Jump to content
  • 0

Жична или безжична мрежа в сграда с много стени?


dabadaba

Въпрос

Налага се да се разшири интернета в една сграда - училище, като засега интернет има само в кабинета по ИТ. Изискването е следното: Да има интернет за поне един компютър във всяка класна стая. Схемата е следната:

post-603-0-70308800-1348665083_thumb.png

като с червено е отбелязано как могат да се прекарат евентуално кабели. В момента ролята на рутер се върши от един стар комп с два лана и една безжична карта. Безжичното покритие е достатъчно само за стаи с номера 1, 2, 5 и 6 но наистина само за един компютър (две чертички).

Как да се направи? Жично, или безжично, с какви кабели или устройства, но да е тънко като бюджет. Какъв рутер да се сложи, защото има възможност за интернет от два доставчика?

Най-далечните стаи са с номера 4, 8 и 12, като разстоянието е не повече от 60 метра. Безжично мога да стъкмя някаква мрежа, но нямам никакъв опит в жичните за такова задание. Стените също са дебели, но не е проблем да се пробият дупки, щом се налага.

Дайте някакви идеи за:

  1. Рутер

  2. Безжични устройства

  3. Кабел и жични устройства
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

ти къде завърши структорно окабеляване че ги пуска външни кабелите?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ти къде завърши структорно окабеляване че ги пуска външни кабелите?

Според мен най-евтино и лесно е с фтп отвън на сградата. Така ми е мрежата вече 8 години (и с много снадки) и проблеми не съм имал.

Точно за училище става на въпрос и им знам номерата на малките ако е вътре техниката. Даже и АП съм сложил на отсрещно дърво и едва ли ако е някъде вътре ще покрие такъв район.

Може и да не е правилен начина ми. Самоук съм, не съм инжинер, но ако парите са главен фактор а те са (в училище), това е най-евтиния и здрав вариант според мен. Абе сега като се замисля друг не съм видял така да окабелява сграда като мен:)

Автора, компютрите гледай да си ги вързал с лан кабел, че къв ще го береш ако мрежата им е безжична. И да не забравиш да сложиш шейпър:) Ама е добре и Ап-та да сложиш, ама да не са някви боклуци че... и е най-добре са са вързани с кабел.

Така всички ще са доволни.

П.С. Ако сградата е санирана и няма никви кабели по нея моя вариант не е удачен:)

И между другото от скоро посещавам тоя форум и забелязвам, че има доста компетентни. Поздравления! И да ми помагате когато ми се наложи:) Аз също с квот мога ще помагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.