Jump to content

От какво може да е?


stefanchuchkov

Recommended Posts

Тея три волата разлика са за повече от 1км. не виждам нередност там

Виж сега взимаш си мултимера ако искаш иди на последния суич може и по близо до захранването .Мериш напрежението в този момент някой твой служител да изключи захранването за 4-5 сек. гледай цирка при стартирането(колко волта ще имаш).Тъй като ти гледам 'патрахела' сигурно няма да повярваш на показанията при старта.За да спре тази сага ето ти решението сменяш захранванията с такива който палят на 20волта= ,дали монтански или други във форума има инфо кой как се държат слабости и тнт.Имам едно ретро трасе с 15 суича =90волта заханвания монтански никакви грижи ,3-4 са ми 'силовите' поребители,8портови соичове спедна заетост на портоже 60-70%.

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата... какви са тия захранвания дето палят на 60V AC???! Сложи си нормален 60 V траф на променливо напрежение. Волтаажи над тази стойност не е разрешено да се пускат, пък и не е нужно. Вземи си свестни импулсни захранвания, които палят на близка до 12 V стойност и не се занимавай с глупости. Принципно, при голям студ се получава по-близко до свръхпроводимост състояние на проводниците, но също така, някои електронни елементи, като електролитни кондензатори, не го обичат, така че не смятай че студа е само полезен.

Редактирано от gbdesign
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се изкажа, присъствал, съм на такива проблеми и решението му беше супер глупаво.

Изолация на кутиите с стиропор, или фибран от тогава нема проблеми по трасето, изолацията се слага от вътре, направо онемях като го видях, ма даде ефект, Стария инж. така каза: "Постоянна температура му е майката на електрониката".

Другото с което съм се зблъскал кофти китайски накрайници, некви микрони разлика и се започва едно: "Тука има Тука нема", Като се сетя кви ядове брах с едно АП и няколко суича, направо ми иде да ги убия цялото китайско село, дето ги беше правило. Сложих нови и всичко си дойде на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко над 90 волта е в началото на захранването и в най-далечния край е 87волта. Минималното на стабилизжаторите е 60волта постоянене ток. Прекъсва само когато е студено и след това си работи нормално. При днешните случаи няма никакви признаци при клиентите да работи, а когато отворих една кутия видях как диода на стабилизатора премигва на около 2-3 секунди. Когато махна захранването да не захранва суича започва диода да свети със слаба светлина и пак на периоди от 2-3 сек светлината се засилва и пак спада.

Незнам просто колко питанки да сложа тука ?????

Нали уж подобен проблен може да се появи лятото когато е 40+ градуса??

Интересно какви са тия захранвания с минимално напрежение 60 Волта, но да кажем че не си прочел нещо като хората.

По проблема:

1. Захранването е дефектно, или не му стига напрежение на входа.

2. Късо съединение в буксата към суитча (наи-често). Което води до включване на защитата за късо съединение.

Смени захранването и виж какво ще стане.

Само да добавя, при напрежение малко над 90 Волта в началото и 87 на най-далечната точка (около 1000 метра), както си го описал означава само едно, че ти работят едва 1-2 суитча, при това в началото.

Нещо много сгрешено има тук. Възможно е дори да бъде и разтегнат кабел.

Играе ли ти крайното напрежение през някакъв период от време, примерно 5-10 секунди ?

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата... какви са тия захранвания дето палят на 60V AC???! Сложи си нормален 60 V траф на променливо напрежение. Волтаажи над тази стойност не е разрешено да се пускат, пък и не е нужно. Вземи си свестни импулсни захранвания, които палят на близка до 12 V стойност и не се занимавай с глупости. Принципно, при голям студ се получава по-близко до свръхпроводимост състояние на проводниците, но също така, някои електронни елементи, като електролитни кондензатори, не го обичат, така че не смятай че студа е само полезен.

За кондензаторите съм съгласен. Най-вече електролитните.

Но свръхвпроводимост при минус 20, звучи несериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не е важно каде е проблема. Важен е извода.

един ще е да рестартира до припадък.

втори ще наеме един бот със стълба.

трети социално отговорен ще назначи и един нощеска да обикаля със стълбата

четвърти ще смени захранванията

пети ще смени свичовете

шести ще направи като четвърти и пети, но ще пусне и централно от другата страна

до тук не изброих нито едно читаво решение

пп Аз съм правил всичко това. Не един път.. и нема смис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седми ще пусне оптика :).

По темата, само 3V пад на 1000 м ми звучи много нереално, виж да не ти е свършила батерията на мултицета.

По пътя на логиката, ако все пак имаш високо напрежение на края на линията, едва ли става дума за късо някъде по трасето.

Щом клиентите казват, че им изчезва LAN-а, комутатора към който са свързани спира, което все пак води до някакъв проблем със захранването или със температурите.

В следния документ пише, че температурата на работа за LADOX е до 0 градуса, а на съхранение -20:

http://www.beyaz.com.tr/Download/Datasheet/LD-1308-Pv2_Data.pdf

Много вероятно е проблема да е в температурата, пробвай по-лесния метод с изолацията на кутиите, предложена от колегите по-горе.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не каза какви захранвания за 12в ползваш. Ако са от онези дето са на 220в но видиш ли работят и на 60в не се чуди. При такова захранващо напрежение си мисля че проблема е изцяло във въпросните захранвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

проблема е от захранванията до суича Калоян по горе е писал, моля те напиши производителя на захранванията.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах ядове по селата където е въздушна мрежата Проблема е от ниските температури и силния вятър нещо в захранването под -10 спира и почва се рестартва. Networker е прав варианта е изолация на усойните места. Иначе аз ползвам V8 сериите на zahranvane.com днес разговарях с тях по телефона и се оказа това проблема ниските температури. фикснали са проблема ще ми заменят бройките които смених с новите.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет ако позволите,сложи адаптер във въпросния клиент и захрани суича с неговия кабел по другите двойки.Ако и след тази манипулация продължава да му гасне лан картата значи проблема е в лан картата или в кабела на клиента.Можеш да разтовариш най-крайните си точки временно докато подмениш захранването.Аз също съм на мнение че няма как да имаш 3 в. спад на крайна точка с такова трасе.Можеш да си премериш съпротивлението между сини и кафеви (ако ползваш тях за ток) за всеки случай,за да си сигурен че проблема не е в някоя счупена или незатегната жичка.Ако ползваш обикновенни черни клеми най-често ще имаш проблем със счупени или окислени жички.Всички колеги тук знаят че може да има още 1000 причини за този проблем,но идеята е да разрешиш проблема по най-бързия и лесен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За спада мога да поспоря и аз . използвам 120в. правотоково захранване с мрежа от около 5-6 км. кабел на 3 разклона

и около 45 суича в най-краина точка при натоварено трасе напрежението ми е 116волта

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ефект,

нямаш ли малко съвест ?

Това напрежение, особено ако е променливо може да убие човек! Би ли искал детето ти да си играе под този кабел ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ефект,

нямаш ли малко съвест ?

Това напрежение, особено ако е променливо може да убие човек! Би ли искал детето ти да си играе под този кабел ?

ИЗПРАВЕНИЯ ток е по-опасен дори и 20волта с достатъчно ток може да са фатални за човек. Тук се следват мерки за безопасност.Примерно когато ти е добре изолирана стълбата дори с голи ръце нищо не осещаш и да те перне централното се рестратва на момента има много напреднали дефектотокови защити. Детето на уличен стълб няма да се качи. Да не изтъквам факта, че във всяко домакинство имаш 220в. на супер достъпно място и ако иска детео да си играе му е много лесно да бръкне в контакта да не дава господ никому. По отношение на съвестта, да имам!

Редактирано от ефект

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.