Jump to content

Нов "раздел" в моя MikroTik


Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам следното- мога ли по някакъв начин да направя така нова "графа" в сървара си например под IP

да си сложа една която да ми показва кой абонат кога трябва да бъде спрян или нещо подобно, щото сега в Queues- листа до името на всеки пиша кога трябва да се спре и секи ден рова из абонатите щот немога ги запомня.

Има ли някакъв по лесен начин ?

Ако ли да ще се радвам много да споделите !

Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да добавиш нови "графи", за това което искаш ти трябва т.н. Billing :)

Варинтите са или да ползваш вградения ТОЗИ или да си намериш външен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш пакета инсталваш го и четеш горе посочения линк, ако имаш проблеми пишеш отново в таз тема. Няма да е зле да прочетеш 2-3 пъти линка посочен по горе. http://wiki.mikrotik.com/wiki/User_Manager/Getting_started#Install

Редактирано от Momo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Интересно как има още мазохисти които не са чували за автоматизация

поне ексел да ползваше да помни вместо теб

вградения в микротик UserManager е създаден за тази цел

спира автоматично води елементарно счетоводство дава отчети

че и пази от не оторизиран достъп

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как има още мазохисти които не са чували за автоматизация

поне ексел да ползваше да помни вместо теб

вградения в микротик UserManager е създаден за тази цел

спира автоматично води елементарно счетоводство дава отчети

че и пази от не оторизиран достъп

И как да го активирам този UserManager, "вградения" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю ти прочете ли линковете по-горе които ти дадоха? няма кой да ти свърши твоята работа. ако не ти се чете пиши ги в тефтера като през 1997-98

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как да го активирам този UserManager, "вградения" ?

Сваляш пакета който ти е нужен и го инсталваш, после четеш линка и пак пишеш тук :) Дори наи отгоре имаш БГ мирор точно за теб ама трябва малко четене няма кой да ти свърши работата.

Редактирано от Momo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

http://tiktube.com/

http://wiki.mikrotik.com/

http://youtube.com/

малко е трудно когато в училище не си научил и един чужд език

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко е трудно когато в училище не си научил и един чужд език

Тук въобще не сте прави, приятели. За чуждия език си има онлайн преводач.

Проблема иде оттам, че не се знае какво точно трябва да чете. Точно затова и пита момчето, а вие ако знаете, обяснете му точно и ако може с цитати и картинки.

Аз например също не знам как се подкарва този вграден усермениджър, защото като се опитам да следвам линковете по-горе, става едно голямо мазало, та чак забравям какво се опитвам да направя.

Затова, дайте повече разяснения - нали затова е форум...

Не всички тук си изкарват хляба с доставка на интернет и безжични и жични мрежи. Аз например това занимание го имам за хоби, но защо да не е на ниво?

Наскоро, ей тъй както си настройвах (да се разбира на принципа проба-грешка) един рутерборд в офиса, без да искам му забраних лана. Достъп до него отникъде - лан няма, безжичната не работи като АП, въобще връзка отникъде. Пробвах с ресет по дефолт, ама не се получава, макар да има бутон ресет. Пробвах с чичко гугъл, с ютуб, с мануал на страниците на микротик... не става и не става.

Накрая опитах и с помощ по телефона от приятел. Е, откъде да знам, че имало на платката едно място,post-603-0-24388600-1359227378_thumb.png където трябва да се окъси с метал за 5 секунди, за да се ресетне този борд!?

Така, че приятели, ако знаете как, дайте като за индианци - с картинки! С линкове нещо не става...

,

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

dabadaba Ще ти отговоря подобаващо и тотално оборващо те.

Микротик дават свободен 24 часов достъп до всички функции на софтуера им демек Демо режима.

Oracle VM VirtualBox предлагат безплатна виртуализация, която в комбинация микротик демо версия + някаква друга операционна система,

може да емулира взаимодействие сървър клиент в реална среда.

Ако горните досега не си ги открил, то тогава проблема с интелектуалния багаж е доста голям,

и е време за промяна на посоката на развитие, явно сегашната не е правилна.

Относно ресета на борда пише си го и това с окъсването друг въпрос е че ти не си го потърсил правилно.

Другия път чети ТУК

Относно въпроса на qbasix, то никой тук не може да гадае какво точно ползва като връзка клиент сървър

визирам протокола и/или тунела който ползва казано за начинаещи: статичен или динамичен адрес,

VPN или РРРоЕ. Когато той разясни и ние ще се опитаме да помогнем.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги ми, шест единици, няма как да знаеш дали проблема е с интелектуалния багаж, защото не ме познаваш.

Относно ресета на борда - вярно, не съм потърсил правилно. Исках да ресетна борда, затова търсих ресет по дефолт, а не ресет на парола, какъвто линк ми даваш ти, защото нямах проблем с паролата.

Точно затова и qbasix пита така, защото не знае, какво точно да пита и да направи.

Съмнявам се само с четене на мануала на микротик и демо версията да се справи, защото са написани така, че да търсиш едно, а да имаш впредвид друго, а като го направиш като за трето, може и да тръгне. Разбираемо е само за програмисти или хора с такова мислене, също както във вица: ...върви да купиш хляб и ако има портокали, купи 10.

Нормалния човек ще се върне с един хляб и 10 портокала, а програмиста ще вземе само десет хляба...

Ама нещо много разводнихме темата и така заядохте qbasix, че едва ли ще посмее да попита за още нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обсъждайте хипотетичните ограничения на хората че се почват скандалите.

Отговора на въпросът им, трябва да им ги стимулира да си разградят ограничнието. Така че със следващия въпрос да се премине на разграждане на следващото ограничние.

Иначе тъпо за всички участващи пишещи и четящи.

В процеса не е нужно да се разговаря с хората като по-пъти - никоя страна не се прави на привлекателна в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да се съберете и да напишете "НАРЪЧНИК НА НАЧИНАЕЩИЯТ ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК" , така и така само се роят, така и така няма законова регламентация и контрол, та поне да се продава книгата. Може и да е онлайн пособие , да не се харчат хич!

Ееее, ма разбира се че ще е на български и с картинки , то инак кой ще я чете! И със конкретни примери и ситуации!

Това все пак е ХОБИ, ТНТМ , за удоволствие го правят....

... проблема е , че вашето "хоби за удоволствие" на мен ми струва пари!

  • Харесай 1

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.