Jump to content
  • 0

Проблем със Заглушен ефир, от страна на БТК


dionisy

Въпрос

Здравейте колеги,

имам следната случка. От преди около две-три седмици, някой при мен яко зашумява ефира. Стойностите на всичките ми антени се сринаха до стойности от рода на tx/rx - 118/12 и ccq 80/30. Основното ми трасе от където ми идва интернета и то е по същия начин и направо вече се чудя какво да правя. Опитах днес с пускане на две нови трасета в бондинг, но максималното, което мога постигна е 15-20 мегабита, което е доста смешно при условие, че ми трябва десет пъти повече. Няма честота, на която да върви нещо като хората. Повечето неща са в алуминиеви кутии, но и това не помага. Нямам идея какво да правя. До нас има кула на БТК и проблема съвпадна с поставянето на една нова антена на тяхното желе. Не искам да ги обвинявам хората, но според мен проблема е от там. Някой има ли идея дали мога да се оплача в КРС при условие, че честотите са безсплатни? Дайте някакъв съвет как да постъпя и дали мога да реше проблема софтуерно или някак другояче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

в тоя форум ще изобретим перпетум мобиле... винаги съм го знаел ;)

Имам познат който в експерименти е постигнал 110 % КПД , но му се видели малко и се отказал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За целта единствено помага едиствено спектрален анализатор могат да се видят излъчванията от-до ,нива ,хармоници , локация и тнт.Работил съм и имам такъв но стационарен 3 модула (х50 кг.) руски военен до 40GHz ,( става да се пригоди за мобилен но не е оправдано няма работа толкова) ,сега има нови къде по малки и мобилни които могат да ти свъшат работа само трябва да намериш човека (фирма или служба защото си е прескъпо удоволствие особенно когато когато работи от 'дъжд на вятър').Всичко останало е 'и един мармот .....' .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

еми яа по горе писах най елементарно е с едно локо да го пуснеш на airview и да видиш какво става в целия спектър

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз ще направя снимка на антената в, която се съмнявам и ще я постна, но не вярвам по антената да се разбере нещо.Да знаете, някой да предлага услуги с хубав спектроанализатор да му платим и да се ориентираме в конкретната ситуация?

Редактирано от dionisy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Чух нещо още лятото за 5gHZ ви бози Тук таме вече и работещи явно.

I never saw a wild thing sorry for itself . A small bird will drop frozen dead from a bough wit hour ever having felt sorry for itself.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Е да но ако не е в този банд ?

ти явно спищ и пишеш .... евентуално си говорим за 5гхц и ако не е неговия банд няма да му пречат.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами според мен честоти /2 от тази т.е. 2.4ГХз банд при висока мощност и близост до 5гхз правят също поразии. Проверено на 1000% :)

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

хаха недей да се замозаблуждаваш :) ами нали и на 2,4 ще е още по-зле, локо на 2,4 също има airview, всичко ще излезне.

п.с. доколкото помня втори хармоник е 3 пъти по -слаб, ако радиата не са едно до друго а в случая не са си представи каква микровълнова трябва да се полза, аз се съмнявам силно в това.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само да споделя. Колегите от БТК или незнам точно от къде са си смениха антената и нещата засега се стабилизираха. Явно и те са имали проблем, за да се стигне до смяна на антената. Между другото някой може ли да ме насочи как да направя bonding с wds. Опитах няколко варианта, но така и не успявам. Или АП-тата започват да се флудват или теста не може да се канектне. Явно е някаква дребна цъкалка ама уви.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Това нещо WDS за къв чеп ти е, да не правиш безжично покритие с Wireless Mesh Point-to-Multi-Point линкове,

ала такова нещо

wifi_mesh_networks.jpg

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не, правя Р2Р връзка и на WDS линковете ми прехвърлят с около 25% повече трафик. Именно за това искам да ползвам WDS-a. При конфигурация Bridge->Station ми прекарва около 45мб/с на линк, а при Ap-Bridge->Station WDS около 65мб/с на линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

еми напиши как си направил бондинга еоип тунели ползваш ли ?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За бондинг ползвам тази схема: http://wiki.mikrotik.com/wiki/Bonding_Examples

Ако АП-тата са в Bridge->Station няма проблем, но при APBridge->StationWds WDS-Dinamic-Bridge1 се получават въпросните проблеми.

Допълнение: Линковете са ми на N nv2

Редактирано от dionisy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.