Jump to content

въпрос относно опорен рутер


sftt

Recommended Posts

Опорен, опорен.. колко да е опорен. Какъв трафик ще минава през него, ще държи ли BGP, колко клиента ще има зад него? Без отговори на тези въпроси, е все едно да стреляш в тъмното... та в тоя ред на мисли, защо не Дебиан?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретизирай колко BGP сесии , дали ще има Full BGP за International, колко Mbit ще клати и колко PPS и т.н.

На това си подбираш OS-a и по нея желязото, или обратното както ти е кеф :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опорен, опорен.. колко да е опорен. Какъв трафик ще минава през него, ще държи ли BGP, колко клиента ще има зад него? Без отговори на тези въпроси, е все едно да стреляш в тъмното... та в тоя ред на мисли, защо не Дебиан?...

Защото съм задал правелен въпрос, Според твоя изказ ами защо не е цен ос , клиентите не смятам че са от значение въпроса е кое е най подходяшо от двете неща.

Няма BGP това съм го написал в първия пост.

Редактирано от sftt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, какво разбираш под "опорен" рутер? Ако ти трябва само чист рутинг, почти всичко може да ти свърши работа, та дори и един Леър 3 суич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gbdesign Смятъм че в първия ми пост съм се изразил доста добре. Нужен ми е леар2 пц-то ще бъде за няколко клиента говорим от рода на 200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 200 юзера аз бих сложил едно умрело пц за 150 леа и нема да го мисля. ако държиш пък да е "аналог" направо си вземи едно vrx 72хх от ибей за 100$ и не го мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ok MILE но точката е такава че имам план и за друго селце , проста самата точка е на много добро местонахожение.И именно за това се интересувамза едното бъдеще от тези два варианта.МТ не ми допадакато опорен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Pfsense + Intel D250CC е подходящ за средно голямо селце :)

http://www.intel.com/content/www/us/en/motherboards/desktop-motherboards/desktop-board-d2500cc.html

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става за опорен сървар ! Тествано е и още има много бъгове който трябва да се махат.За това въпроса ми беше конкретен.

Какво точно не му става да е опорен като си го тествал и какви бъгове при теб е дал?

Аз например съм сложил един 1100АНх2 преди 3 месеца, два доставчика като единия е по BGP файовер + тунел до друг офис по единия, 3 сегмента подмрежи с около 250 юзера, 10+ PPTP тунела и два IPSec-а и.

Към всичкото това farewall и шейпър. ::)

И работи на слънце от както съм го пуснал.

И да допълня - по тунелите върви доволно трафик от към големи файлове които се обменят + телефония.

Редактирано от Mitko
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де но по форума на MT реват, че 1100AH сгъва на 50-60к pps

За хиляда леа.. толко общо взето. По приемлив вариант е Astaro ASG320 на старо с 8GBE Intel и CF ;)

(става въпрос за "бялата версия на ASG-то, а не старата сива)

по-дoбрия вариант ^^

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За до 1к абонати секво говно ще ти свърши работа - без МТ че той от универсалност накрая нищо не прави като хората и докрай 8)

Web според мен не ти е нужен - това е рутер който няма да чоплиш по цял ден!

Debian (чистия не Vyatta) е най разпространения Linux рутер - от там за всеки въпрос --> гугъл --> отговор + много опит и примери! И най-вече наистина може всичко и да наистина е универсален и да разработчиците/тестерите/ползвателите му са в пъти повече от на PF, Vyatta или МТ

ПП. И щях да пропусна , за разлика от другите, текущата версия на Debian бива Stable , а не Final ::)

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на debian-а като променяш конфигурацията трябва ли да рестартираш всички мрежи/интерфейси?

Твърдо и отговороно заяввявам RouterOS е най-доброто sfft така и не каза какви проблеми му прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NetworkPro

Не е до проблеми , просто въпроса ми беше кое по добро от тези .

Иначе благодаря на всияки отговорили .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.