Jump to content

MikroTik 802.11n най-после !!!

Recommended Posts

Тествано ли е на разстояние как се държи? Защото на всички тук ни трябва пренос на километри разстояние.

• Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• nikolay

26

• 111111

19

• Тодор Лазаров

15

• Велин

15

• 2 months later...

Като цяло нещата се подобряват . Има ли някой представа защо при мен при такъв сигнал картите се закачат само на 130-НТ .

Теста е правен в стая предполагам интерференцията оказва влияние за това .

Благодаря!

post-470-130900727017_thumb.jpg

• Administrator
Велин

Не виждам картинката със сигнала но е напълно възможно да си пречат при такива разстояния, освен това като гледам теста е еднопосочен и при мен при еднопосочен се държеше по-добре , но при двупосочния беше пълна скръб.

• 4 months later...

Здравейте, има ли работещи под Микротик N карти на PCI слот? Ако някой има информация да сподели, благодаря предварително.

NetworkPro

Купи, пробвай с последната версия ... Ако не работи - смъкни supout и пиши на "support@mikrotik.com" "Please add support for TL-WN781ND, attached supout".

Тествах я на чужд комп за малко, понеже нямам PCI-Express на моето дъно, подкарах я на 4.11 и работи добре. Купувайте смело  :)

• 4 months later...

Егати отвратителното...това може ли да задържи на някакво постоянно ниво трафика? :(

Аз ти показвам снимки на 28км. трасе ти на 5м :o

Егати отвратителното...това може ли да задържи на някакво постоянно ниво трафика? :)

Аз ти показвам снимки на 28км. трасе ти на 5м :)

Трафика го даржи стабилно ама трабва да не е пуснато онлаин гледането на трафика през броусъра  :o  Бачка като АП и забележи че трафика му минава през радиото и излиза пре етернета  пмп.Ако  го бриджна това и спра дхцп,иптаблеса,днсмаска, етц ще работи доста по добре.С голямка паница и на високо ако е курдисано може и на 5-6 км да ги кара стабилни 50-60. За 35 лв толкоз  :(

п.с 433ah не са ли с 10/100 интерфейси,малко странно да докара 14х  с такива ?

10/100 са ама air rate няма нищо общо с лановете :(

От едната страна е 433AH, защото беше сменен един 800, тъй като имаше дефект и зимата на никой не му се качва на силоза да сменя каквото и да било...

Иначе на 11км имам трасе, което бута 185Mbps, но това не е постижение ...разстоянието е много малко.

10/100 са ама air rate няма нищо общо с лановете :(

Ще се извиня за невежеството си  :o и ще попитам ако тестоветв си ги правиш от други машини а тези точки са/осигуряват само преносната среда колко ще е трафика които би могъл да постигнеш  и ще имат ли нещо общо лановете на точките ти тогава ?

Ето ти простата схема...

Село 1 -> оптика -> Село 2 -> гигабит суич -> RB800 <-> RB800 -> гигабит суич -> Село 3 ( Dell PE860 )

Сам си прави изводите дали минават над 100...