Jump to content
  • 0

Филтрирате ли порт 2000 (Cisco Skinny Call Control Protocol)


master

Въпрос

Някой правил ли е филтрация на въпросния порт. При нас има и забелязвам, че отчита трафик понякога от торенти което ми се струва малко странно.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Всяка фирма си има политика и админ да ги мисли тия неща. На никой не е забранено да го прави или да не го прави. Това дали на клиента му харесва или не си е негова работа - като не му харесва да отива при друга фирма. Към момента никога не сме получавали оплаквания от това че са филтрирани портове от рода на 445 и т.н.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според мен ако си ISP не трябва да филтрираш нищо. това как клиента си пуска нет на компа и има ли недоразумения си е негова работа. господата от булсатком гр. Добрич пък филтрират 25. и не можело да се пусне за определени клиенти. това да си пазиш компа чист от глупости не е работа на доставчика ти.

доставчици на услуги трябва да си пуснат само портове които са услугите.

за админите на фирми, организации и др. там е всеки както го разбира. аз съм спрял всичко с изключение на....1,2,3,4...... и така

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не бих си натоварвал рутерите (BRAS към домашни и бизнес клиенти) със филтрация на чужди портове, пък и никой не ми плаща за това! А и Win7 реши повечето проблеми от шеринг естество.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако има Outbreak и филтрирането стане динамично и без да пречи на нормалната работа на клиентите - тогава може (благодерение на RouterOS).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.