Jump to content

RADWIN 2000 vs. Mikrotik


danielskiii

Recommended Posts

нищо лично ама за 4бона с микротици ще прекарам 500ФД

Заповядай да ги прекараш ще ти дам 4 бона веднага само кажи как става номера :) Аз да нямам лично моя кула да я кича с 5-10 чинии :) Просто няма място така, че който го интересува линка да пише по темата. Ето затова не обявих цена понеже ''прекарвачите'' както обикновено веднага ще почнат да предлагат решения без никой да ги пита.

Редактирано от machineman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също нищо лично machineman, ама ако не е тайна, кое е това по-сериозно нещо, заради което се налага ъпгрейд, щом RADWIN-а вече не върши работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нямате никаквото право сега да му мърляте темата , направете си тема за това колко сте велики и по колко прекарвате .... аман.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3x3 802.11n AR9390 /w RB800 -> 330Mbps HalfDuplex на 22км :)

Да кажем примерно 30к пакета в секунда само в една посока и процесор на 800MHz? Екстра ще е как не съм се сетил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да се спрете малко с тия недоразумения "RB", оставете човека да си предлага техниката

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е безумие за тиа пари с 2 гровета с 90см антени на 30км ще закара 100мб за 500лв

с едни тъпи рокети ще закара 100 мегабита...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да сравнявате мт недоразумението с radwin-a е идиотско. не са в една и съща таргет група. мт е за наивници и нискобюджетни линкове. таргет са села и паланки.

radwin-a може да мине за голяма фирма, за бекъп на малко isp... въобще приложения да иска човек.

буда се лятото на магистралата и ни задминава opel капка дизел... натоварен с 5 човека и багаж не е за разправяне. викам на шофьора абе ти да не си спрел?

Поглеждам километража и виждам 160-165 .... Извода е, че секо нещо може да се изнасили ама колко ще деяни и дали няма да се усереш кардинално в най-неподходящия момент остава неизвестен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай да ги прекараш ще ти дам 4 бона веднага само кажи как става номера :) Аз да нямам лично моя кула да я кича с 5-10 чинии :) Просто няма място така, че който го интересува линка да пише по темата. Ето затова не обявих цена понеже ''прекарвачите'' както обикновено веднага ще почнат да предлагат решения без никой да ги пита.

Отговора ми беше на това изказване!

Не съм искал да ги сравнявам...прокарвам си ги 160MB FD без проблем при 12мс натоварване на макс.

П.С. На радвина колко мислиш, че му е професора и защо си мислиш, че процесора има нещо общо с прокарването на трафик като цяло?

и 76цата има 1200Mhz PPC ама прокарва 720гбит ...мислиш ли, че има нещо общо със самия процесор?

Радвина е хубав..спор няма ама 4к са много пари за 100мбит...

Редактирано от promind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който знае за какво става дума прави разликата, а останалите - кефете се на евтинийите до преди няколко години и аз им се радвах и се занимавах с невъзможни неща :) Като бях с Микторик - конкуренция имаше и те като Вас тук се присмиваха как за без пари ще прекарат стотици мегабити ако решели :) Сега конкуренцията работи за мен. Аз имам няколко Радуина просто хората изкарват и нови продукти вече. Като Ви е скъпо си трайте колегата добре даде примера с Опела. Радуин също е евтино решение една релейка за 300Mbps колко ли пари е сигурно е 2 бона :)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който знае, знае.

И аз имам "конкуренция" в един от районите със ШЕСТ микротик х86 със 150см "чинии" и много се радвам че е така и че си вярват!

Аз залагам навсякъде на 1Gbit/s SFP, малко е компактно е и е еФтино!

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Offtopic:

и защо си мислиш, че процесора има нещо общо с прокарването на трафик като цяло?

Това ме застреля !?!

3x3 802.11n AR9390 /w RB800 -> 330Mbps HalfDuplex на 22км :)

Тогава защо да харчим пари за RB800, едно RB112 и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига оффтопици. Направете тема за сравнение и там!

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.