Jump to content

Вода в облъчвателя ??


Велин

Recommended Posts

  • Администратор

Облъчвателя на RD има два отвора отдолу. Но после има такъв наклон след тях, че трябва да е буквално потопен във вода за да достигне водата нагоре. Иначе коментара на edemy2001 е повече от логичен.

И ти като габровец "такова животно нема" , ама няма да те питам колко чинии имаш монтирани и с каква елевация, явно ги въртите само хоризонтално :), аз видях вода имаше знам от къде е влезнала и защо :)

п.с. набива се на очи в коя фирма работиш, има раздел бизнес партньори може да ти е полезен.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При все наличието на две поляризации, защо трябва да се върти по начин, различен от предвидения ?! В такъв случай нищо в антената не е това, което е замислил инженера. Спомням си някога преди доста години когато слагах с баща ми двигател за антената (от тия сателитните). Той като истински българин каза - да не се мокри, трябва да го увием с найлони. Хубаво де, ама хората са измислили нещата....беше се напълнил до болта с вода и изпоръждяса :)

п.п. Ясно е къде работя, за това съм си го сложил и в описанието. Но едно на ръка че не съм търговец а ходя по коловете и монтирам и то не малко. Катерил съм се по кули, бъркал съм, учил съм се - за това съм и тук - да чета и да разбирам за проблеми и да се уча. А ако имам решения да ги споделям. Пък там където работя, ако мога да съм от полза на някой, вярвай ми - ще съм много щастлив.

Членувам във форум на Peugeot и там никой не гледа с лошо око на служителите в сервиза на СФА :)

Поздрави

Работя във Videomax AVS - ако се нуждаете от нещо - пишете ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Да се уточним, Велин е насочил антената ползвайки ъгъл различен от хоризонтала, демек наклон.

Да кажем 45 градуса от хоризонтално разположение, това не значи че облъчвателя е усукан обърнат на опаки или т.н.

Глупав пример е: Насочил е две антени между 2 близкостоящи блока разположени на 1-вия и 22-рия етаж

п.с.

Ако нещо не съм разбрал Велине коригирай ме.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Говоря за нивата на сигналите, пък как ще го мериш - не знам, защото на практика, заради мокренето от към "мократа" страна пада Rx и трудно се оценява дали отсреща Tx е с правилното ниво или не!

Ей като политик си , говори , говори и накрая нищо не каза :)

Отговора е че няма как да разбереш без да се разходиш, защото трябва да измериш сигнала :)

А как ще го измериш? Ами с едно локо на 50 метра от антената, има ли проблем - ще е ниско нивото.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей като политик си , говори , говори и накрая нищо не каза :)

Отговора е че няма как да разбереш без да се разходиш, защото трябва да измериш сигнала :)

А как ще го измериш? Ами с едно локо на 50 метра от антената, има ли проблем - ще е ниско нивото.

Е, така де, нали и вие трябва да помислите малко - давам насоката, останалото от вас! 8)

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Да се уточним, Велин е насочил антената ползвайки ъгъл различен от хоризонтала, демек наклон.

Да кажем 45 градуса от хоризонтално разположение, това не значи че облъчвателя е усукан обърнат на опаки или т.н.

Глупав пример е: Насочил е две антени между 2 близкостоящи блока разположени на 1-вия и 22-рия етаж

п.с.

Ако нещо не съм разбрал Велине коригирай ме.

Именно, когато единия край на линка е на по - висока надморска височина чинията има наклон, чинията на по ниското място гледа нагоре следователно няма отводняване, и да ви светна от къде е влязла вода :) ами от гуменото оплътнение за капачката на предавателите, на въпроса как е влязла - тъй като в била на стена на сграда от покрива на сградата е падала вода точно в задната част на чинията и така се е набутала вътре.

А водата вътре пречи повече на приемането.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Аз сканирам и от двете страни и приблизително знам какви са нивата на конкуренцията когато сканирам и сравнявам и проблема цъфва от коя страна е при мен . А за измерването на фидерите ги меря с мултицет като го сложа на 20 мегаома и ако показва стойности кофти трябва да с е смени :). Въпреки че ползвам първо бишоп второ качествен изолирбанд върху бишопа и на трето място тънък силикон ....пак прониква водя понякога не знам от къде но прониква и става конденз явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че има случаи когато го мериш е здрав но при много ниски температури прави проблем и линка се скапва. Да чукна на дърво до момента сме нямали проблем с вода в облъчвател.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.