Jump to content

Питане за радом.


master

Recommended Posts

  • Администратор

Какъв е материала (пластмасата) която ползвате :) не гори ли на слънце?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклопласт - може да си ги поръчаш навсякъде. Само матрицата е скъпа, но ако има бройки няма проблем

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно ...

Нека малко обновя темата гледах следния клип

Гледам във самия барабан има нещо като подложка за паркет (примерно) и обикновен обръч 

От какво е материята може ли да се сдобите барабана ясно всеки тенекеджия ще го скалъпи :)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На времето се пробвах да правя антени, с някакво PVC  бяха, наред с другите простотии с който се сблъсках, се оказа,че точно това PVC  много им е вкусно на гаргите и ми разбиваха антените гадинките и го изкалваваха. Не е  проста работа да подбереш  материала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Материала за капака на радома е трувидур, идеално решение е, минимално радио поглъщане има, а относно "Подложката за паркет", това е материя подобна на дунапрен но със графитно съдържание, използва се за поглъщане на радио вълни, а и самия тъпан не е да го сгънеш на менгемето, трябва да се направи прецизно.  

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземете съберете една по-сериозна  бройка поръчки, познавам човек който има всякакви машини, ринга може да е от някаква неръждясваща ламарина а отпред да е от  трувадур или квото се казва там. Не е голяма философия да се направи, Ще му исмислим и лесно закрепване. Може да се съхраняват в разглобен вид  за по-лесен транспорт а на място да се сглобяват с няколко болта и малко силикон за уплътнение между пластмасата и ламарината. Ще иска няколко специализирани инструмента за да се произведе ама не е някаква  космическа технология все пак. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние ще правим, но за сега не можем да намерим някой който да се занимава със стъклопласт и да е от Варна за да пробваме няколко варианта.

И при успех ще има доста различни модификации за различните типове антени.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой знае размери примерно за рокетдиш да пише имма познат с голяма фабрика за ламарина да видим какво може да измислим

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да примерно на 30-ката гледам че има значение еми ще питам колко ще стрива да се направи обръча ако има колеги който желаят ще си правим поръчки.

Само не ми стана ясно за това където този държи (това което се лепи от вътре на барабана )

от какво и от къде

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което е вътре е "FOAM MICROWAVE ABSORBER", материя която поглъща радио вълни, дунапрен с графит, аз не можах да намеря в България да се продава, дължината на тъпана е зависима от антената, т.е. според нейната диаграма, лично аз предпочитам трувидур, но всеки си има предпочитания.    

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам тези който се продават нямат вътре споменатото от теб и мен покритие

 

Anti%20noise%20nb22.jpg

 

на тази снимка е без преден капак  

post-197-0-90929900-1399659920_thumb.jpg

Редактирано от PcTuninG™

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.