Jump to content

Мнение за L2 и L3 на Виваком


Recommended Posts

Моля за мнение за двата вида свързаност на "големия" оператор Виваком ,кое бихте препоръчали,като се има впредвид ,че няма друга оптична свързаност,моля без предложения за безжични мрежи.Предпочитам мнения на ISP които ползват тази услуга.Благодаря

Редактирано от jjjoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"услуга" ли викат вече на това? и като имаш проблем с така наречената "услуга" на кой ще звъннеш? на аллах или на хелпдеска у Плевен? ;)

днес понеже разбрах за некви цени... ми може човек и да вземе малко инт ама да си има нормален основен доставчик.

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миле това е повече от ясно.Нямам сметка за антени поради местноста,а и съм привърженник на оптиката (затова и взех сплаиса от теб :mellow: ) ,дилемата ми е от кое от двете "услуги" .Чул съм че L3 -то много им куца,въпреки по евтината му цена.А друг е и въпроса че оптимистично вярвам,че ако купят БТК ,турците са по коректнни и така наречените "услуги" току виж се подобрят,но все пак..... мечти 8)

Редактирано от jjjoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни познати ползват L2 за мултикаст. Яви се проблем с периодични загуби и сигурно два месеца Vivacom не можаха да се оправят. Прави си изводите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kакво значи скъпо?

нали от това си вадиш хляба? скъпото в случая е хубаво

Така е съгласен съм,но и те нямат, а и се колебая не толкова от скъпото а дали да е L2 или L3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм Виваком повече от 2 години. L3.

Сега, сигурно доста от колегите ще ревнат: Ууу.. Аааа... Конкуренцията.... Тия са ти конкуренция - пък ти от тях нет взимаш. Само за протокола: В нашият град, тримата основни играчи на пазара ползват услугите на Виваком. Другият мърля нещо през Ево-то и Ментел.

Да не забравяме, че човек когато има повече от 2 възможности - тогава се пазари. Аз имам винаги поне още една във всеки един момент.

Та за Виваком.

2+ години.

Downtime на услугата за целият период: 4 - 6 часа. Рапзределени на около 10-на отпадания за по 5 минути.

Точно така, за останалото време услугата НЕ Е ПРЕКЪСВАЛА изцяло.

Проблеми при ползване на услугата - 3-4 пъти. Около 4-8 часа са нужни да ги оправят след като звъннеш на вип хелпдеска. Да не забравяме, че услугата не е отпаднала изцяло, а я има но е влошена.

Цената за Л3... Нетера не ми предложиха по-добра цена. Вестител - тия ми излезнаха с оферта да ги купувам направо. Джи Си Ен бяха значително близо до Виваком, но с тях не работя заради..... хмм... опитаха ми се да ми бъдат конкуренция на краиният пазар. Останаха си само с опита.

Та цената е най-добрата коят съм виждал последните 7 години.

Много зависи кой ти е акаунт мениджъра. Моя ми сваляше цената или ми вдигаше трафика на всеки 4-6 месеца. Винаги партньорството с тях ми вървеше в положителна насока.

Това е доброто.

Лошото:

1. Искат канална мрежичка с оптика до тях. Плащаш си отделно.

2. Плащаш още малко кинти за МАН порт.

3. Въпреки,че хелпдеска работи добре, то когато стигнеш до поддръжката на следващото ниво, да говориш с някоя куха лейка и да й обясняваш, че БГП сесиите са падали 4 пъти тази вечер, а пък той почва да те флуди с логовете на Juniper-а, без изобщо да ги е прочел..... Ако не си търпелив - ще се скарате. Тогава на помощ идва добрият акаунт мениджър и работата става, но се проточва.

В заключение:

АКО ВИ УСТРОЙВА ЦЕНАТА - НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ.

Пък и това е най-лесният начин да се свият перките на самозабравилите се кериъри.

П.С.

Забравих да кажа, имах си телия директно. Е, не сесия с тях, но ми бяха на 1 хоп след Виваком.

Геймърите получваха редовно организъм

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ок де проблема ми е че освен Вива други няма,точно поради тази причина,цената (според мен )е висока,а именно 250 Евро за Л2 за 100мбит.Акаунт менаджера се дърпа ,защото самия тои знае че нямам избор,за Л3 цената е близка до тази на Л2,затова се колебая,друг е въпроса че им "снасям" и за канална мрежа,там поне цената е фиксирана.Наистина че с това ще си "вадя" хляба,но все пак цената ми се види височка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виваком и според мен е добър доставчик - виждал съм ги работещи на 2 места с L3 - на едното повече от година , на другото са от 2 месеца. Услугата работи добре - проблемите ако ги има са малко по сложни за решение докато стигнеш до правилните хора - точно както описа колегата smacker по нагоре.

Иначе оптиката е за предпочитане пред която и да е WiFi връзка :)

@Smacker - в кой град те цакат GCN :) питам от чисто любопитство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

@Smacker - в кой град те цакат GCN :) питам от чисто любопитство.

Ей, къртицооо... >:D

@Mile - аз съм виждал, ма ти не искаш да ме уредиш ...

а по въпроса за Vivacom... като изключим генералното осиране преди 1-2 месеца, когато 8 часа беха долу, и то в едно с телефониите (включително GSM-ите) - други съществени проблеми май няма... но това си е в реда на нещата... некой ъпгрейдна некфо дриско ли, нещо недогледа конфига ли ... не стана май много ясно...телефона на съпорта... май не го знам ???

По-интересното е че и за GCN може да се каже същото... Е, там не пада за часове, ами за 20-30 минути, ама.. генерално... тфа и extreme-тата не са стока, ей ! :blink:

Земат си сложат сичките по едно RB1100AH и да се родат ! O0

Муктикаст се носи и през двете без особени забележки мисля... а ::)ма на мултикаста съм само ползвател, нямам експерно мнение ::)

В този ред на мисли...

Миле, кажи за Нетера... че си залагаше двата бъбрека и далака за тех, ма оняден друго чух... :-X

Редактирано от bambo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тоя принцип можем да оплюем всяка голяма фирма за доставчик :) аз съм виждал много издънки за последните 10 години , но въпроса е като цяло как се държат и колко бързо решават проблемите. Така че Виваком са добре като цяло.

Отновно GCN ми беше интересно защото те имат интернет в Търговище и Благоевград - затова питах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.