Jump to content

Странен проблем или аномалия


sftt

Recommended Posts

Двете ли са УБНТ ? имам в предвид и АП и Клиент?

Махни отметката на автоматично АСК и от двете страни и настрой с 20-30% отгоре на разстоянието и кажи какво става.

Какъв е сигнала на който те чува АП-то ? Какво е разстоянието и това ли ти е най-отдалеченият клиент от кулата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростта пада на 1Mbps веднага след като стартира или след като започне трафик?

Пробвай да сетнеш на Wireless да е на 20MHz и някой твърд rate долу (да не е на Automatic).

Звучи като шум, ACK проблем или дефектирало радио.

Офтопик:

Аз съм имал такъв случаи но с тп-линк не помня кои модел беше в стая си мъкнеше 22 мбита при сигнал -58 при същтия сигнал но вече на 8 км линк с калифорнии е бога ми повече от 2 мбита не примъкна сложих булет 2 а тп-линка го пратихме да работи на по късно разстояние и до сега нямаме проблем с него

Малко TP-Link-ове имат нужното ACK за такива линкове, повечето събпунерки работят до към 2 км, ако нямат тази опция (сигнала не е всичко).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте значи АП е изграден с МТ. с омнита .Проблема не е от АП а от самото локо по късно пак ще го погледна за да видим . Благодаря за отговорите но всичко горе описано в свободното време е тествано , вчера разбрах че е имало токов удар от клиента но устройството е продължило да си работи нормално .

Редактирано от sftt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж логовете през телнет. Може да е един проблем за който си мисля..

В лога няманищо лога е чист , тоест показва конекцията към кулата получава ип и нормалните неща. Какво имаш напредвид пиши да видим и като се пребера ще погледна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това много ми прилича на проблема "скрития възел", особено пък ако имаш едно омни на един баир и клиентите са ти от двете страни на баира.

Погледни: http://en.wikipedia....en_node_problem

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това много ми прилича на проблема "скрития възел", особено пък ако имаш едно омни на един баир и клиентите са ти от двете страни на баира.

Погледни: http://en.wikipedia....en_node_problem

Не е това проблема , не може всичко да работи а само едно у-во да де фира! Нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.