Jump to content

Как да прекарам най-много трафик?


Madafaka

Recommended Posts

Значи ако може някой да ми помогне ще съм му много благодарен.Искъм да прекарам 100-120 мегабита  или повече реален трафик с два компоа П4 т.е от двете страни по един ,четири уаерлес карти PC-6860

по две на комп.Въпроса ми е някой правил ли го е и как точно да настроя МТ.До сега това което съм постигнал е 70-80 мегабита в Н-стрйм дуал работят 5ghz-turbo.Растоянието  е не повече от 10км. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • NetworkPro

    9

  • Madafaka

    9

  • Велин

    6

  • Mile

    5

Ако искаш трафика да е главно в едната посока, може да се направи със bonding на два единични nstreme-а. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да повече ме интересува скороста на сваляне.Как по точно да го направя.И колко ще мъкне. И какво ще кажете за картите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако чиповете им са Atheros какво да кажем? Туряш на MikroTik-а и се кефиш. Свидят ли ти се пари за още по една карта? За всеки случай. Да стане троен линк.  8-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото хване, то зависи от кво ли не. Но щом сега е 70 (как го тестваш?) значи с трета карта ще хване 100 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ами добре направен линк (обикновен - с 2 карти) носи около 50-65мбита еднопосочно.

От тук нататък започваш да добавяш карти и комбинираш линкове.

Аз лично бих направил бондинг на 2 линка за download-a и един линк за уплоада.

Би трябвало така да постигнеш скорости от рода на 100/50 мбита.

Също така, бих го направил с 4 различни МТ - по един МТ за всеки линк и един който да балансира трафика, ама това все пак е въпрос на бюджет.

Ами да повече ме интересува скороста на сваляне.Как по точно да го направя.И колко ще мъкне. И какво ще кажете за картите. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре направен линк (обикновен - с 2 карти) носи около 50-65мбита еднопосочно.

От тук нататък започваш да добавяш карти и комбинираш линкове.

Аз лично бих направил бондинг на 2 линка за download-a и един линк за уплоада.

Би трябвало така да постигнеш скорости от рода на 100/50 мбита.

Също така, бих го направил с 4 различни МТ - по един МТ за всеки линк и един който да балансира трафика, ама това все пак е въпрос на бюджет.

Как така с четири различни МТт.е четири различни машинили. :-?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Две и повече карти на една машина (рутерборд) си пречат и пада голяма игра с каналите, за да пренесе максимален трафик. Понякога дори е невъзможно.

Е хайде нека да са 3 МТ - по една карта на МТ , раздалечени антени и кабели , доколкото е възможно. Балансиране на Layer 3 (ip) , а не на L2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две и повече карти на една машина (рутерборд) си пречат и пада голяма игра с каналите, за да пренесе максимален трафик. Понякога дори е невъзможно.

Е хайде нека да са 3 МТ - по една карта на МТ , раздалечени антени и кабели , доколкото е възможно. Балансиране на Layer 3 (ip) , а не на L2.

Няна да ползвам Рутер борд а Компютри П4 на 3 ghz оригинални машини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой можели да сподели точни настройки с 3 карти на чист МТ на една машина за максимум трафик.Стъпка по стъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С по една P4 от всяка страна според мен трябва да стане, толкова ли е хищен тоя nstreme с тоя bonding?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Bonding_Examples Опитай да модифицираш този пример, ако не ти е ясен, - колегата SS7 си търси работа :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оптика бате, само оптика, вадиш мангизите на дедо ти и копаеш

но явно питаш за Wireless, там нещата с високите скорости стоят иначе, маркови релейки на лицензирани честоти, това дето е на free предварително е обречено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.