Jump to content

Линк с NS Loco M5 или М2


kalosbg

Recommended Posts

Здравейте,

пиша първата си тема с тук с цел да получа добри съвети от хора работещи в сферата на бежичните комуникации.

Имам нужда от линк между 2 села с пряка видимост и растояние не повече от 3-4 км (на око).

Към момента там съм изградил линк на ~54мегабита с подръчни устройства.

AP-то е един адсл рутер от бтк с 15дби антена MS2415P от антени.нет, а като клиент използвам Wireless-G OvisLink WL5460AP със същата антена. С горе посочената конфигурация сигнала е на 80% (според OvisLink) т.е. ефира е доста чист..

Като скорост не съм замервал какво минава, тъй като до сега ми е трябвало само за брaузване.

Та идеята ми е да заменя съществуващите устройства с NS Loco. Но имам няколко чуденки.

1. NS Loco могат ли да работят в режим AP –>Client и съответно да има по няколко клиента?

2. 2.4 или 5гхз да избера ?

3. NS Loco оптимални ли са цена/качество?

Разбирам, че не съм достатъчно конкретен и ясен в зададените от мен въпроси, но не съм специалист в областта.

Моля да бъде извиниено невежството ми и да получа адекватни отговори.

Благодаря!

Поздрави, Калин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • kalosbg

    13

  • danielskiii

    5

  • dabadaba

    4

  • jack82

    3

локо недй 4 км неса малко на 4 км имаме голямо М5 срещу м5 -68 сигнал като вариант 2 големи нанота м5 и 2 антени на булсатком ще е по добре ако пари нети се дават вземаи 2 рутера тп-линк и си ползваи панелките

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво им е на Loco?

"да взима 2 бридж-а м5 или 2грид-а" - гридовете са много голями

Всички AirOS базирани устройства могат да работят като ап или клинет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначалната ми информация и не тренираното ми око са ме подвели.

В права линия дистанцията е 800-900метра :)

Това променя ли много нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да пробва неговите панелки с TP-LINK WR743ND + AP Client но тук не е сигорно какво ще докара но 90 лева са 2 те радиа до като 2 гомеми нанота м5 знаете колко кинти са 250 лева нагоре щом е бил с тия съпонерки и е станало на Н ше е доста по добре

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обърквайте съвсем човека. За 800-900 метра и локо ще му свърши работа. Ако има бюджет, да си вземе нещо по-сериозно от локо, както му препорачва danielskiii. А щом пита за 2.4 или 5 Гхз, да залага твърдо на 5, щом има пряка видимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА да не цапам с нова тема имам сходен въпрос. С Гугъл мапс разстоянието ми с пряка видимост е 1,5 км. Нета ще ползвам само аз /1 клиент/. Ако взема Наностейшъни Локо М2 какви да са ми очакванията горе-долу ? На мястото на примната антена има вече една на друг доставчик /сателитка с облъчвател на 5 GHz/. Ще е проблем ли да ползвам и аз на 5 или да си взема 2.4 като тези:

http://www.alink4.com/nanostation-loco-4ghz-p-11625.html

Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"на 1км с 2 локота ще прекараш 80мегабита близо" това на 2.4 или 5гхз?

Направих няколко опита с инструмента http://www.ubnt.com/airlink/ според него дори и с локо м2 ще минат 300мбит.(виж прикачените файлове)

UBNT Предлагат ли усториство с 2 карти да може да работи на 2.4 и на 5 гхз питам защото силно бе блазни да мога да закачам към ап-то каквито и да е wifi устройства на 2.4гхз?

post-3191-0-00737200-1361200427_thumb.pn

post-3191-0-88082700-1361200433_thumb.pn

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 2.4гхз ли?

А ако сложа от едната страна голяма м2 а от другата локом2 ще има ли някакъв резултат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че за 1 км щом си има панелки да зема 2 тп-линка 701 мисля че бяха на Н ап и клиент и е готов най тъко ще се размине

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.