Jump to content

От какво може да е?


stefanchuchkov

Recommended Posts

  • Администратор

относно темата на колегата да вземе да направи малко топлоизолация на захранването при клиента :) захранванията са с много добро кпд и няма достатъчна топлинна загуба която в тоя случай щеше да е в плюс.

а иначе тези 120в с дефектно токова защита са едно компромисно решение, когато всичко е направено както трябва няма място за притеснение

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно темата на колегата да вземе да направи малко топлоизолация на захранването при клиента :)захранванията са с много добро кпд и няма достатъчна топлинна загуба която в тоя случай щеше да е в плюс.

а иначе тези 120в с дефектно токова защита са едно компромисно решение, когато всичко е направено както трябва няма място за притеснение

Това е като един дизелов двигател common rail с обем 1.6литра въртящ момент 320нм. и мощност 130к.с. изсмукан е отвсякъде, за това там се монтират принудителни нагреватели в мотора или охлаждащата система, за да влезе мотора в режим на нормална работа, и да имаме парно през зимата, взаимствано е от законите на физиката и термодинамиката. :)

Редактирано от ефект

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЗВЪН ТЕМАТА:

ИЗПРАВЕНИЯ ток е по-опасен дори и 20волта с достатъчно ток може да са фатални за човек. Тук се следват мерки за безопасност.Примерно когато ти е добре изолирана стълбата дори с голи ръце нищо не осещаш и да те перне централното се рестратва на момента има много напреднали дефектотокови защити. Детето на уличен стълб няма да се качи. Да не изтъквам факта, че във всяко домакинство имаш 220в. на супер достъпно място и ако иска детео да си играе му е много лесно да бръкне в контакта да не дава господ никому. По отношение на съвестта, да имам!

Ти във Вас имаш ли контакти ? Или връзваш електроуредите директно на мостовите кабели с ръкавици?

Правият ток е ПО-БЕЗОПАСЕН от променливият! Винаги има достатъчно напрежение което може да бъде фатално. При променливият - то е значително по-ниско. Имаше преди време едни БДС-та които указваха какви са максимално допустимите напрежения за прав и променлив ток които са напълно безопасни за човека. Ако не се лъжа на променливият беше 48 волта и 64 за прав.

И съдейски по глупостите които говориш за 20-те волта и тока които може да бъде фатален, едва ли знаеш как да монтираш дефектнотокова защита.

Мерките за безопасност - дай си ги на техниците ти. Гледай мен да не ме изпържи някъде 120 волта от твой кабел, било то и докато си прекопавам градинката пред блока. Тогава ти заедно със мерките ти за безопасност и дефектнотоковите ти защити ще гледате небето на квадратчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЗВЪН ТЕМАТА:

Ти във Вас имаш ли контакти ? Или връзваш електроуредите директно на мостовите кабели с ръкавици?

Правият ток е ПО-БЕЗОПАСЕН от променливият! Винаги има достатъчно напрежение което може да бъде фатално. При променливият - то е значително по-ниско. Имаше преди време едни БДС-та които указваха какви са максимално допустимите напрежения за прав и променлив ток които са напълно безопасни за човека. Ако не се лъжа на променливият беше 48 волта и 64 за прав.

И съдейски по глупостите които говориш за 20-те волта и тока които може да бъде фатален, едва ли знаеш как да монтираш дефектнотокова защита.

Мерките за безопасност - дай си ги на техниците ти. Гледай мен да не ме изпържи някъде 120 волта от твой кабел, било то и докато си прекопавам градинката пред блока. Тогава ти заедно със мерките ти за безопасност и дефектнотоковите ти защити ще гледате небето на квадратчета.

Понеже виждам, че разбираш от земеделски инструменти ето ти една образователна тема за токове и напрежения да не четеш моите глупости. http://hardwarebg.co...%82%D0%BE%D0%BA-!

Редактирано от ефект

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм сългасен, че добре изградена мрежа с хубава дефектотокова защита дори и 220в да се пусне тя ще изключи още при съвсем леко разтрисане, друг е въпроса че тогава трябва навсякъде да се слагат галванично-разделени импулсни инак ще иключва за щяло и нещяло от потенцялите на пц-тата на някои суичове. Но въпреки всичко на въздушни кабели повече от 60ДЦ избягвам да пускам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си правила, закони, разпоредби. Електрическият ток влияе по различни начини. Ако тресне някой техник и го хвърли от стълбата, нищо че няма да го е убил, може да причини косвено смъртта му. Повече от 60-70 V АС е безумно да се пуска по FTP по много причини, а освен това е и незаконно. Принципно, до към 120 V АС не може да убие лесно човек, но това зависи и от куп фактори. Никак не са редки случаите, в които кабели от безбройните "простори", се късат и падат по улиците, където има и деца и възрастни, че и разни животинки. Зимата, тези скъсвания са особено чести. Ползването на прав ток , няма да го коментирам, защото такъв не би трябвало въобще да се ползва за централно захранване, дори и само заради пагубният ефект, който оказва на кабелите.

Моят съвет е: ползвайте оптика, колкото може повече и не се занимавайте с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с постоянният ток не го разбрах . Как вреди на кабелите? От опитите които съм правил при променлив ток дефектите са по чести . Просто няма кой да филтрира пулсациите от захранването към ЛАН мрежата . Трансформатора просто намалява смущенията от захранващата мрежа и ги пуска по трасето директно .

Над 60 В си е опасно според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак мисля че трябва да се съобрази и изолацията на жилата. Тя е изчислена за определен волтаж който не знам какъв е и пише ли го някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ефект,

прегледах линка ти. Все професори с дипломи по физика и биохимия.

Но там има 2 верни неща. Едното от които е за БДС-то и 50-те волта. Е щом някой преди години (когато дипломите значеха нещо) е написал 50 волта променлив ток - значи е така.

Едно основно нещо има във въздействието на правият и променливият ток върху човешкият организъм:

При прав ток, конвулсията муслкула е винаги еднопосочна и постоянна.

При кривият ток, конвулсията е непостоянна с честотата на "тока". Смята се, че това е ЗНАЧИТЕЛНО по-опасно и затова разликата в напреженията е толкова голяма.

Иначе там четох, че някакъв e нямал проблем да хване 20Киловолта от бобина на автомобил. Е виждал съм и такива дето дъвкат и гълтат порцеланови чаши. По телевизора.

Лично мен ме е тряскало 16 киловолта от ТХО на телевизор мизия. Затвори се през мен към земя. Така е, жив съм. Но усещането е сериозно (скочих близо 2 метра назад), както и факторите за фаталност са с много зависимости.

Но в цялата тема която цитираш, има нещо което ти не си разбрал.

Това което плащаш на касата за ЕРП не е тока. Плащаш изразходвана мощност! И за да не се объркаш отново, думичката ИЗРАЗХОДВАНА също има значение.

Преди да коментираш и да даваш мнение, разбери разликата между, ток, напрежение и мощност.

До тогава, преворъчвам ти www.google.com

@gbdesign

Я пак това за пагубният ефект ? Моля, сподели това коет знаеш, може да бъде в наша помощ.

@Tsunami.

802.11af

И в заключение,

За напрежение повече от 48 волта (прав - крив - все тая) има 2 обяснения:

1 - Или имаш високи консуматори, които дърпат бая ток и желаеш компансация на пада на напрежението

2 - Или имаш гирлянд с много суитчове, които пак дърпат много ток и отново желаеш компенсация на пада на напрежението, което е същото като 1 с тази разлика, че 1 предполага по-сериозно оборудване.

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пускане на прав ток по FTP кабели, дори и само от влажността на въздуха се получава електролиза, която изяжда и без това оскъдната мед в тях. Ефекта се засилва многократно при намокряне на проводниците. Всеки дето е попадал в ужаса LAN е виждал как тече вода от FTP кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се замислял, но това е много много много голяма възможност, като се има в предвид дребният жълт китаец колко е спестил в изработката на FTP кабела,

Всъщност, електролизата я има винаги когато има подадено право напрежение и като се има в педвид, че медта се окислява най-много от всички т.нар. благородни елементи и съответно увеличава значително съпротивлението което от своя страна намалява значително тока който може да протече през кабела,

Сега си обяснявам защо след проливни дъждове често се налага сменям въздушните кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, беше констатиран проблем с един кондензатор на модела V8 който замръзва. Като се свали захранването от мрежата и се внесе на по-топло работи и пак на студеното отказва.

Така правят около 10% от захранванията при ниски температури. Другите работят стабилно.

Въпросният кондензатор е 10uF.

Проблема е констатиран от скоро. Серията е пусната март месец миналата година и до февруари тази година всички са с 10uf.

От началото на февруари вече се произвеждат с друга серия кондензатор с капацитет 5 пъти по-голяма стойност, или 47uF

Реално не сме предполагали, че от студа може да стане такъв фал. ???

Всички дефектни захранвания се модифицират безплатно от нас или се изпращат нужните части на желаещите да се занимаят сами ^-^

Съжалявам за причинените ядове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ефект,

прегледах линка ти. Все професори с дипломи по физика и биохимия.

Но там има 2 верни неща. Едното от които е за БДС-то и 50-те волта. Е щом някой преди години (когато дипломите значеха нещо) е написал 50 волта променлив ток - значи е така.

Едно основно нещо има във въздействието на правият и променливият ток върху човешкият организъм:

При прав ток, конвулсията муслкула е винаги еднопосочна и постоянна.

При кривият ток, конвулсията е непостоянна с честотата на "тока". Смята се, че това е ЗНАЧИТЕЛНО по-опасно и затова разликата в напреженията е толкова голяма.

Иначе там четох, че някакъв e нямал проблем да хване 20Киловолта от бобина на автомобил. Е виждал съм и такива дето дъвкат и гълтат порцеланови чаши. По телевизора.

Лично мен ме е тряскало 16 киловолта от ТХО на телевизор мизия. Затвори се през мен към земя. Така е, жив съм. Но усещането е сериозно (скочих близо 2 метра назад), както и факторите за фаталност са с много зависимости.

Но в цялата тема която цитираш, има нещо което ти не си разбрал.

Това което плащаш на касата за ЕРП не е тока. Плащаш изразходвана мощност! И за да не се объркаш отново, думичката ИЗРАЗХОДВАНА също има значение.

Преди да коментираш и да даваш мнение, разбери разликата между, ток, напрежение и мощност.

До тогава, преворъчвам ти www.google.com

@gbdesign

Я пак това за пагубният ефект ? Моля, сподели това коет знаеш, може да бъде в наша помощ.

@Tsunami.

802.11af

И в заключение,

За напрежение повече от 48 волта (прав - крив - все тая) има 2 обяснения:

1 - Или имаш високи консуматори, които дърпат бая ток и желаеш компансация на пада на напрежението

2 - Или имаш гирлянд с много суитчове, които пак дърпат много ток и отново желаеш компенсация на пада на напрежението, което е същото като 1 с тази разлика, че 1 предполага по-сериозно оборудване.

Колега, кое те кара да си мислиш, че неразбирам? Това, че знаеш вече какво е тхо след като те е пораздрусало или затова, че съм от провинцията и паса трева вместо да я пуша? Почвам да си мисля, че си най-великия и нещо ме базикаш. И тези работи дето днес ги прочете и видя кой ток е опасен и защо е можело да го направиш преди 5 години примерно с някоя търсачка няма да и правя реклама.

Предлагам да приключим по-този въпрос защото се отколоняваме от темата пък и малко си мерим някой работи във форум вместо да е на някое приятно място с хубаво питие и приятна компания.

Редактирано от ефект

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вас незнам... аз колко пъти съм конкурирал чез и вик с доставка на вода и ток по лана (до клиентско пк) не ми се говори :)

(викат че и ланаджиите били хора)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.