Jump to content

Нов "раздел" в моя MikroTik


Recommended Posts

Аз предлагам да се съберете и да напишете "НАРЪЧНИК НА НАЧИНАЕЩИЯТ ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК" , така и така само се роят, така и така няма законова регламентация и контрол, та поне да се продава книгата. Може и да е онлайн пособие , да не се харчат хич!

Ееее, ма разбира се че ще е на български и с картинки , то инак кой ще я чете! И със конкретни примери и ситуации!

Това все пак е ХОБИ, ТНТМ , за удоволствие го правят....

... проблема е , че вашето "хоби за удоволствие" на мен ми струва пари!

Брей и колко точно ти струва да помагаш? Нещо ревнуваш че на някой хора могат да си позволят хобита... да и на мен микротик ми е хоби както и РС самолетните модели както и да ходя на риба, колко точно ти струва това че ходя на риба или че пускам свободно самолети във въздуха??? Ако беше професионалист защо не си напишеш цената и да свършиш работа на човека дори и на лично?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

dabadaba пак прочети какво съм написал има около 5 варианта на отговора на qbasix.

"КАК" не е въпрос, а част от изречението което го превръща във въпросително такова,

но в точните работи, трябва да има точни въпроси за точни отговори.

На мен лично не ми е проблем да му го направя за 2 минути без пари,

след което той няма да е разбрал нищо, и да ме търси през 2 минути,

с въпроси който се ще са безсмислени ако се напъне сам да го разбере и инсталира и с четене.

Но пък от друга страна ако създам фирма за съпорт, ще правя точно така ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей и колко точно ти струва да помагаш? Нещо ревнуваш че на някой хора могат да си позволят хобита... да и на мен микротик ми е хоби както и РС самолетните модели както и да ходя на риба, колко точно ти струва това че ходя на риба или че пускам свободно самолети във въздуха ???

Сравняваш изграждането на комуникации и доставянето на Интернет през тях със риболова. Нямам повече какво да добавя!

Ако беше професионалист защо не си напишеш цената и да свършиш работа на човека дори и на лично?

Въпроса бе " как да си добавя билинг с едно кликване" , що ти не се пробваш да му отговориш, нали сте в един кръжок >:D

  • Харесай 1

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... проблема е , че вашето "хоби за удоволствие" на мен ми струва пари!

Ако си мислиш, че аз, с моята "любителска" мрежа, мога да срина местния интернет доставчик, който е с оптика, това говори зле за качеството на услугите, които предлага! Същото важи и за теб...

Само да вметна, че преди 10 години, когато аз си бях докарал интернет от близкия град, него още го нямаше. Когато си изгради мрежата, всеки, който искаше интернет беше свободен да избира - дали да остане при мен, или да се прехвърли при него. Е, все още имам няколко абоната, ей тъй за спорта...

Пак повтарям, че твърде разводнихме темата и този, който я започна едва ли ще посмее да попита за още нещо... или пък вече всичко му е ясно :)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно ...

 То и аз имах въпрос, но четейки темата на която попаднах с търсачката се отказах. А уж е форум. Извинете колега Администраторе или с шесте 111111, но вече искам да попитам друго. Това форум за взаимопомощ ли е, или е форум само за професионалити?! Във втория случай, що не вземете да ни баннете всички лаици и да си останете само разбирачите и да ви видя какво ще пишете и на какво ще заприлича форума? Търсих нещо за сетен път и за сетен път намирам само спам. Човека пита, щото има нужда от помощ! Не пита за линка на Микротик и уики! А ти като Администратор колега, си позволяваш да съдиш за умствения му багаж! Ами кажи така на мене в реалния свят. Що не се пробваш.

 Освен това четейки из форума, на всяка тема където има запитване, отговаряш с едно и също - ползвай търсачката и, или им обясняваш колко са тъпи! Пак да попитам, това форум за взаимопомощ на микротик ли е, или е форум където експерти по Микротик рутиране обясняват на потребителите си колко са тъпи?! И като казах колега Администраторе, казах така щото и аз администрирам форум за Андроид където ако видиш колко туториала съм написал и колко обяснения съм дал и нито един път не съм обидил потребител или наказал затова, че е попитал тъпо! Извинявай колега Администраторе, но ако беше в моя форум и така се отнасяш с потребителите, не бих те нарекъл колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

 То и аз имах въпрос, но четейки темата на която попаднах с търсачката се отказах. А уж е форум. Извинете колега Администраторе или с шесте 111111, но вече искам да попитам друго. Това форум за взаимопомощ ли е, или е форум само за професионалити?! Във втория случай, що не вземете да ни баннете всички лаици и да си останете само разбирачите и да ви видя какво ще пишете и на какво ще заприлича форума? Търсих нещо за сетен път и за сетен път намирам само спам. Човека пита, щото има нужда от помощ! Не пита за линка на Микротик и уики! А ти като Администратор колега, си позволяваш да съдиш за умствения му багаж! Ами кажи така на мене в реалния свят. Що не се пробваш.

 Освен това четейки из форума, на всяка тема където има запитване, отговаряш с едно и също - ползвай търсачката и, или им обясняваш колко са тъпи! Пак да попитам, това форум за взаимопомощ на микротик ли е, или е форум където експерти по Микротик рутиране обясняват на потребителите си колко са тъпи?! И като казах колега Администраторе, казах така щото и аз администрирам форум за Андроид където ако видиш колко туториала съм написал и колко обяснения съм дал и нито един път не съм обидил потребител или наказал затова, че е попитал тъпо! Извинявай колега Администраторе, но ако беше в моя форум и така се отнасяш с потребителите, не бих те нарекъл колега!

задаването на въпрос и получаването на отговор не осначава че ще се получи резултат от предходното взаимодействие

както написах по нагоре не ми е проблем да го напиша за 2 минути но после ще седя да давам повече разяснения 

 

или ти като пишеш туториали всеки после те пита ама на стъпка еди коя си може ли да не натискам бутон Х 

и това продължи с всяка следваща стъпка

на дадените по горе линкове има стъпка по стъпка с картинки и видео 

 

а и да не споменнавам че обикновенно любителите четат най-много

 

а що е то взаимопомощ и има ли почва в тълковния речник това е друга тема

 

прочети още веднъж тема отначало, особено постове 2 и 4 както и отговори 3 и 6

който и да е ще си даде сметка че не е положено никакво желание камо ли действия

каде е любителското в любителя?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не отговоря, въпреки, че знам принципите и правилата както на тоя така и на други форуми. Знам за какво иде реч и повярвай ми, отговарям на всеки един такъв въпрос на потребител. Понякога наказвам за проявена немърливост, често съветвам да се ползва търсачката и това като информация съдържаща се във форума, но не съм оставил човек без помощ и да доведа нещата до край. Така, че хем той да разбере правилните стъпки, хем да стимулирам неговите усилия.

Горе долу сложността е същата като тук. Андроид е линукс платформа също, работи се в команден ред, но и наскоро едно девойче се оправи със сложните команди след подобни въпроси. Хората не са тъпи и не бива да ги мислим за такива. Ако искаме да помагаме - помагаме. Ако мислим за това, че ще ни изядат хляба със скромните си познания и мрежи, то май е твърде смешно, ако вече сме построили такава и развили. Конкуренция не се налага със знания само, а със свежи идеи, политика и средства в бизнеса. Не виждам нищо заплашително, както някои се изказаха, както и в това, че някои са ползвали кракната версия и се опитват сами да я развият съгласно нуждите. Колко от нас са си купили чиста версия в началото. Не съм фен да се краде чужд интелект, но в началото не може без компромис. И аз ползвах такава, но се убедих, че вече ми е нужна платена. Нека нещата се развиват, а не да се насилват. Както и да е.

 

Нека модератор изтрие моите постове в тази тема, щото не са си по правилата. Но беше нужно да се сложи край на спам, че като търсим нещо, намираме само безполезен диалог. И ни е срам да попитаме, да не ни кажат колко сме тъпи. Не се сърди колега, но аз съм човек който винаги е стимулирал желанието към познания. И да така е. Обяснявал съм и повтарял стотици пъти едно и също на различни хора колкото и неприятно да е, та дори и на лични. И после съм се радвал на постигнатото от тях и на дори едно - Благодаря, без вашата помощ нямаше да се оправя. Нищо лично. Успех на форума!     

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Аз пари не съм искал на никой 

ако някой е давал то е било по негова инициатива

 

но колкото и да обсъждаме извода е един ако поотребителя не пипне 

да се разбира да почне да употребява техниката няма да стане
 

или в андроидска насоченост ако не поччне да прави нещо по различно от това да натиска 

бутоните за дигане затваряне на телефона няма да разбере че има навигация радио и т.н.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другарки и Другари

тая студена супа сме я кусали във харварето беге , нищо ново под слънцето

тия който питат направо питат без да се помъчат с нищо , ако напишат - така и така изчетох това и това , опитах това и това - не се получава , подаите жокер , и на тва място му се подава жокер , питащия опитва първо второ трето и пак пише - опитах това и това не става - и чак тогава може да му се поднесе смляно решението на даден банален проблем

всичко друго води до питане на едно и също хиляда пъти

 

photo_verybig_895924.jpg

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.