Jump to content

Странен проблем или аномалия


sftt

Recommended Posts

Здравейте , вече трети ден имам проблем който и аз самия нямам обяснение. Преди това всичко работише нормално!

Значи схемата е следната Локо м2 е в режим рутер клиент .Вързва се към кулата нормално , получавам ип адрес по дхцп до тук всичко е ОК . Скайп нет ок но когато реша да тествам скороста към все едно , някъв сайт или вътешно всичко умира скороста пада до 1Мбпс ТХ И RX забиват там и край няма нет няма нищо тоест много бавно. Локото е свалено от клиент , което работеше перфекно без забелешки. Префлашнах го с нов фирм върнах заводски настройки . НЯма оправия едо и също вече се изнервям се от глупостите му и не мога да намеря разумно обяснение защо. На локото няма нищо друго освен дхцп и нат.

П.П. в лога на локото няма нищо интересно тоест всичко е ок. И Няма фрезен зона тоест връзката е пряка нищо ама нищо не му пречи , единствено на тази честота има един рутер който е много на далеч.

post-693-0-61128200-1347379474_thumb.png

post-693-0-95392500-1347379479_thumb.png

Редактирано от sftt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

как точно тестваш скоростта?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как точно тестваш скоростта?

Въпроса Венелин не е само при теста с скороста същото става . Когато :

1. Започна да тегля филм .

2. Музика

о

П.П. В момента свалям филм за проба трафика е закован на 1мбпс. тх -rx но забелязах следното при рестарт на локото нещата се оправят за около 30 секунди и после пак в скапаното положение се връща.

Редактирано от sftt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не е от това, как тества скоростта. При мен вече почти месец се появява такъв проблем. Връзката межде две устройства се скапва постепенно и интернета прекъсва за половин час, до час и половина. Обикновено вечер, но не е задължително - случва се и през деня, ама редовно. Нямам никакво обяснение и предположение за това. Сега имам намерение да сменям антени, но не знам дали ще се промени нещо. Интересно, че в този случай се появява на честота 2,4 Гх, а при мен е на 5 Гх, а аз си мислех да слагам за проба пак антени на 2,4 Гх, защото като бях на тази честота, прекарвах 7-8 Мб и нямах такива кахъри, но това беше доста отдавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не е от това, как тества скоростта. При мен вече почти месец се появява такъв проблем. Връзката межде две устройства се скапва постепенно и интернета прекъсва за половин час, до час и половина. Обикновено вечер, но не е задължително - случва се и през деня, ама редовно. Нямам никакво обяснение и предположение за това. Сега имам намерение да сменям антени, но не знам дали ще се промени нещо. Интересно, че в този случай се появява на честота 2,4 Гх, а при мен е на 5 Гх, а аз си мислех да слагам за проба пак антени на 2,4 Гх, защото като бях на тази честота, прекарвах 7-8 Мб и нямах такива кахъри, но това беше доста отдавна.

Здравей dabadaba , при мен проблема е 24 часа . И се е появил от нищото , иначе работише шест месеца без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко клиент антени с вързани към въпросната "кула" ако има някой с много слаб сигнал ще скапва интернета на останалите. Отделно освен сигнал се гледа о CCQ, ако е с нисък процент е нормално да ти е слаба връзката, сменят се честоти и прочие за намаляване на смущенията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко клиент антени с вързани към въпросната "кула" ако има някой с много слаб сигнал ще скапва интернета на останалите. Отделно освен сигнал се гледа о CCQ, ако е с нисък процент е нормално да ти е слаба връзката, сменят се честоти и прочие за намаляване на смущенията

Има навързани доста това не е проблема !, Преди малко и аз така мислех. Така но не в момента качих един борд . За проба , като клиент към кулата ми . Борда се държи и си пренася трафика за който съм си заявил. Явно проблема е в рутера.

Редактирано от sftt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама глей са, каквото е устройството като АП такова и клиента, мешайки микротик и убнт наистина насмиташ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не съм съгласен с теб. Имам и у-ва с тъп линк имам и непознати но това не се е случвало .И въпроса е са локо-то а не клиентите.

Редактирано от sftt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти помогна ще трябва да кажеш какво е самото АП какви устройства са вързани и с какви настойки иначе с гадаене не става не съм пророк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти помогна ще трябва да кажеш какво е самото АП какви устройства са вързани и с какви настойки иначе с гадаене не става не съм пророк

Така не смятам че става дума за АП. а за самия рутер.Ако прочетеш малко по нагоре ще разбереш , но в крайна сметка май никой не се е преборил с този проблем . Или просто май никой не го е срещал . За локото ми е все едно . Беше ми интересно защо става това ? Три дена се борих и така ще остане ,някой ако има да допълни нещо да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Виж дали нямаш някакво излъчване наоколо, отразен сигнал, завърти локото , може и да не точно срещу кулата.

2. Завърти антената на кулата , ако е с кръгова, с 5 градуса.

3. Може да е конкурент, да има в съседство антена.

4. Сменяй канала, на който работиш.

Това са неща които са ми се случвали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направил си си тест и си видял че микротика носи локото не носи ,извода е локото не работи коректно , и от тук на сетне имаш няколко варианта локото е "светнато" и от там идват тези проблеми,локото има токов удар от към лан-а и от там е збозило някои елемент , щом 30 секунди след рестарт работи нормално може някои компонент да грее и от там цялата боза. Аз съм имал такъв случаи но с тп-линк не помня кои модел беше в стая си мъкнеше 22 мбита при сигнал -58 при същтия сигнал но вече на 8 км линк с калифорнии е бога ми повече от 2 мбита не примъкна сложих булет 2 а тп-линка го пратихме да работи на по късно разстояние и до сега нямаме проблем с него

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак както каза колегата по-горе и аз предпочитам 2 те устройства да са еднакви по марка и модел стига да го позволява случая.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ние имаме изпълнение микротик АП и убнт клиент и нямаме проблеми вече година

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.