Jump to content

TPLink WR340G внезапна смърт


netuno

Recommended Posts

Имам проблем с TPLinkWR340G, който е умрял внезапно според думите на познатият, който ми го донесе. Няма реакция на RESET. При включване мигват всичките лампички, а Power LED си свети. До колкото знам е вързан директно към захранването, така че не ме бърка. Единствената реакция е отново мигване на лампичките, когато докоснах 2-та контакта на кварца на платката индицентно. Отделно, лампичката SYS свети, но едвам се вижда, също както и за LAN4, но още по-слабо. Мислех си с подходящ кабел да се опитвам да му наливам фърмуър, но оставам с усещането, че проблемът е по-сериозен отколкото подозирам. Искам да попитам - срещал ли е някой подобен проблем и дали въобще си струва да хабя време и усилия с него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи омазан флаш и с TTL към RS232 може и да станат нещата? А и ми е интересно как защо точно така се е получило, ама нейсе...

п.п То освен TTL to RS232 май няма друг начин за излизане от ситуацията?

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип да но ако самия чип е заминал както не веднъж се е случвало ще стане със замяната с нов + програматор.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип да но ако самия чип е заминал както не веднъж се е случвало ще стане със замяната с нов + програматор.

Значи го мятам в най-близкото кошче. Не си заслужава играчката да разпоявам FLASH на SMD монтаж, че да търся нов флаш, че да го програмирам, че да го запоявам. Благодаря ви сърдечно за отговорите.

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

За спорта съм слагал 16 MB рам и съм го флашвал до WR543G, но както написаха по-горе WR740N или по-голям ако бюджета позволява това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.