Jump to content

Проблем с МTU за Router


Recommended Posts

Здравейте, Имам огромен Проблем. Първо да Отбележа ,че съм начинаещ, и да обясня за какво става дума.

Доставям Интернет за едно населено място, и го правя чрез, имам , едно Mikrotik Което го използвам за BGP, да ми дели западен с български трафик, след това BGP Имам един Сървер с MIkrotik RouterOS 2.9.27 който e PPPOE и ми разпределя трафика на юзерите,и и един сървер с програмата за пускане на трафик и пакетни планове с програмата Radius Manager v4, . Така , всичко си работи ок, НО когато вържа Абонат и той е с рутер, интернета си работи , има интернет след рутера, но Някои сайтове не ги отваря, примерно Фейсбук, Ютуб, Замунда, или ги отваря но без графичен дизайн, само надписи, или някои харватски сайт , воабще не иска да го отваря, махам рутера и сайтовете се отварят,Чртох за това MTU , че на PPPOe сървера трябва да е , 1480, 1460, но хич не ми е ясно , сега на PPPOE server MTU--то е на 1488, но пак не иска да отваря ютуб, и някои сайтове през рутер. Може ли някой да ми даде малко инфо, защо е така , и към кой да се обърна, всичко това ми го направи един приятел, но и той сега не може да ми помогне, все още съм начинаещ, но от питане глава не боли, ще съм много благодарен, ако някой от тук компетентните хора посещаващи този форум ми даде съвет и ми помогне. Мерси предварително. Дано съм оцелил раздела за моя въпрос. И явно този форум се здоби с още един сериозен читател, защото форума ми е много полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Съответната опция си я има в настройките на РРРоЕ сервера

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok Хора, Не съм ви питал, Как съм го написал и дали мога да плувам, Казах си , че съм начинаещ, и ви попитах ако можете да ми помогнете, Ако не можете то , тогава не пишете, мерси .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. MIkrotik RouterOS 2.9.27 - е много стара ъпгрейда е наложащ

2. не си описал как клиентския рутер се вързва към АП.

3. прокси ползваш ли ?

След като напишеш по точка две и три нещата , може би някой да ти помогне . Проблема не ти е мту . Но няма как да ти се отговори защото не си дал никва информация.

Редактирано от sftt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok Хора, Не съм ви питал, Как съм го написал и дали мога да плувам, Казах си , че съм начинаещ, и ви попитах ако можете да ми помогнете, Ако не можете то , тогава не пишете, мерси .

не ги слушай.. останало ти е само касов апарат да избереш и да събираш таксите...

ipconfig /all на кочината зад рутера....

евентуално и nslookup youtube

Редактирано от Mile
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok Хора, Не съм ви питал, Как съм го написал и дали мога да плувам, Казах си , че съм начинаещ, и ви попитах ако можете да ми помогнете, Ако не можете то , тогава не пишете, мерси .

Е как да ти помогна , акто си начинаещ и нищо няма да разбереш. Как да ти го обясни човек, с картинки ли. Първо научи леър 2 , после 3 и тогава се хвърляй на 4 , та някой като ти подаде жокер да можеш да си наредиш мача. Всъщност това с леърите разбра ли го?

  • Харесай 1

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как да ти помогна , акто си начинаещ и нищо няма да разбереш. Как да ти го обясни човек, с картинки ли. Първо научи леър 2 , после 3 и тогава се хвърляй на 4 , та някой като ти подаде жокер да можеш да си наредиш мача. Всъщност това с леърите разбра ли го?

;D ;D ;D ;D ;D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;

Руски форум: питаш нещо и теб те питат;

Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп. (писано от 111111 )

Това е за писалите по горе!

Всъщност това да ли го разбрахте ?

;D ;D ;D ;D ;D

Ако знаете нещо напишете го така, че и баба Пена от Видинко село да Ви разбере, иначе или нищо не знаете или сте надувковци. Да не би някой да научи нещо повече от Вас.

За тези по горните които много разбират ще ги питам , знаете ли какво е КЛЕАТАБРА ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъжки, сериозно ли не разбираш какво изглежда сбъркано тук ? Човекът ползва стара версия (вероятно кракната), няма никаква идея от това което работи, но въпреки това събира парите на другите за услуга със съмнително качество, и вероятно е изгонил служителя който му е направил гореописаната постановка в първия момент в който е видял, че работи и не трябва да му плаща. И сега реве.

(демонстрираните умения по български език също са .. изключителни)

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега приятел verto - неграмотно написания въпрос предизвиква неграмотен отговор навсякъде по всички форуми по света бели , разбираш го нали ? Второ - влизаш с бутонките напред като се изцепваш че си ИСП дето и хабер си няма от Микротици , мрежи и тн. и няма супорт . Трето - афишираш че ползваш пиратски версии на софтуер за правене на бизнес - нещо което не се харесва никъде , щото така правиш на луди тези дето инвестирали във лицензи и тн и се борят със пазара и с идиоти всеки ден . И последно четвърто - не работи така пазарната икономика - просто трябваше да опишеш проблема и да спазариш с някои спец от тука да погледне срещу съответното честно изработено възнаграждение ... без лоши чувства , но форума не е за вършене на чужда работа ... Пето - трябваше да кажеш - прочетох това , прочетох онова , пробвах това , опитах друго трето и не се получава - подаите жокер .

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

donioi Ти сериозно ли се взе нещо, виждам че пишеш значе знаеш ето сега ти е шанса да помогнеш на човека . Давай ти си.И предполагам че от горе написанато му ти имаш скрити заложби (врачка) и би му отговорил веднага нали ;D !!!!

Абе да поспамя малки и аз НЕКА ВСИЧКИ НОВОДОШЛИ първо да погледнат http://wiki.mikrotik.../wiki/Main_Page . И после да започнат да пишат.

След като спазят следните правила:

1. Проблема идва от.......

2. Направих еди това .....

3. Постигнах това....

4. Моета конфигурация е следната (поства се конфигурацията)

5. Прочетох тук..............

6. Омазах се, да си е**е майката

7. Ние можем да съветваме (което не е нужно да се приеме на 100% )

8. Имахме врачка в форума ,но сега вече не влиза откри свой бизнес ;D то за без пари толкува.

П.П. незначи че като свалиш крак на МТ си ИСП не се бъркайте , тук ние с това си вадим: бирата, хляба , и др. удоволствия ;D

П.П.П да знаете и друго всички ИСП сме милионери (ох господи чуй ме)

Редактирано от sftt
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.