Jump to content

Нормален Linux върху RouterBoard


MiPSus

Recommended Posts

Трябва, ма на кого :) няма нищо наистина работещо. Ами не ми се фитва , защо трябва да пренаписвам всички скриптове от Bash за изгустирания шел на МТ, също нагаждане на IPtables, TC, Webserver+PHP?.....и много други.

Пример: на рутера съм написал php страничка която получава за променлива IP и size , чрез exec пуска пинг до ip-то ...

В билинга съответно до всяко ип на клиент/устройство излиза едно линкче ping ... удобно е защото частните мрежи за

рзличните дивайси не се рутират , така не е нужно да се логваш постоянно на различни места ....

За RB500 четох , не ми е интересен , пък и е слабичък :)

Къде е порта на BSD , има само едноръки варианти :)

Целта ми е евентуално да заместя налични PC с Debian като ползвам интегрираният хардуер на МТ

Е това примерно като резултат:

според мен в грешка посока си насочваш усилията. Самият микротик като система си е много добър и си има много предимства пред такова custom решение за което говориш. Всичко което си написал се прави доста лесно - къс със скриптове , къде с новото API на микротика. Накрая ще получиш само 1 линукс система която ще изисква по сериозно внимание и N на брой микротичета които ще можеш да заменяш като си решиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен в грешка посока си насочваш усилията. Самият микротик като система си е много добър и си има много предимства пред такова custom решение за което говориш. Всичко което си написал се прави доста лесно - къс със скриптове , къде с новото API на микротика. Накрая ще получиш само 1 линукс система която ще изисква по сериозно внимание и N на брой микротичета които ще можеш да заменяш като си решиш.

Колега, щом ти харесва RouterOS , ползвай я. Аз предпочитам нормален Linux върху който никой не се учи и не си прави упражнения със нова версия всяка седмица :)

Оглеждам се просто за допълнителен хардуер , не търся нов софтуер.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.