Jump to content

Линк с NS Loco M5 или М2


kalosbg

Recommended Posts

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • kalosbg

    13

  • danielskiii

    5

  • dabadaba

    4

  • jack82

    3

Не се занимавй с панелки коаксиали и подобни, не че не става, става ама по лесно е с УБНТ, вземи си две нонота, М2 или М5, ами зависи какво е положението с ефира около тебе, не че ЛОКО няма да ти свърши работа на 1.5 Км, но аз бих заложил на нонота, имат по добра антена от ЛОКО, разликата между нано и локо е един лан порт повече в полза на наното, и разбира се антената, Успех

  • Харесай 1

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Локото на 1км си носи 50-70 при нас в ужасен ефир. Ако имате пари вземайте чисто нано както казаха колегите по-горе. Дали ще е на 5 дали на 2 няма да има разлика голяма щом има видимост. На 5 се предполага, че ефира трябва да е по-чист.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано възнамерявам да взема локо на 2.4, 80-90мбит ме устройват напълно така или иначе няма с какво да ги използвам към момента :)

А и цената има голяма разлика, пък ако нещо не се случат нещата както си ги представям ще ги пусна да се продават тук, виждам, че има добър раздел за целта.

Даже сега ще пусна една обява някой ако си продава локотата :)

Благодаря на всички отзовали се на въпросите ми и отделеното време за отговори :)

Поздрави, Калин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно въпроса ти дали убикюти предлагат устройство с две карти, което да работи и на 2.4 и на 5 Гх, да, има такова. Това дори е с три карти и три лан порта. С опенврт си става съвсем прилично устройство, но не очаквай чудеса от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го представях устройство което да работи с 2 честоти и една антена ама сега като се замисля физиката не го позволява :)

Извинете ме за глупавия въпрос.

Иначе РутерСтейшъна е добре като решение, но не ми се монтират антени и кабели и други допълнителни работи.

Доста е приятно само с едно устройство един кабел и всичко е пей сърце. :) Така де като има лесен начин, защо да го правим по сложния. :)

Поздрави и благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме блазнеше мислълта за евтиния вариант с Локо, но на Убикуити на емулатора ми показва 37 мегабита в най-добрия случай. Я кажете тогава с Нанобридж показва 300 мегабита. Ще ги направи ли или е само реклама ? На цената на Нанобридж-а има ли нещо по-добро? Но не по скъпо защото това ми е психологическата граница.

Редактирано от CaMyPau
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запознайте се малко от малко поне с pdf-ите за тези устройства, ако поне нямате опит с безжични мрежи, помислете как се изкарват тези 300Mbps през 100Mbps порт!

Скоростите в стандартите се постигат на 50 до 60 процента в реални условия (в идеален случай), друг е върпоса за какво са ви дори 100Mbps за тези линкове ако ще си го позлвате само за вас, в общия случай ако е за интернет, едни 8-10Mbps са достатъчни за всичко - всичко друго е лакомия.

  • Харесай 2

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че повече от 100мбпс няма да премине през линка, но щом може да е близо до 100 е добре да е толкова, а не 60 :)

Идеята на моя линк да се изполва за връзка с няколо DVR-a и локална мрежа с интернет. Та едно е да правиш бекъкп с 80-90-100мбпс едно е да са 40-50-60 :)

Здравейте,

вече разполагам с 2 LocoM2. Посъветвайте ме кой опции да изключа за да защитя АП-то от хакване.

От разни теми разбрах, че е хубаво да пусна мениджмънта през VLAN, но ми се вижда прекалено за моята мрежичка.

Ще сменя стандартните портове на сървисите (web, ssh...), да иключа ли опциитe: Discovery и CDP?

Как настройвате вашите "кучета пазачи"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много хакери ли има наоколо, че трябва да вземаш крути мерки?

Като за начало задай праг на закачване 5 единици от прага с който се закачва твоето устройство. Смени името на акаунта с някакво измислено, което само ти ще знаеш. Задай да се закачва само устройство описано по мак, скрий името на мрежата и я кръсти пак с измислено име...

Ама чак пък толкова! Както и друг път съм казвал, много трудно се разбива отворена врата :)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok няма да се занимавам толкова със секюра :)

Имам проблем с конфигурацията на АП-то.

Уж съм настройл всичко т.е. едното устройство е АП другото е Стейшън и 2 те си приказват чудесно, но немога с лаптопа да се закача към ап-то пробвах с включен и с изключен WDS но разлика няма. За съжаление нямам подходящ dhcp сървър в който да видя дали постъпва заявка за ип, но ме съмнява изобщо ап-то да отговаря на лаптоп-а.

Като се опитам да се свържа ми дава "windows unable to connect...".

Съвети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой раздава адресите? Опитай със статичен адрес. Колко е разстоянието откъдето искаш да се закачаш? С локо не съм опитвал това упражнение, но с нано няма проблем за лаптоп, стига да е достатъчно близо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествам устройствата и ги разцъквам все още. Тестовото растояние е около метър :)

Адресите ги раздава един микротик, но нямам достъп да разгледам какво се случва.

Тествах и с едно малко рутерче и с неговия dhcp нестава.

Склонен съм да мисля, че проблема не е в dhcp-то.

По-вероятно изобщо да не се стига до броудкастна заявка.

Някакви логове мога ли да чета на този AirOS?

Ще пробвам съведите от този форум и ще пиша резултата.

http://forum.ubnt.co...ead.php?t=27523

За какво е услугата AirMax?

Редактирано от kalosbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Устройстата взимат ли авто ип-та или са на статични?

няма ли режим BRIDGE?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взимат си, като се закача с кабел към устройството в STATION mode си има и IP и всичко. Т.е. само с друг наностейшън мога се се свържа към ап-то а иначе останалите настройки са по дифоулт.

Иначе и 2те NS работят в Network Mode:Bridge

Пробвах с

Airmax turned off

Drop the channel width to 20Mhz

WDS off/onn

и неще и неще :)

друго?

Редактирано от kalosbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.