Jump to content

Въпрос от начинаещ


Krasimir Staykov

Recommended Posts

Здравейте! Казуса е следния!

 

Имам една виличка на която ще ходя лятото, която е на 6 км пряка видимост до обществен безплатен АП. Със картата на лаптопа понякога закача на една чертичка. Искам да усиля сигнала и да го ползвам, тъй като там няма опции за друг нет освен 3G.

Разполагам с една антена на ASUS (SUS WL-ANT168 ANTENNA 6/8DBI). Първоначално мислех си да я вържа към един рутер Linksys WRT54G в режим репитер. После видях че конекторите им са различни. Вчера се зачетах по форумите и  разбрах че има устройства като наностейшън.

 

Препоръчайте удачен вариант. Готов съм вложа 100тина лева. Има ли вариант да стане това което съм замислил? От къде мога да взема в София преходник RP-TNC към RP-SMA?

 

Благодаря!!!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моят казус е почти същият. При мен разстоянието е 3 /три/  км. Въпросът ми е : мога ли да осъществя връзка  между два Mikrotik- OmniTikU-5HnD 802.11a/n Level 4. Дайте някакво  друго ниско бюджетно предложение, В момента съм с два рутера Linksys-WRT-54GL  и консервни кутий  за антени, но Често ми забива, Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-евтин вариант от Наностейшън е http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WA5210G Всичко си има цена все пак.. Този модел е G-стандарт и си е ТП-ЛИНК, но е и по-евтин от Наностейшън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ако 5 лева над бюджета не са проблем 
http://www.vesuviustreamline.com/product/mikrotik-routerboard-sxt-g-2hnd.html

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързите отговори - срам за майсторите, ама :) за да "прихваща" далечните рутери му е нужна чувствителна антена, каквато никое от изброените по горе устройства няма.

 

Щом ще ловиш безплатен интернет на 2,4 решението е едно и то е

Ubiquiti Networks AirGrid M2 на покрива на тръбата :) лесно се настройва като стейшън пуснкаш си кабелче до долу , правиш WRT-то домашен рутер и имаш перфектната инсталация за случая.

 

http://www.vesuviustreamline.com/product/ubiquiti-networks-airgrid-m2-17x24.html

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ISP Благодаря за прдложението, но въпросите с безплатня нет отдавна са история при мен. Единственото, което ме интересува е стабилна връзка от в къщи до вилата, без значение дали е на 2.4 или 5.0 гх. Искам да сложа на вилата DVR 8/ CH  с камери и евнтуално връзка интернет от в къщи. Все пак благодаря. По - добре да имаш мнение, отколкото никакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговорите! Цецо при теб случая е съвсем друг така че пусни си отделна тема.

Май ще взема ТПлинка! Ако взема вифи усб карта с по-мощна антена дали ще се получи нещо въобще?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, пускам нова тема. Относно чуствителността на устройството и усилването на  антената ISP  е прав. Заложи на чуствително устройство и най - вече на усилването на антената. Освен да излъчва,  антената  трябва да приема и много слаби сигнали. Така че заложи на подобна антена с голям рефлектор или ниско бюджетно изпълнение със сателитна чиния. Вероятно при теб качеството на връзката не е от голяма важност. Дано да съм бил с нещо полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ISP Благодаря за прдложението, но въпросите с безплатня нет отдавна са история при мен. Единственото, което ме интересува е стабилна връзка от в къщи до вилата, без значение дали е на 2.4 или 5.0 гх. Искам да сложа на вилата DVR 8/ CH  с камери и евнтуално връзка интернет от в къщи. Все пак благодаря. По - добре да имаш мнение, отколкото никакво.

 

Винаги съм бил изумен.. как се харчат пари за 8ch dvr + камери и се търси начин да се спестят 15-20лв.

 

.. лично мнение ;)

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една виличка на която ще ходя лятото, която е на 6 км пряка видимост до обществен безплатен .......

Отговора ми е предназначен за него

 

Щом ще ловиш безплатен интернет на 2,4 решението е едно и то е

Ubiquiti Networks AirGrid M2 на покрива на тръбата :) лесно се настройва като стейшън пуснкаш си кабелче до долу , правиш WRT-то домашен рутер и имаш перфектната инсталация за случая.

 

А ти ceco8630 си се набъркал в темата без да те отчета :) и си "добавил" налични домашни рутерета :)

Та сега колегата по горе ще се набута 70-80лв. и ще получи неработещо решение, след което го очаквам като един друг колега преди време , но в раздела "купувам/продавам" :) Вземете да четете темите на другите подобни на вашите, а след това пишете същата :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да набъркал съм се в темата, за което много се извинявам. Мисля, форумите са за, това хората да си общуват, споделят, разискват проблеми. По принцип, форумите са с некомерсиална цел ако ме разбираш какво искам кажа. Не е коректно да  съветваш хората какно да си  купят, а след това да им го предлагаш. Относно недоумяването, първо става въпрос за вилна зона и не винаги има интернет провайдери. Аз се занимавам с видеонаблюдение и сам мога да преценя дали ми е скъпо. Пък и хората са различни финансови  и технически възможности.

 Лично мнение ::)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе айде са... различни финансови възможности... да ебеме дяволо и да хванеме нет от некоя бензиностанция, но пък 2-3к+ не са ни проблем.. ние по принцип сме ларж ама суми от 20 лева на месец що да ги даваме?

Ама то и аз що не зема една платка и един стар компютър. Ше правим видео наблюдение. Ше научим 3 номера и ше давам цени за 4 камери от сорта на 300 леа + труда. После ше съветвам хората по форумите и ти чакам коментара на финала в тия съвети. А баш у монтана на секи баир има какво искаш + ток даже (ако не броим небезизвестния баир дето некога метаха към Лом) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко са разнозначни съветите ви. Благодаря все пак.

 

В моя случай трябва да се нашия с договор с мобилен оператор за една година за да го ползвам десетина  дена, които ще прекарам на вилата през лятото. А ще се наложи да побачквам по час на ден пък и жена ми обича да си цъка. Има си интернет, който е пуснат безплатно от общината,....какъв е проблема ако мога да го хвана. Пък и някакси ми е тръпка. Лошото е че нямам време да чета по въпроса, ама утре мисля да отида до релоуд да видим какво ще ме посъветват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E уважаеми съфорумец видя ли какво се получи, недаи си боже да попиташ за безплатен нет и веднага ще ти се нахвърлят като хиени. Моят въпрос не беше за безплатен нет, ама и на мен ми се нахвърлиха. Как така ще поучавам някой. Имаше два смислени поста по темата от хора, които може би наистина разбират нещата "111111" и "uBOTO", за което им благодаря. А такива, на които в постовете липсват "извинявай" и "благодаря" явно им липсва и елементарна култура. Има стара поговорка, че с такива хора не се спори, защото ще те свалят до тяхното ниво и ще те победят с опит.

Не се отказвай и ще намериш решение. Ако искаш ми пиши на лични и ще ти дам някои съвети. Аз просто исках съвети от професионалисти  за ноу хауто на пазара и евентуално нещо да си спестя. Но получих само само заядлици и само два полезни съвета за съжаление.И без друго разводнихме темата.  Пожелавам ти успех. ???  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре мисля да отида до релоуд да видим какво ще ме посъветват.

 

Правилно. После ще пишеш вероятно в друга тема ;)

 

 

Не схващате идеята. Ако аз примерно искам да си монтирам камери и да 'спестя'. Никой професионалист не би ме спрял.

Просто знае, че след 3-4-6 месеца сам ще го търся и няма да мрънкам. Ще платя за труд, нормална техника и може би

дистанционен съпорт. Няма да ми е евтино. Спестеното ще ми излезе през носа. Защо по дяволите мислите, че обратното

е постижимо? Има елегантни начини и не чак толкова елегантни. Затова и получавате на финала подобни отговори.

 

пп 6км и оптимизма ти са заразителни. Чакам да чуя какъв е бил резултата.

Редактирано от Mile
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.