Jump to content

БТК за тебе е ....


MiPSus

Recommended Posts

Операторите нищо не са си изплатили от мрежата. Имате ли си представа колко струва изграждането на базова станция ? Имате ли идея колко струва преноса за 3G до нея ?

За да пуснат неограничен нет през мобилната мрежа  трябва да инвестират още поне  1/3 от стойността на изградената мрежа за ново оборудване.

За БТК мога да кажа,че имат 3G на 98% от клетките си - поне толкова съм обиколил :)

 

Относно измамите в магазините - ами не мамят ли еднакво и трите оператора ?

Това го наричат борба за клиенти :)

 

Ей.... ама се цепиш като политик пред Канал 3: Вие знаете ли колко е цената на тока у Европа ? А колко е сиренето ? А салама ?

 

Не били изплатили.... Айде стига с глупостите. Елементарна сметка на ментелци. Надуват се, че имат 3М абоната. Приемаме, че са наполовина, т.е. 1.5М

1.5М * 6лв/месец - 9М на месец. На година - 216М. За 5 години - 1.08 милиарда. За 10 години - 2 милиарда.

При това смятаме половината от абонатите им, на минимална месечна такса. Без приходи от роуминг, без приходи от изговорени минути и без надписаните минути. Приходите им от друга търговска дейност - дори и не ги споменаваме.

 

Бах... тая мрежа дето струва повече от 2 милиарда.

 

 

Неограничен нет през мобилната мрежа.... Айде стига с глупостите. 3Г е стандарт за предаване на ГЛАС и ГЛАСОВИ ДАННИ до 2.4 мегабита. За какви 6-7 мегабита говорят операторите със свите 3Г мрежи ? А някой дори се надуват с 40 мегабита!

 

За 3.5Г мрежите, скоростта е до 14 мегабита. 

 

 

А който неможе да пусне неограничен нет - ами да не се пробва! Само да лъже хората,било то и за пет лева.

 

Иначе, маркетинговият подход и на тримата оператори е добър. Ето ви някакви мижави мегабайти, ето ви някакъв кирлив нет. Хайде сега взимайте тия смартфони и аи-фони, ай-падове или ай-сиктир нещо си и си кибичете у фейсбуко постоянно.

Докато има балами, ще има и терикати! Това е максимата на операторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога почнеш да градиш мрежа ми се обади :) - аз лично ще инвестирам, щом така лесно ги правиш сметките  :mellow: и докарваш печалбите.

Че печалба има сигурно (той кой работи за без пари) - ама как се инвестира и как се връща инвестиция аз няма да те уча.

Който може да даде повече - нека го направи; който може да направи малка инвестиция и да докара милиардите - нека го направи. Ама май няма кандидати :) Защо ли ?

 

Ама за последното си прав - това не е максима само на операторите .


Че те за 3G ли се борят още, аз мислех мислят напредничаво за Н или L.

Явно забодените станции насам натам са ги взели на изплащане по твойте думи.

3G ти го споменавам ей така за общо разбиращите, защото още няма 4G :), а пък и нали като се изпадне в подробности трябва и да се обяснява после :)

Разбирай както искаш :)

  • Харесай 1

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога почнеш да градиш мрежа ми се обади :) - аз лично ще инвестирам, щом така лесно ги правиш сметките  :mellow: и докарваш печалбите.

Че печалба има сигурно (той кой работи за без пари) - ама как се инвестира и как се връща инвестиция аз няма да те уча.

Който може да даде повече - нека го направи; който може да направи малка инвестиция и да докара милиардите - нека го направи. Ама май няма кандидати :) Защо ли ?

 

Ама за последното си прав - това не е максима само на операторите .

3G ти го споменавам ей така за общо разбиращите, защото още няма 4G :), а пък и нали като се изпадне в подробности трябва и да се обяснява после :)

Разбирай както искаш :)

 

Все още GSM не съм градил... ама може и да участвам в това.

Въпреки всичко, сметките са на 3-4 водки. Така че може и да има някой дребни неточности :)

Печалба - НИКОГА на НИКОЙ не смятам! Това за мен е най-грозното нещо, да смяташ печалбата на някой друг!

 

Но пък иначе 2 милярда приход за 10 години си е бая пара. 2 пъти повече от парите дето взеха Орешарски назаем за ..... ?....  години.

 

Както и да е, операторите отдавна са си изплатили мрежите. Та даже дивидентите им стигнаха до някой Австрийски управници и депутати. Индииците и те намазаха :)

Гърците достатъчно ядоха.

По темаата:

Дойдоха и братушките.

Очакваме и Турците. В комбинация с Братушките, дано не погубят и едно от най-българскито.

 

Да е жив и здрав Българина. Добре че Вивиан Рединг не им слуша бъртвежите как, щели да им паднат инвестициите когато няма пари от роуминг в ЕС.

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време няма и следа от БТК.

VTB Capital собственост на ВъншноТърговската Банка на Русия и от своя страна съсобственик на БТК и собственик на 9.9 % от Корпоративна Търговска Банка която пък  другият съсобственик в БТК. 

Сега усещате ли как Братушките ни го начервенят ? А те незнаят да работят в условията на конкуренция и пазарна икономика(например: Вестител, собственост на Овергаз а пък те на ....). Искат и GSM-ите (ама няма да стане) искат и интернета, искат и ТВ да са при тях. А с помоща на сокола и Оджер, ще сложат лапичката на медвед върху цялата комуникация между Европа и Азия. 

Дано не продължат да ползват Прокуратура, Ченгета и 2 от Националните телевизии в плановете им!

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официалния оборот на Ментел за изминалите години се върти около 1 милярд лева годишно, по мои спомени :) не знам за какви 10 години говорите?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там някъде си мисля и аз - официални данни могат да се свалят от нета - онлайн регистъра на фирмите. Малко след като купиха Мегалан и Спектрум обявиха, че правят по 100 мил. евро реинвестиции в България на годишна база.

 

Те (големите) са си опекли питката, ами ние да му мислим, като рекат да ни натиснат :)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми беше мисълта, че го няма доброто старо БТК  всичко се разпродаде.

 

БТК-то отдавна е история. Източиха ги повече от Балкан. В момента останаха само една търговска фирма и нищо повече.

Но мустаците се целят на друго място.......

 

Официалния оборот на Ментел за изминалите години се върти около 1 милярд лева годишно, по мои спомени :) не знам за какви 10 години говорите?

 

Както споменах горе, смятаме минимален приход.За тия кинти не само в Македония щях да направя GSM мрежа.

Между другото, това спрямо ОПР ли е ? И сбора на всички приходи ли е, или е само една графа ?

 

 

Там някъде си мисля и аз - официални данни могат да се свалят от нета - онлайн регистъра на фирмите. Малко след като купиха Мегалан и Спектрум обявиха, че правят по 100 мил. евро реинвестиции в България на годишна база.

 

Те (големите) са си опекли питката, ами ние да му мислим, като рекат да ни натиснат :)

 

Официално ще свалиш доклада на одиторите. Истинските данни ще ги чуеш само ако имаш акции които ти позволяват да присъстваш на акционерното събрание.

 

А за питката.... мустакатият вълк все още не я е доопекъл. От него трябва да се пазите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какво има да пазиме , с няште обороти от по няколко хилядарки, ората толкоз заплата земат у белите страни....

  • Харесай 1

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какво има да пазиме , с няште обороти от по няколко хилядарки, ората толкоз заплата земат у белите страни....

 

Те точно тия обороти им пречат на Мустаците. Защото ако те няма теб, то тогава АДСЛ-а ще е като в европа - 50 еврака заедно с телефончето. Чинииката или декодерчето - още 20 евра.

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.