Jump to content

Как да прекарам най-много трафик?


Madafaka

Recommended Posts

Най-много да му пада скоростта и да му се вдига пинга от време на време и то е до късмет. Де ще се ръси за маркови безжични? Най-добре оптика  8-) Иначе два MikroTik-а  8-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • NetworkPro

    9

  • Madafaka

    9

  • Велин

    6

  • Mile

    5

То най добре оптика ама не винаги има възможност да се пусне.. смисъл терена не го позволява...Затова нека автора на темата да представи малко повече факти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ясни сами всички начини за пренос на нет като почнеш на 2,4 на 5 гига,Оптика,Нери и всякакви други е сигурно има някакви най-нови в Китай дето неги знам ама то твае друга бира,та въпросами е тук в този форум имали човек който да е прекарал 100-120 мегабита с две писита с четири карти и с четири антени .На 10-20 км като по принцип сум чувал че става,просто настроиките не сами ясни в какви режими на работа,тунелили,бондингили.Какво точно трябва да се направи? Ако има някой да сподели и иска де защото сигурно става ама не всеки иска да си каже постиженията без пари.Та готов съм и някой лев да дам на такъв човек и да постигна желаните скорости. :) Ако не с 2 карти да каже с 3(от едната и 3 от другата страна) какво е направил.Мерси предварително. :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптика е немислимо да се дърпа освен ако не намеря имането на Дядо. Но ако го намеря май няма да инвестирам в това. ;D ;D ;D ;D ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих, имаше статия как правят гигабитов wireless тест с bond-нати множество MikroTik-и но не намерих. Потърси с google....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптика е немислимо да се дърпа освен ако не намеря имането на Дядо. Но ако го намеря май няма да инвестирам в това. ;D ;D ;D ;D ;D

разсмя ме, и ти си разбрал че мечтата на всеки един от нас е час по-скоро да се оттърве от този бизнес

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса има ли някой? Да има. На следващия, който обикновено следва: А как? По example-то, което ти дадоха по-нагоре. И финалния въпрос: А заслужава ли си? Ще отговориш след като го пуснеш. Вариантите са много и всеки си има предимства и недостатъци. На SS7 варианта с "частна AS" i l3 баланс на книга е най-добър, но на практика ще имаш много моменти в които баланса ще работи само през единия линк. И т.н. и т.н. Взимаш картите и се мъчиш. Друг начин няма.

Мен не ме брой харесва ми само да имам повече пари за експерименти :)

Аз експерименти не ям. Нито пия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ясни сами всички начини за пренос на нет като почнеш на 2,4 на 5 гига,Оптика,Нери и всякакви други е сигурно има някакви най-нови в Китай дето неги знам ама то твае друга бира,та въпросами е тук в този форум имали човек който да е прекарал 100-120 мегабита с две писита с четири карти и с четири антени .На 10-20 км като по принцип сум чувал че става,просто настроиките не сами ясни в какви режими на работа,тунелили,бондингили.Какво точно трябва да се направи? Ако има някой да сподели и иска де защото сигурно става ама не всеки иска да си каже постиженията без пари.Та готов съм и някой лев да дам на такъв човек и да постигна желаните скорости. Усмихнат Ако не с 2 карти да каже с 3(от едната и 3 от другата страна) какво е направил.Мерси предварително. Усмихнат Усмихнат Усмихнат

http://fpages.info/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=459&Itemid=2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

та въпросами е тук в този форум имали човек който да е прекарал 100-120 мегабита с две писита с четири карти и с четири антени .

на 35км в момента вървят 70/30 мбит, може и над 70 да се пуснат но ъплоуда трябва да се ограничи :) , с 3 успоредни линии ще уплътниш 100мегабитова карта :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та въпросами е тук в този форум имали човек който да е прекарал 100-120 мегабита с две писита с четири карти и с четири антени .

45km,4-ри линка,два рутера ........ 120mbps down  и ~40mbps up ,закъснения до 25ms ........

Като гледам има още мааалко възможности,може би 5-10mbps но не сме го пробвал на max. а нямам възможности много-много за експерименти .... основно трасе е все пак ...... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В условия на много шибана конкуренция сме,тука едни боклуци пускат 20mbps за 5лв. така че наистина няма много възможности за експерименти.А и трасето е много кофти,френел зоната е отврат /фирмите които проучваха трасето казаха че е закрито/ ,а и доста клиенти има зад тези линкове .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм го направил така значи основната ми свързаност минава по оптика под наем от бтк гигабитова за бакъп имам четири пс на по две от всяка страна значи и два линка с четири карти sr5 разтоянието е 32 км и двата линка са се закачили на сигнал 60-63дбм и двата когато се тварят реално максимално съм ги виждал да достигат 90-92мб/с даунлоуд и около 31-33 мб/с ъплоуд това е сумарно за двата като мрежата е на влани и половината ползва едининия линк  а другата половина втория радията не се е налагало да бачкат за дълго време щото оптиката не е падала почти никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва наема на оптиката? Нистина ли може да 'падне' оптика на БТК? Че чак да сложиш 4 PCта+антените и т.н. за бекъп безжичен линк?

@iso: Колегите с 20Mbit за 5лв как успяват да го доставят? В пикови часове сигурно им пада до 1Mbit. Коефициента на споделяне вероятно е по-голям. Тъпо е че доставчиците не го обявяват или лъжат. Още по-тъпо е ако някой друг клиент е забравил torrent-а пуснат, ти да не можеш да си свършиш работата. => поне по-добър QoS, + увеличаване на капацитета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.