Jump to content

въпрос относно опорен рутер


sftt

Recommended Posts

А на debian-а като променяш конфигурацията трябва ли да рестартираш всички мрежи/интерфейси?

Не, това го правят новобранци! А и не виждам причина да го правиш, конфигурацията се променя в движение за част от секундата.

Всъщност ти искаш да ме убедиш че микротик са открили топлата вода, а ROS не е просто един линукс с интерфей , така ли?

Не е до проблеми , просто въпроса ми беше кое по добро от тези .

Да ти отговоря от името на всички, проблема е че никой от нас не ги ползва в продъкшан , та да може да ти отговори ::)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на debian-а като променяш конфигурацията трябва ли да рестартираш всички мрежи/интерфейси?

Твърдо НЕ! Можеш да промениш каквото си искаш по мрежи, iptables правила и т.н., без да рестартираш.

Редактирано от gbdesign
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NetworkPro

Не е до проблеми , просто въпроса ми беше кое по добро от тези .

Иначе благодаря на всияки отговорили .

след като проблемите със МТ са имагинерни и във зоната на съм бил чул че някои си там имал неприятности със скоростната кутия на тия пасати - аз ти предлагам дд-врт със един врт54гл - с месеци не забива , линукс базиран и има уеб интерфеисза удобсво и има 200 мхз клокващ се броадком професор - инвестиция един път.

Редактирано от NeTmAsTeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като проблемите със МТ са имагинерни и във зоната на съм бил чул че някои си там имал неприятности със скоростната кутия на тия пасати - аз ти предлагам дд-врт със един врт54гл - с месеци не забива , линукс базиран и има уеб интерфеисза удобсво и има 200 мхз клокващ се броадком професор - инвестиция един път.

Супер предложение ама за домашна мрежа с два три компа... Изпробвано и работи ::)

Но иначе... врт-то колко трафик ще му прокара? Ще клекне като стар трабант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ще е опорен един път и има хубава кутиика, може да го закити със здравец против уроки и светкавици между антенките .

Редактирано от NeTmAsTeR
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но трябва да го конфиш два пъти и след рестарт не знаеш дали и как ще тръгне ако не видиш грешка при въвеждането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

секо си врещи от неговата камбанария.

микротик че е скрап.. скрап е. за подобни цели.

Хубавото му е, че е евтин. Лошото е, че чупят все нещо във всяка нова версия.

Драйверите им за човешките карти са кошмарни (е примерно сложи igb и гледай) и етк.

За чий ти е? Не е ясно.

Раздели си мрежата хубаво.

Сложи човешки свичове и го направи да ти е лесно.

За да имаш 200 юзера значи и сега ползваш нещо. Щом питаш кое.. значи не ти харесва и пак искаш да ползваш подобно.. а са де?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"човешките карти"?

Ми освен да му изградя един на колегата и да се ДОКАЖЕ на ПРАКТИКА кое как е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ми и да го нарисуваш по красиво пак няма да изглежда :)

Докато не преминат на ядра 2.6.4х или нагоре няма да работят с новите чипсети или да управляват на 100% възможностите на чипсети отпреди 1-2 години.Факт е ,че са зависими от развитието на linux (то май се отнася и за всички който ползват нещо базирано на линукс ) и нововъведвнията там.Тия дни пак писаха за подобренията във V6,ама на запознатите им е ясно че прираста идва не от техните писания и творения ами от нещата за който писах по горе.

@Mile интелските драйвъри не са техни,те ги ползват както всички други.За 82574 > ти трябват ядра 2.6.38 > .Отделно че има проблеми с мултикор/мултицпу.

  • Харесай 1

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"човешките карти"?

Да представи си има хора, които ползват различни от тънките решения. Какъв е смисъла да имам карта за 400$ и да я ползвам като 82573?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се замислих са, темата е "... за ОПОРЕН РУТЕР" , ама какво е това всъщност и имаме ли такива неща в мрежите ни? Аз мисля че си нямам или не знам че имам :-[

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия работи не са не-истина. Така че личния ми принос нека да е следния: свържете се с мен за да ви направя "опорен" или "както си го наричате" рутер базиран на RouterOS последна стабилна версия. Ако имате съмнения може да ги обсъдим предварително по Skypе. Хардуера ще е бюджетен, и картата няма да е за 400 долара но ако настоявате - и с такава карта ще работим. Поздрави.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се замислих са, темата е "... за ОПОРЕН РУТЕР" , ама какво е това всъщност и имаме ли такива неща в мрежите ни? Аз мисля че си нямам или не знам че имам :-[

И аз го чакам да обясни, какво е това "опорен" рутер... ама е нещо дръпнат иначе сигурно щеше да го питам и какъв ще да е тоя леър 2 рутер :blink:

gbdesign Смятъм че в първия ми пост съм се изразил доста добре. Нужен ми е леар2 пц-то ще бъде за няколко клиента говорим от рода на 200.

А глупостите за аналози на Сиско и Джунипър от първият му пост... боже боже... то Сиско /Линксис/ имат модели от 50 лв. до стотици хиляди левчета с Джунипър е почти същата картинка. На кое точно Сиско или Джунипър е решил да прави "аналог" можем да разберем /евентуално/ ако хвърляме боб...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кое точно Сиско или Джунипър е решил да прави "аналог" ...

ама има 200+ абоната , а ти колко имаш ;D

тука е кръжок все пак , то и интернет мрежите в БГ са ТНТМ та дори и в "големите теУекоми" , еле па у некои ;D

2007 година ме наеха от един "телеком" да консултирам строеж на "LAN on the pole to the home" по райони. И след дълъг ден на обяснения , демонстрации ... получавах от локалния мениджър въпрос: "... добре де, а как че ги спираме ???" ::)

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да питаме по колко скорост ще се дава на селинджърите /без лоши чувства към жителите на китните селца евентуални клиенти / , та да смятаме хиляди пакети в секунда - щото при симетричен даун ъп работата отива дебела с тоя опорен рутер на леър2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.