/image.php?v=PqpK0pi

п.п. това не е пълната версия на платката т.е. има и още елементи който тука са спестени..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.