Jump to content

Кои импулсни захранвания плозвате


jaredharet

Recommended Posts

Работя във фирмата ,която ги произвежда.Същата фирма е и доставчик на интернет и мрежата е изцяло с направени от нея захранвания -трябва да споделя че няма проблеми с тях . От две години ползвам техния интернет и само веднъж ми е спирал нет-а и то защото бяха откраднали UTP кабела .Ако мога да бъда полезен на някой ,мисля че ще мога да съдействам за поръчки на по-ниска цена. :)

Що не се поусъзнаеш малко а , или мислиш ,че е форум за балъци !!!

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    13

  • Велин

    6

  • Mile

    4

  • px1

    4

Ами надявам се щом работиш там нека да разберат малко, че това което правят въпреки ниската му цена е детска играчка според мен.Незнам как за 2 години не имало проблеми с тях ама аз лично имам 30 - 40 който ги взех без пари чисто нови..и след малко тестове неостанах очарован освен от цената им но за мен това да сменям неща по-мрежата често е много по-скъпо от колкото да дам повече пари за по-качествени компоненти затова сам си ги правя което излиза над 20 лева на бройка!Но така съм сигорен..Брат ми работи в една фирма която се занимава с компютри и интернет(няма да споменавам името и).Те ползват такива и като ги гледам момчетата от лан съппорта... направо се чудя как работят в тая лудница още ::) За 1 ден там както бях имаше поне 10 тина проблема със мрежата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще плащам по-скъпо за нещо бих си направил сметката дали не е по-изгодно да платя още по-скъпо и да пусна оптика. 20лв за импулсно е много при положение че 60-70лв е една медиа. Даже и тях не защитаваме вече. От поставени към 20 на импулсни за 2 години е изгорял лан порта на 1. Правим проста сметка:

20 х 12лв = 240

1 медиа = 60лв + 30 мин този сегмент доло

= 180лв

Сега пък правим другата сметка. Когато бяха сложени тези медии струваха по 130лв но след една година може да са по 30лв. Ако изгорят още 3 сме нула на нула и слагаме 1gbps на мястото на 100mbps изгорелите, като комбинираме А-В комплекти от изгорелите и отиват към новите оптики. Ако почнем да смятаме за switch-Овете разликата е още по-голяма. Около 700 switch-a при разлика 12лв в цена на притежание на импулсното е равно на 8400лв. За тази година имаме около 30 изгорели импулсни и 100-120 switch. Значи простата сметка е 8400 - 2000 = 6400 разлика. И това е при простата сметка, че тези 20лв импулсни пазят от всичко и няма изгаряне на нищо при ползването им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тука ставаше въпрос все пак за неща които работят стабилно и надеждно, не може да няма суичове дори и оптика да се ползва. А пък ако се мине изцяло на оптика за какво изобщо говорим :) за пари :).

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мile за себе си си си прав!Не споря така е!Но на мен така ми е по-добре просто немога да бягам постоянно да сменям..А ти щом можеш евала.Всеки сам си плете кошницата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н InnovaTek-BG престани да лаеш като бясно куче.Вече прочетохме някъде ,че сам си правиш захранванията.ПОЗДРАВЛЕНИЯ-ГЕНИЙ СИ ТОГАВА!Но не ми стана ясно колко над 20лв. ? Над 20 е цифрата 30,40 и т.н.Както каза всеки сам си плете кошницата-някои като тебе сяда и си ги прави,а друг преценя ,че му е по-изгодно да ги купува и подменя.Сигурен съм и в надежноста на твоите произведения-та дано с това си помогнал на фирмата в която работи твоя брат-но не съм съгласен че са вечни ,както впрочем почвам да си мисля от твоите изказвания.Щом едно нещо работи и се ползва значи иска своята подръжка -или искаш да ме убедиш че мрежата се изгражда и не се пипа нищо повече по нея а само се смучат печалби --- ;D  ;D ;D И не си ли се сещал ,че хората в НЕОМОНТАНА,poebg.com и др, ако направят захранване с тези неизвестни ;над 20лв;то тогава твоите произведения на изкуството биха били по-смешни и от детска играчка ;) ;) ;) Колкото до Г-н vtbg59 -не съм мислил ,че е форум за балъци ,а просто винаги съм си мислел че балъците и простаците винаги бързат да се издадат ,че са такива!!! 8-) 8-) 8-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

пичове успокойте малко топката :) ясно е че всичко може да изгори, вече разбрахме, че всеки се е ориентирал правилно за негвата си обстановка :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не лая просто мразя някои да ме мъчи да ме накара да повярвам, че даден продукт който си личи че не е на ниво е СУПЕР.Говоря попринцип!Не съм помагал на конкретната фирма спокойно още си пазарят от вас!И няма да го направя всеки си избира от къде да купува.И не ми казвай какво да прая - ще правя каквото си искам!Изказвам своето мнение..Хората нека си купуват от вас.Аз нямам нищо против.Само леко да те светна че една добре изградена мрежа после няма почти никаква подружка не казвам че мойта е таква но за 2 години никакъв разход освен за разширяване.

Колко над 20лева ли? ами зависи от екстрите попринцип за 22лева в кутиика + защити от 2 те страни,12В 3А.Има и доста по-скъпи като се сложат кондензатори от рода на Elna silmic.Но тях само за АП тата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове успокойте малко топката :) ясно е че всичко може да изгори, вече разбрахме, че всеки се е ориентирал правилно за негвата си обстановка :)

Да правилно си разбрал въпроса е това изгаряне да се сведе до абсолютен минимум.Защото клиента не го интересува какво е изгоряло, а защо няма нет :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,от 1 година ползвам импулсни захранвания на Пешо от Монтана и проблемите ми рязко намаляха.Входното им напрежение е до 100V/DC а изхода е 12V/DC 0.5A.Имат закъснение при пускане според входното напрежение и защитен бушон.Цената ме устройва 15лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н модератор и аз мислех ,като вас че всичко може да изгори ,но май нещо не сме прави! Не че някой го интересува но само да поясня-да работя там но по друго направление и друга дейност и все ми е тая дали продажбите скачат -просто и аз като много други гледам да изкарам нещо отгоре .Дали ги крада или ми ги подаряват или се сдобивам с тях по друг начин ,проблема си е мой .Продавал съм ги ,продавам ги и докато се купуват пак ще ги продавам.Да споменах по горе ,че от две години съм им абонат и само веднъж съм констатирал ,че нямам нет- може когато не съм си бил в къщи или пък пред компа също да е спирал но поне аз не съм забелязал -пък и не ме интересува-важното за мен е ,че когато ми трябва го има.Но тук май Г-н InnovaTek-BG се мъчиш пък ти да ме убедиш в нещо в което казваш аз да не те убеждавам -той от две години нищо не поддържал ,а само разширявал-никого не ангажирам защото е мое мнение -НО ТОВА АКО НЕ ПЪЛНИ ,ТО СА АБСОЛЮТНИ ГЛУПОСТИ.АЗ ГОВОРЯ КОНКРЕТНО ЗА ИНТЕРНЕТА ДО МЕН ДОКАТО ВИЕ ЗА ЦЯЛАТА СИ МРЕЖА -МИСЛЯ ЧЕ ИМА РАЗЛИКА.Доколкото разбрах една от идеите на този форум е кой с каквото може -ако желае разбира се- да помогне на нуждаещ се пък било със съвет ,познания или друг начин.Човекът поставил темата се интересува от от импулсните захранвания ,може би да прочете няколко мнения да прецени и да отсее най-доброто за себе си-поне така мисля.В доста форуми съм влизал много мнения  съм изчел и много коментари чух и си стигнах до собствен извод ,че всички импулсни си горят горе-долу еднакво , но единствено тук прочетох че има вече нещо уникално.Та Г-н InnovaTek-BG има голяма вероятност да ви помолят за помощ тъй като при вас само се гради без да се поддържа-мечтата на всеки LAN-аджия.И ако решите да откликните хем финансово ще понадебелеете хем и ще получите духовно удовлетворение ,че сте направили добро дело.Нямам представа какви ще са нуждите ,ако се захванете но най вероятно на вас няма да ви се занимава да ги правите тъй като няма да са 200 или 300бр.Значи наемане на работници което пък заплати и осигуровки-последното не е задължително.Ако имате помещение за целта добре ,но ако не то тогава наем и естествено ток вода и други незначителни дреболийки като прибавим и естествено и брак-а-всички знаем че винаги си има дефектни елементи,а и вие нещичко ще си сложите отгоре -все пак не ми се вярва да сте пълен патриот ,то май доста над 20лв ще отиде цената.И ако аз си изграждам мрежата то май много ще си помисля преди да изсипя на всеки стълб и жилищен вход в някаква си пластмасова кутия импулсно захранване за много над 20 лв-или до всяка кутия трябва пазач ? :-*

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nикого не искам да убеждавам аз. Правя дребните бакалски сметки и удрям линията. Цифрите под линията са доста по обективни от впечатленията на хората. Миналата година имаше зловещи бури през май/юни, а тази имаше 3 по сериозни бури. През 2006-та август месец имаше 2 бури и в едната изгоряха 2 редици swich-ове (по 20 броя) до един. След смяната им по време на втората буря изгоряха 4 броя. Миналата година август месец пък не ми изгоря нито 1 по тези линии. Ползвам същите захранвания. Значи да предам много поздрави и аз на Пешо 'щото проблемите ми са намалели значително може би? Или да правя снимки след буря на кутии с използвани еднакви захранвания и switch-ове как една е доло, а другата дори не е забивала ;) Странна работа нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Спокойно бе хора, няма смисъл да се настъпвате.

има и други фактори, мо Миле е прав цената е с главно отражение.

Фактора местоположение също е важен , в софийско равно поле, гърми доста на други места не толкова.

По география в часта климатология сме учили за облаци, статично  електричество и как грамотевици се получават.

Миналата година, при бурите един от конкурентите който ползва

същите като моите захранвания, за 3 дена си смени и суичовете и захранванията,

като при мен имаше 5 суича и 2 захранвани здали багажа.

само че тои за разлика от мен "заземява"

няма перфектни захранвания и на мен ми се е случвало да сваля

прегрели свитящи захранвания

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Миналата година, при бурите един от конкурентите който ползва

същите като моите захранвания, за 3 дена си смени и суичовете и захранванията,

като при мен имаше 5 суича и 2 захранвани здали багажа.

само че тои за разлика от мен "заземява"

В някои случаи е по - добре без никакво заземяване отколкото лошо! По тая тема също може да се пише доста :).

п.с. едит

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре аз не съм казал за перфектни захранвания!То незнам и мойте дали няма да фъснат от гръм!И най вероятно ще гръмнат просто никога не ме удрял от както пренаредих всичко.Дори взе да ми става много странно..Г-х Ковачев ако съм те засегнал.. - Извинявам се!Просто си изказвам мнението нали затова е форум.Найстина както казах и преди това няма по-ниска цена на пазара за което много се радвам.Обаче аз не ги ползвам защото колкото и да са евтини не ме устройват.Много съм мислил за по-ниски цени на тея който си прая.Но колко то и да го мисля трябва да се поръчат над 5000 бройки и цената няма да падне от 10 пъти а помалко от от 10%!Елементите който ползвам с доставка от япония просто излизат найстина скъпо.Напоследък се замислям и аз да си купувам от стандартните който се продават масово.За сега успявам да държа края но скоро може и да не успявам все пак имам съвсем други приоритети.И по-темата ако тия сличове и техника като цяло няма много висока консумация няма лошо да си ползва от поебг все пак ако даде 1 път поръчка за 100бройки найстина си е голяма оферта.Но ако ползва Ladoх сличове незнам аз лично съм имал проблеми с тяхната консумация.Но иначе си работят добре като са си с оригиналното захранване.Трябва да се прецени какви сличове ще се ползват първо и като цяло да си направи една сметка кое колко пари и кое с кое се спогажда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.