Jump to content
SS7

Важно - конкурс за свързаност на училищата

Recommended Posts

SS7

Има конкурс за свързаност на училищата , който изтича в четвъртък тази седмица. Току що видях писмото - закачам го тук.  Прочетете го и успех :)

stormmaker

Пак ли ще ги свързваме тия училища? Не мина ли още септември месец този конкурс?

byte

Не можаха да изберат /пише го вътре де ../

stormmaker

Прибързано писах, а след това не можах да си изтрия поста :) Иначе ми стана ясно, а и имах предположения, че за Пловдив така се е получило. Явно не е само тук 8-)

insertoff

Само да поясня.

SS7 не е писал че има още 1 маил с парола за достъп.

Та тия които са получили маила покана би трябвало да са получили и паролата за първоначален достъп.

Който не е получил покана, а иска да участва може да драсне на маила посочен в писмото-покана.

skyfx

Не можаха да си разделят парите от първият конкурс и се изпокараха, а сега наново  ;D

Смешници.

Това трябваше да го направят отдавна,ама чак сега им опря ножа в г....а.

БТК са доставчик от 2 години,прибират парите,а в някой училища не имало нет повече от 24 ч. сумарно. Никакъв съпорт. Но никой не го интересува,докато бозае от държавата. Сега сигурно ЕК се е намесила вече.

Ако ще участвате имайте предвид,че сигурно пак ще трябва да кихнете по нещо,но този път на директорите.  :-X

koko

Ето какво получих като пратих офертата на мейла в документа.

Здравейте,

Тази оферта не ни трябва тук, моля да я качите на сайта, чрез директора на училището

Поздрави

Филип Иванов

Как да получа съдействието на директора като той е приател на конкуренцията?

2. Чрез самите доставчици (т.е. директно от вас) – тези, които имат намерение да обслужват

повече от едно училище, дори ще бъдат насърчени да подават централизирано оферти, за да не

губим времето на директорите, а и вашето. Съответно, ако предпочитате този начин, просто не

подавайте оферти към директорите

и как мода да се възползвам от това?

insertoff

Виж по горе какво съм писал - да пишеш на маила и да искаш парола за достъп до сайта.Така ще си отговориш на всички въпроси.

А не да пращаш оферта на маила на човека :)

Mile

Те училищата ако чакат на държавата..... О боже мили. Ние сме пуснали на повечето тук. Без пари и из селата. Идиотска държава.

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Аз защо си мисля че SPNET спечелиха и почнаха да ги свързват..

Тодор Лазаров

Доколкото знам положението е следното.

БТК от години дава на училищата по 2Мбит-а за по 108 лв. месечна такса.

Есента имаше търг за училищата, БТК спечели в доста области, но явно пак натиска училищата да плащат високи такси.

И МОН виждат че това си е жива изнуда и си отказват от тях.

SS7

Ами положението беше, че отначало търговете бяха на национално ниво , с изисквания , които дори бтк не можеше да покрие - свързване на всички училища .

Според мен първия конкурс беше нагласен за спечелване от бтк.

Като се видя обаче, че целта на бтк е само да прибира парите , сега са решили конкурса да бъде на местно ниво ,и най- важното - парите за интернет-а ще се превеждат по бюджетите на отделните училища - няма да се плаща централно.

Както каза Миле, доста от нас са пуснали дори безплатно някои селски училища , ето сега е момента да почнеме да взимаме пари -  пуснете оферти и ако спечелите , самите училища вече ще имат пари за плащане - МОН ще им ги преведе.

Който няма писмо от МОН със сайта и паролата за достъп, трябва да им пише с молба да му дадат парола за достъп - иначе трябва да подава оферта  на директора на училището , което понякога не е добра идея по разбираеми причини :)

KaCh

Чета и не вярвам, да изгонят БТК от училищата. Явно далаверата се е прецакала. Сега остава и от е-правителството да я изгонят.  :o

111111

от преди лятото миналата година местното училище

ни е клиент повече от 64к нет нямаха от БТК

netronix

Напълно съм съгласен с написаното по горе за БТК. Винаги гледат да режат глави. Пуснахме и ние оферта в 25 училища по региона. Да видим кво ще стане утре.

Кога ли ще има резултат от търга?