Jump to content

UDP флоод


talibana

Recommended Posts

iptables -I INPUT -p udp -m length --length 46 -j DROP
това казват било помагало
Пробвай с варианта
iptables -I INPUT -p udp -m length --length 46 [i]-j REJECT --reject-with icmp-host-unreachable[/i][/code]

Поне ще му го върнеш обратно ::) С неговите камъни по неговата градина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ясно ми е че се изпълва канала

за връщането и аз бях писал ама дали разделен трафика на 100-200 замбита ще усетят нещо

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

скромно Миле има 40/100Gb ланки ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко акъл разляхте в темата 8) направо замириса >:D

Предлагам, който има желание и мисли че разбира , да си даде IP което иска да бъде атакувано , да пробва заклинания (може и на врачка да ходи) и да сподели опит от 1-ва ръка :ph34r:

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да "мирише" по твоите невъзможно-възвишени стандарти :) но по-добре така, отколкото да вдигаме рамене, нали?

Какво имаш предвид, че ще помогнеш да се тества решението като нафлудиш IP-то ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с VPN-ите не е решение, щото те харчат много CPU и сървъра ще грохне след 50-тина клиента.

Пробвай с варианта

iptables -I INPUT -p udp -m length --length 46 [i]-j REJECT --reject-with icmp-host-unreachable[/i][/CODE]

Поне ще му го върнеш обратно ::) С неговите камъни по неговата градина.

Това ако сработи, би могло да е решение на проблема. Всички други варианти, са свързани с доставчика на свързаност, но ако атакуващите имат някой сериозен бот-нет, то тогава и него може да събори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко акъл разляхте в темата 8) направо замириса >:D

Абсолютно съм съгласен, имаше няколко коментара в целта,

На NetworkPro ще кажа само едно UDP e Connectionless protocol, Сам да си преценява какво означава това.

И мнението ми по итношение на ефикасните методи за справяне с такъв проблем се припокриват с мнение на колега от друг форум:

най-ефикасният начин рязане на трафика възможно най-блозо до източника. За съжаление тъй като адресите са спууфнати за флууда може да се съди по необичайно големия packet rate и графики за това............
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,че се опитахте да помогнете ,все пак проблема ще се реши в съвсем скоро време,след като спря сървърите ; )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

Това с VPN-ите не е решение, щото те харчат много CPU и сървъра ще грохне след 50-тина клиента.

Това ако сработи, би могло да е решение на проблема. Всички други варианти, са свързани с доставчика на свързаност, но ако атакуващите имат някой сериозен бот-нет, то тогава и него може да събори.

Колеги ресурса е огромен... аз също хоствам малка верига от доста години... и преди няколко дни моят доставчик направо се отказа от мен, техния инт. бил на 80% пълен, чак получили обаждане от нетера (техния доставчик) че им се пълни инт. (което не го вярвам много). Вече сме с нов доставчик - ново ип.. и съпътстващите с това проблеми. Иначе аз ги дропя още на входа на микротика над 150ппс, в началото ги добавях в адрес листа но няма никакъв смисъл там влизат хиляди ип-та и буквално ми изяжда рама, но и в двата случая канала се пълнеше на макс 96мбпс. Най-доброто решение според мен е да се разбере кой е организатор на тези атаки и да се предприемат някакви законни действия срещу него.

А това няма как да сработи защото атаката си продалжава и кабела да дръпнеш UDP ;)

Редактирано от PsychoTraining
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

http://www.vcloud.bg/?cid=99&auto_conf=11

ето решение облачно от голям доставчик

цената не е голяма за под 100 лева параметрите са идеални

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Параметрите... като се вземат повечко процесора и цената стана красива - съвсем нормално. Качествен HLDS (CS) сървър предполага висок приоритет на процеса, както и физически ресурси. Може би колокация е най-добрият вариант, но веригите без смс услуги и други доходи едва ли могат да си го позволят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Similar Content

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.