Jump to content
  • 0

Максимален трафик на малко разстояние.


Stoiko

Въпрос

В момента минавам идна река с комплект арай, но нещо започнаха да се шашкат от големия трафик и многото конекции. Искам да опитам с микротик. Говорим за растояние от 350-400 метра. Набавих си две машинки с P4 на 2.6 Ghz. четири карти R52 .  Чета по форумите противоречиви изказваниа за nstreme dual. Меслех си така да ги правя. Някой казват че с bonding ще е по-добре ?

Номера е предварително да изчистя тези въпроси, защото след като ги сложа няма да е приятно за клиентите да си правя много експерименти.

Някой има ли опит с правенето на home-made панелки на 5Ghz ? В момента имам 60см параболични антени на това разстояние, но някак ми се вижда безсмислено да слагам 4 параболи на 300 метра. С правенето на всякакви антени на 2.4 Ghz имам голям опит и съм правил от всички видове, но за 5Ghz не съм пробвал нищо.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Та за да не създавам нова тема със сходно име бих искал да задам един въпрос на начинаещ ... доставчика ми кара нет от града с 2 радиа с микротик ОС ... та постановката е следната оптика -  2 радия - 8км пряка видимост - междинна станция (с приемно и предавателно радио х2) - 8-10 км пряка видимост - 2 радиа. Единия комплект е с 120см параболи, а др с 60см, всичко работи на 5 Гхз, предполагам 802.11а.  Всичко е с компютри около 2 Гхз и PCI платки. Та работата с тия радия е на зле - носят по 40Мб/с и техните техници твърдят, че не могат повече, а ако сложели трето нямало да може да се да могат да се "рутират" (абре аз съм незнаещ, ама се съмнявам в думите им щом първоначално се напънаха с РБ 333 с 3 радио платки и тройни конвертори на 120см параболи и изкараха само 4 Мб/с линк). Попитах познат от друг доставчик и човека си каза, че подобни системи ги изцеждал до към 70Мб/с, но отказа да помогне (били конкурентни фирми, не желаел да ги учи на занаят) ... Та  въпросът ми е колко може да се изцеди от тези платки на 8 км линк при пряка видимост (халф дуплекс разбира се - това го разбирам като АДСЛ (по-малък ъплоуд)) ... ?  :-/ Предварително благодаряза всеки отговор.  :)

поне 70 трябва да хване .. въпреки , че не се знае много за конфигурацията

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

поне 70 трябва да хване .. въпреки , че не се знае много за конфигурацията

Благодаря мн за отговора.

При това растояние на 5 Гхз каква е максимално възможната скорост - 802.11а и какво би било най-подходящото обурудване ...  ;)

Бъдете себе си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

при нас 35км процесор на 2гхерца подходящо дъно и СР5 платка .. не знам как ще се отрази ако са две платките на една машина.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.