Jump to content
Mupo neTkoB

Търся реле 12v 200A

Recommended Posts

Mupo neTkoB

релето е за допълнително оборудване на автомобил. На досегашнот марката е COBO, изглежда досущ като това

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Там имат аналогични до 70А. Колко А минават от там едва ли са толкова много ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
gbdesign

200 ампера :blink: Интересно инсталацията на автомобила с какви жици трябва да е направена, при условие че акумулатора и динамото едва ли могат сборно, да дадат повече от 100 А...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
freenet

200 ампера :blink: Интересно инсталацията на автомобила с какви жици трябва да е направена, при условие че акумулатора и динамото едва ли могат сборно, да дадат повече от 100 А...

Вярно ли така мислиш

,много си далеч от истината. Миро пиши ,че ти трябва за постоянен ток 200А много е важно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
gbdesign

Вярно мисля така. За 200А ток, проводника трябва да е със сечение, като на цигара, а контактите на релето освен че трябва да са поне сребърни, трябва и да са с площ, колкото 20 стотинки... Не мисля че съществуват релета на 12V за такъв ток, освен ако не са написани, като на китайски касетофон ватовете - нищо общо с действителността.

Редактирано от gbdesign

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
RudY-ElectriC

Акумулатора на колата може да отдаде доста повече от 100 ампера, сложи си едни ампер-клещи на плюса като палиш и ще видиш :) а това за площ от 20 стотинки няма да го коментирам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Тука бъркате стартовия ток с този които ще мине през релето. Автора на темата нека посочи какъв е консуматора?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mupo neTkoB

Консуматора е задното оборудване на линеѝка. Там какво е точно натоварването не знам. На реле/включвателя трябва да пише 200А пък дали са китайски 200 не ме бърка. Тези релета се ползват когато трябва да се прави прехвърляне м/у два акумулатора

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
freenet

Тука бъркате стартовия ток с този които ще мине през релето. Автора на темата нека посочи какъв е консуматора?

Миро търси 200А реле(ток на комутация) сигурен съм за прав ток, а къде и за какво ще го позва си е негова работа .

наистина ли с ампер клещи може да се мери постояне ток ? Сигурно според теб има и трасформатор за постоянен ток ,защото ампер клещите мерят на принципа на токов тансформатор.Само прменлив ток !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Boyan

Точно от линейка съм свалял едно като шалтер на стартер, на него бяха завинтени кабели 25мм2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mupo neTkoB

Със включвател като за стартер ще стане но той е по голям съответно по мощен от това реле. Трябва да е долу горе същото на вид

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Аналогично на твоето е както по горе писах но до 70А. В конрад може да провериш за алтернативи или при Братан.

Редактирано от master

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
freenet

ако ти е от полза ,има каквот търсиш и 500А има но за купуване не знам .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mupo neTkoB

Колега дали има в Б-я някъде. Утре ще ми дадат отговор от елимекс

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
freenet

Здравей Миро , преди доста време преди да станат Пасат Електр. имаха добри търговски връзки с Русия (от там започна и фирмата им, 1 беше продажби по битаци и тнт.).Като ги знам и до ден днешен подържат тези връзки така ,че от Русия могат и да внесат стига да искат . Зайбах разработен бизнес от части и заради тях купувах им ментетата за да ремонтирам техника ,аз се отказах (подържам форма работя де за себе си де за приятели пък сега има доста места от където можеш да вземеш качествени елементи и затова тръпката е жива) те и досега си остават царството на ментетата затова Внимавай с тях в смисъл какво ти продават .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
RudY-ElectriC

[quote name='freenet' timestamp='1343320399' post='40704'

наистина ли с ампер клещи може да се мери постояне ток ? Сигурно според теб има и трасформатор за постоянен ток ,защото ампер клещите мерят на принципа на токов тансформатор.Само прменлив ток !!!

Редактирано от RudY-ElectriC

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Anatoli

Миро търси 200А реле(ток на комутация) сигурен съм за прав ток, а къде и за какво ще го позва си е негова работа .

а как тогава голяма фирма като Fluke продават ампер клещи за прав ток , гледам че си много наясно как се пише с червени букви, научил си това а сега вземи научи и как тази голямата фирма е направила ампер клещи за прав ток, аз обичам да помагам ще те насоча Hall Effect и ако може другия път като се мислиш за много знаещ помисли си , не подценявай хората от другата страна на монитора, казвам го с добри чувства ::)

а за да не съм голословен ето и схемичка

Редактирано от Anatoli

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mupo neTkoB

почнахте да ми спамите темата и да си пишете с големи или червени букви. не са хубави тези неща. нека ако някой има какво да каже относно реле 12волта 200 ампера да се изходи тук ако не да си отвори тема в някой раздел спор: кой по-разбира от токове ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
RudY-ElectriC

Аз намерих 150 амперово

, на бул. Генерал Колев има един магазин РАДУИС, там можеш да го поръчаш това реле те работят с тая компания, и евентуално могат да се свържат с тях и да ги попитат дали могат да доставят реле с 200 А контакти.

Редактирано от RudY-ElectriC

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mupo neTkoB

това "ключ-маса" ли ще рече. за момента се търси такова реле каквото е свалено. ако ще се приправя ще ползвам включвател на стартер на автомобил. там поне вървят ампери яко :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове