Jump to content

Мнение за L2 и L3 на Виваком


Recommended Posts

На тоя принцип можем да оплюем всяка голяма фирма за доставчик :) аз съм виждал много издънки за последните 10 години , но въпроса е като цяло как се държат и колко бързо решават проблемите. Така че Виваком са добре като цяло.

Отновно GCN ми беше интересно защото те имат интернет в Търговище и Благоевград - затова питах.

телефона на съпорта... май не го знам ???

По-интересното е че и за GCN може да се каже същото...

тфа ми беха мненията и за двете фирми... щом незнам телефона на съпорта ( и на двете) а ги позлвам(е) от не една година, секи да си прави изводите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах предвид за всички фирми които познавам - а именно Еволинк , Спектър , Нетера , Нетиссат , GCN , Виваком , ITD - според мен всяка една от изброените е достатъчно читава - наблюденията са ми като системен администратор на различни доставчици , които ползват интернет от изброените фирми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@cdman

Всъщност, в града в който оперирах мрежата, GCN и в частност г-н Ангелов бе подлъган от един пич казващ се Боби, който ако не се лъжа е от Самоков. Отделно тъговеца Юли от GCN също имаше аспирации към града в който живял и мислеше, че 2 чувала с пари са достатъчни.

И все пак, GCN неможаха да изцакат никой в града. Е, направиха 100 клиента за 2 години което признавам, че е добре. При това, казвам го съвем сериозно и без ирония!

А иначе, Виваком не са от най-бързите в решаване на проблемите. Както казах, държат се доста надуто, докато не стигнеш до малкото хора които са склонни да те изслушат и да ти повярват. След което - да решите проблема.

@Mile

Миле, имаш оптика - знаеш за какво става въпрос.

Цената на оптиката и подръжката й никога неможе да се мери с безжичното.

Просто понякога, изграждането на безжичното е по-бързо и по.... да го кажа.... целесъобразно :)

И като цяло по темата.

Всички доставчици са еднакво добри в предлаганата услуга.

Има такива, които са прекалено зле и назад в бизнеса.

Примерно, да вземем едно дружество участващо в газов холдинг.

Такъв доставчик, никога неможе да работи на конкурентни цени (най-малкото, защото не знаят как да работят в пазарна обстанвка), да бъде гъвкаво или да гледа взаимният интерес в едно с клиента. Въпреки, че наричат клиента си партньор, партньорските отношения свършват до егоистичната печалба.

П.С.

Понеже се спомена GCN.

Добре работят. С такова впечатление останах от рабтата си с тях. Въпреки, че не им се желае да свалят гащите когато стане въпрос за кинти, но..... всеки си има подход. Гъвкави са, работи им се. Поне на повечето от тях, начело с г-н Бадалов.

Другото което знам е, че дължат или поне дължаха огромни кинти за едни оптики на МС.

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,за мненията,след като попрерових почти всички "големи" батковци ,друг избор нямах,засега въпреки скъпотията взех L2 ,пък каквото стане...и както казват старите хора:БОГ да е с нас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре работят. С такова впечатление останах от рабтата си с тях. Въпреки, че не им се желае да свалят гащите когато стане въпрос за кинти, но..... всеки си има подход. Гъвкави са, работи им се. Поне на повечето от тях, начело с г-н Бадалов.

+1 за Щерьо - винаги се отнася много сериозно към проблемите и бързото им решаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам колегите са имали предвид L2=само пренос от точка А до точка Б - по тоя начин можеш да си пренесеш интернет от фирма Х през Виваком до твоя офис , а L3 е когато вземаш направо IP трафик от Виваком например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Aaaa , тука може да се напишат фермани - още псувам като се сетя за тая пародия на телеком.

Ако беше питал за тях , щях да кажа - само L2 . Общо взето Л2 е по-добрия избор ( имаш повече контрол , ако имаш AS - това е единствения разумен избор)

Последно дочух , че са го закършили здраво.

Има такива, които са прекалено зле и назад в бизнеса.

Примерно, да вземем едно дружество участващо в газов холдинг.

Такъв доставчик, никога неможе да работи на конкурентни цени (най-малкото, защото не знаят как да работят в пазарна обстанвка), да бъде гъвкаво или да гледа взаимният интерес в едно с клиента. Въпреки, че наричат клиента си партньор, партньорските отношения свършват до егоистичната печалба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А до къде могат Виваком да предложат достатъчно евтин L2 ? до кои доставчици които са за предпочитане и предлагат L3 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Все още има много места в БГ където ако искаш оптика единственият избор е Виваком( за съжаление),след много ходене по мнения и препоръки,стигнах до извода ,че маи наистина е по добре L2 , от точка А до точка Б през тях.Все пак ,въпрос на избор и цени на търговец,но след допитване от страна на много фирми се оказа че "там " за където искам трафика ,цената дадена ми от тъговеца е сравнително добра,след като се има впредвид че монопола за града е в ръцете на Виваком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но не разбирам написаното. Ако може да го редактираш малко :) Цената на IP трафика на Виваком те устройва, това ли казваш ?

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но не разбирам написаното. Ако може да го редактираш малко :) Цената на IP трафика на Виваком те устройва, това ли казваш ?

Не не ме устроива цената,но нямам избор....както казах там за където искам Виваком държат монопола,а няма и възможност за безжично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.