Jump to content

Важно - конкурс за свързаност на училищата


SS7

Recommended Posts

  • Администратор

щом си навит за чест и слава

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    5

  • insertoff

    4

  • stormmaker

    4

  • byte

    3

Не точно но просто там няма да е тая цена както и няма да са БТК 90% сигорен съм утре като отида сутринта ще видя какви са офертите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Е ако таксата е по - голяма от 15 лева, логичното е разликата да я поеме учителя и така нета ще му легне само няколко лева, което не мисля че е голям проблем. Отделен остава въпроса когато има инсталационна такса, на някои места ( където аз работя) понякога пускаме по 300-400 метра до клиент и се сещате че няма начин без такса install :) Относно по темата аз кандидатствах в 2 училища, спечелих едното ( на което давах нет без пари) и сега освен до циско рутера съм им пуснал нет до още 2 места с нови 2 Ip адреса. естествено безплатно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно ...

Някой да е чувал нещо по въпроса дали ще има продължение на програмата за субсидиран интернет достъп на училища и учители? Чу се нещо за някаква анкета, която се искало да попълнят, но ако някой знае нещо повече по въпроса нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До учителите и интернет доставчиците, участващи в проекта

за домашен интернет по ОП „Развитие на човешките ресурси”

Уважаеми колеги,

Тъй като бях поел ангажимент към всички да ви информираме своевременно как ще се развива този проект занапред, предлагам на вашето внимание актуална информация по темата:

1. Вероятно всички знаете, че проект „ИКТ в образованието”, който спечелихме по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”, беше удължен до края на декември 2010 година, тъй като освен домашния интернет има множество други дейности, които тепърва трябва да се случат и които поради обективни причини, предимно от фискален характер, не можеха да се проведат по-рано. За съжаление удължаването на проекта не води до допълнително финансиране, а по-скоро до възможност по-планомерно и разумно да довършим започнатите дейности, което и се опитваме да направим в настоящия момент.

2. Имахме сериозните намерения да стартираме изпреварващо втора фаза на проекта „ИКТ в образованието”, най-вече за да има откъде да финансираме нови 12 месеца безплатен интернет, но поради ред причини от административен характер това се оказа почти невъзможно и становището на Комитета за наблюдение е доста обезкуражаващо в този смисъл. Добрата новина е, че не са отхвърлили втората ни фаза и все още имаме сериозни шансове да се случи от началото на следващата година, но поне за идващите 6 месеца няма как да гарантираме домашния ви интернет, тъй като нямаме подобни оставащи средства в проекта.

3. Донякъде разбирам основната теза на Комитета (че интернет достъпът ви е само съпътстващ разход и засега нямат явни доказателства, че вие ползвате интернет за обучение и развивате капацитета и потенциала си, освен че повечето учители го декларират в анкетите си), но принципно не я споделям, тъй като дори самото ползване на интернет вече води до едно постоянно технологично „доограмотяване”, което в крайна сметка рефлектира и върху вашата персонална конкурентоспособност и развитие. Нека не забравяме, че самото кандидатстване за този проект беше изцяло онлайн и беше уникално събитие не само за България, но и за цяла Европа и определено адмирирам и доставчици и учители, че се справиха със задачата и бяха на висота. Аз определено смятам, че този проект разви всички ни и да отрека Интернет като ключово средство за развитие е като да отрека писмеността като начин хората да станат по-знаещи и можещи и да твърдя, че азбуката не е ключов фактор, а просто съпътстващо средство хората да се научат да четат и пишат... Така или иначе на настоящия етап нямам пряк досег с комитета и такива като мен поначало нямат формална причина да присъстват на заседанията им. Съответно на този етап съм лишен от възможността да защитя тезата си в пряк диалог с тези над 40 души, които формират комитета и включват представители на министерства, общини, синдикати и неправителствени организации. Моята роля обаче е не просто да кърша ръце, а да предлагам решения и засега имам следното предложение към всички и се надявам да го възприемете:

- доставчиците да направят необходимото да продължат достъпа на тези учители, които са готови да финансират със собствени средства достъпа си на преференциалните цени, които бяха оферирани, като схемата да е достатъчно гъвкава, че да предложи бъдещо своевременно преминаване отново на корпоративна схема, в момента в който разполагаме с нови средства. Имайте предвид, че докато от една страна липсата на гъвкавост може да доведе до отлив на клиенти, то едно проявено разбиране в ситуация като сегашната може да доведе до едни трайни и взаимнопечеливши отношения между доставчик и учител, тъй като все пак не си правим илюзиите, че без нас интернетът в България ще спре, а по-скоро се опитваме да помогнем за създаването на едни устойчиви практики в използването на ИКТ за ежедневни нужди и постоянно развитие на уменията.

- директорите на училища и детски градини да направят възможното за окончателното приключване на документалната част от проекта. От миналия месец се появи и изискване на Управляващия орган за прилагане и на сканирани платежни към доставчиците от страна на училищата с цел финализиране на одитната пътека и доказателство, че средствата са стигнали до доставчиците и до седмица ще добавим и този модул в системата, но на фона на досегашните ви усилия със сканирани документи това едва ли ще представлява трудност за когото и да било, а все пак за втора фаза само на този компонент от проекта искаме още 11 милиона лева за домашен интернет и ако сега не убедим одиторите, че имаме изрядна документация, рискуваме не само да не ни подкрепят за втората фаза, но и да не ни възстановят средствата за първа, което би било съсипващо. Имайте предвид, че догодина не планираме няколко вълни, а просто един период от около 2-3 месеца, в който ще набираме отново оферти и желаещи и след това ще финансираме интернет достъпа на поне 60,000 души за период от 12 месеца при досегашната фиксирана цена от 15 лева месечно.

- доколкото все още има неприключени плащания (между 5 и 10% от училищата все още имат някакви неиздължени суми), поемам личен ангажимент да впрегна целия ни административен потенциал и да опитаме да приключим с всичко до 5-6 седмици. Наясно съм, че има отделни училища, които чакат суми сигурно от октомври, но или е имало проблем с банкови сметки, или са чакали фактури от доставчици, или просто е имало лошо стечение на обстоятелства (имаме дори случаи на училища, които си получават парите, след което ни пишат, че сме им надплатили, връщат ни парите през национален фонд, ние стартираме процедура за възстановяване в проекта, след което същите училища ни казват, че са се объркали и всъщност тези пари са си били за тях, след което отново се налага да им ги превеждаме...). В момента приключваме кампанията с държавните зрелостни изпити и изпитите след 7 клас, така че от юни ще мога да отделя повече хора за проверка и да прегледаме отново всеки конкретен случай (все пак моля да не забравяте, че става дума за над 45,000 души от повече от 4000 юридически лица, обслужвани от близо 600 доставчика и в системата ни вече има над 100,000 страници с документация, без да броим анкетите).

- от страна на доставчиците моля за пореден път да издавате оригинални фактури непосредствено след като получите плащане, а директорите моля да ги качват своевременно в системата, защото само по проформи никой не ни възстановява разходи, а те са просто основанието, позволяващо ни да платим. Моля също и своевременно да се отбелязва в сайта, когато не чакате повече средства от нас, за да се концентрираме върху наистина критичните случаи и дължа лично извинение на всички, които в крайна сметка са се сдобили с изрядни документи, но все още нямат от нас плащане (по принцип всяка последна седмица на месеца от МТСП ни блокират плащанията, за да изчистят отчетите си, така че в началото на юни ще платя интернета на още стотина училища, които междувременно сме идентифицирали като изрядни).

- нито сега, нито някога ще опитваме да въздействаме на учителите кой доставчик да си изберат, но определено очакваме от някои компании при следваща фаза да проявят по-голяма гъвкавост и вникване в проблемите ни, както и своевременна корекция на неточни счетоводни документи, иначе просто няма да ги допуснем до участие.

- възнамерявам в идващата седмица да уточня с Управляващия орган (МТСП), какви видове доказателства биха ги убедили, че учителите ползват интернет основно за обучение и по всяка вероятност ще задълбочим броя и вида на онлайн курсовете, достъпни през системата ни, като освен успешно завършване, ще включим и независим сертификатор на уменията. В крайна сметка ще намерим възможност да подкрепим с нов едногодишен достъп 2-3 хиляди от най-добре представилите се учители, но определено нямаме възможност да подкрепим всички 45,000 и затова неминуемо ще наложим някакъв състезателен елемент и съвсем скоро ще ви информирам какво сме решили. Във всеки случай очаквам едно по-масирано участие на учители в досега стартираните онлайн курсове по презентационни умения за колегите, владеещи английски, както и по английски – за всички останали, а и съвсем скоро очаквайте да пуснем и нови курсове....

Сигурно пропускам нещо, но засега мисля, че ви казах важните неща, които, макар и обезкуражаващи, поне дават яснота към какво се стремим и какво можете да очаквате, а всеки учител или доставчик може сам да прецени как и дали да продължи да бъде част от проекта.

Желая на всички ни по-скорошно позитивно решение на комитета, но определено имаме нужда от допълнителни аргументи за да наложим инициативата си и се надявам с общи усилия да ги намерим.

Поздрави. До скоро и късмет – продължавам да мисля, че това беше най-важният ни проектен компонент за последната година и ще направя всичко възможно този компонент да има едно добро бъдеще.

Орлин Кузов - Директор ИКТ, МОМН

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма пари няма интернет , няма значение от къде ще дойдат но да дотирам даскали с тарифа 15 лв. а обикновенни потребители да си плащат 25 лв.(заедна и съща услуга) НЕ .Живем в материален свят и всеки иска да взима това което заслужава, това са вложени средства и труд .Ако има ненормалници да подаряват !

пп:за без пари съм склонен на 64Kbit/s  и само една дума 'ама защо' > without access

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.