Jump to content

UDP флоод


talibana

Recommended Posts

  • Администратор

UDP conlimit мисля от скоро го има в мт и не е ми е ясно доколко и как работи,но щом го ползваш предполагам че работи,донякъде.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото решение е да си пачнете ядрото с http://grsecurity.net/ След като сложите пача отивате на security > grsecurity > network > udp flood atack нещо такова беше.

Ето линк как се прави на Debian http://www.howtoforge.com/hardening-the-linux-kernel-with-grsecurity-debian

Всеки може да опикае стените. Ако си мъж осери тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Параметрите... като се вземат повечко процесора и цената стана красива - съвсем нормално. Качествен HLDS (CS) сървър предполага висок приоритет на процеса, както и физически ресурси. Може би колокация е най-добрият вариант, но веригите без смс услуги и други доходи едва ли могат да си го позволят.

позваш го само за ВПН останалото е някъде там крайния ламер не го интересува къде
  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това как ще ми помогне ако канала ми е пълен ?!

Точно grsecurity ще ти помогне ,ако искаш слушай какви ли не iptables правила които няма да ти помогнат.

Всеки може да опикае стените. Ако си мъж осери тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

amateur, независимо от красивия ти аватар - все още имаш нужда от знания. Поне в частта UDP. Не го приемай като нападка, а като уточнение. :)

grsecurity изглежда интересно и би помогнал за web сайт/хостинг. То и това му е целта.

Няма нужда да "обиждаш" iptables. като не ти харесва филтриране на L3, използвай ebtables и мини на филтриране на L2.

Темата е достатъчно дълга тук (и в форума на мегаXXX доставчика) - общо решение няма. Има само възможни контрамерки.

За съжаление, и след филтриране на входни проверяващи статуса на сървъра пакети, атакуващите научават ако целта работи - през сайта на "админ"-а, през прокси и/или тор и дори безплатни/платени VPN сървъри.

Би помогнала само "облачна" услуга с големи ресурси. И разбира се, разбирателство с администрацията на фирмата, предоставила услугата.

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напротив може

на сайта ще има информация и т.н. + логин форма

логваш се и получаваш фаелче с лични данни

атачвам премер CS.rar

това е клиент който може да те закачва на LB хост който да те закачва на сървъра (работи под windows само)

LB хоста може да има 10 ИП-та на 10 доставчика и да прехвърлят на един физичен сървър

останалото е чисто и просто борба с мелници перифразирайки творбата Дон Кихот

да ти изредя малко недостатъци в сайта надявам се после да ти увре че смяната на ип е най добро решение

1, http://cs-reload.org/lgsl/ не съдържа robots.txt който да забранява индексиране .

2, Същата страница има текстов линк, съдържащ адреса вместо снимка на същия същото се отнася и за имената на картите.

3, няма външна статистика на сайта (може би ползваш и вътрешна като Webalizer или AWStats)

4. всички услуги на 1 ИП (най-недомисленото от пред изброените)

научи се да ползваш Google Url Shortener за редирект на вътрешните линкове в самата страница затруднява паяците

Общо взето не я играя тая игра, и не знам какви са ти познанията към нея.

Но познанията относно web защита в страницата са под всякаква критика,

а наличието на флууд го доказва.

Стигнах до 4-та страница и натам вече не ми се чете!

1. Флъда няма как да се спре

2. трябва ти логин/билинг страница , която след като се логне юзера му взема IP адреса и го добавя във файъруола - другото дроп, съответно като се логне и ще вижда актуалното IP за връзка . Това ще ти позволи да ползваш различни адреси без да губиш клиенти

3. Въпросните страници ще изискват логин и няма да бъдат обхождани - човек какво ли не намира в гугъл!

4. Нужен ти е админ на някаква договорка , но АДМИН не псевдоадмин. Не е голям разход пък и може някой за идеята да ти помага - ако го има във финалните надписи :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

позваш го само за ВПН останалото е някъде там крайния ламер не го интересува къде

Това наистина може да се окаже единственото компромисно решение, даже може да се съберем няколко вериги и да делим машината с повече IP-та разбира се...

Редактирано от PsychoTraining
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това наистина може да се окаже единственото компромисно решение, даже може да се съберем няколко вериги и да делим машината с повече IP-та разбира се...

Прочети темата от началото, това го предлагах отдавна и примерен клиент съм атачнал.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Както биха казали докторите лекувате симптомите на болестта но не и причинителя... толкова ли са зле българските специалисти в големите бг доставчици или тук отново има стратегически и икономически интереси някой да съсипе всички цс сървъри ....

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Велине целта е да се премахнат дребните безплатни неофициални

не чух някой платен или легален да се е оплакал

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

amateur, независимо от красивия ти аватар - все още имаш нужда от знания. Поне в частта UDP. Не го приемай като нападка, а като уточнение. :)

grsecurity изглежда интересно и би помогнал за web сайт/хостинг. То и това му е целта.

Няма нужда да "обиждаш" iptables. като не ти харесва филтриране на L3, използвай ebtables и мини на филтриране на L2.

Темата е достатъчно дълга тук (и в форума на мегаXXX доставчика) - общо решение няма. Има само възможни контрамерки.

За съжаление, и след филтриране на входни проверяващи статуса на сървъра пакети, атакуващите научават ако целта работи - през сайта на "админ"-а, през прокси и/или тор и дори безплатни/платени VPN сървъри.

Би помогнала само "облачна" услуга с големи ресурси. И разбира се, разбирателство с администрацията на фирмата, предоставила услугата.

Може знанията ми да са малко, но поне аз съм спрял UDP Flood atack насочени срещу мен. Не обиждам 'iptables' ,но не с него спрях флуда. Да с iptables лимитирам SYN flood ,но не и UDP. Ако има начин да лимитираме УДП флуд с iptables кажи тук във форума всички да знаем как да се предпазваме. А що се отнася за доставчика ми да спре флуда ми отговориха ,че това си е мой проблем тъй като ИП-та които ползвам са независими и те неможели да направят нищо

Всеки може да опикае стените. Ако си мъж осери тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Велине целта е да се премахнат дребните безплатни неофициални

не чух някой платен или легален да се е оплакал

Какво значи "платен" и какво "легален" всички сме еднакво легални / с изключение може би на виваком те са супер легални. А самата идея да се взимат пари от децата с някакви смс-и и т.н. за мен е недопустима, да не говорим, че има достатъчно много играчи за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Какво значи "платен" и какво "легален" всички сме еднакво легални / с изключение може би на виваком те са супер легални. А самата идея да се взимат пари от децата с някакви смс-и и т.н. за мен е недопустима, да не говорим, че има достатъчно много играчи за всички.

легале си имаш си договор към производителя на играта и не допускаш пиратски версии на играта в сървъра?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

hlds се тегли безплатно от сайта на производителя (www.steampowered.com), това е политика на Valve да има повече повече сървъри където да играят потребителите, вместо те да ги поддържат. Няма нужда от договори и други такива. Иначе всички от "платените/легални" вериги в бг имат дпрото, което позволява играчи с по-стара версия на играта да влизат.

Както и да е доста се отклонихме от темата, днес пак ме бомбиха малко, но за сега нещата са под контрол - пада само международния, аз като по-босичък в микротика да питам стринга от първата страница как мога да го добавя за дроп в микротика ...

add action=drop chain=input content=..k..).0H.....E..1K-@.........Y...i}i.........q&.*.00000003000. disabled=no

или на forward // сорри ако въпроса е твърде нууб ???

или въобще няма нужда от това ?!

Редактирано от PsychoTraining
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Similar Content

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.