Jump to content
  • 0

ИП Конфликт в мрежа с 500 клиента


angelnet

Въпрос

Zdraveite imam sledniq problem.

Na vsichki klienti po cqlata mi mreja im izliza Ip conflict.Imam realni i nerealni ip-ta i ot dvete mreji davam primer 94.156.205.... i nerealni 172.18.33.... natnatite ipta sa 170 zad mikrotik 2.9.6 s kompiutar sled snega hora ot vsichkite sela pochnaha da mi se obajdat che im izliza syobshtenieto Ip conflict molq vi daite syvet che sam se vidql v chudo blagodarq!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • angelnet

    10

  • smacker

    4

  • Mile

    3

  • kokaracha

    2

Recommended Posts

  • 0

много гаден вирус мак адреса обикаля по ип тата и 4 човека се борихме два часа ;D

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@networker

тъп суитч се съмнявам да може да предизвика ИП конфликт, тъй като ИП адреса е на следващ леър, а самият суитч работи само до леър 2.

Което пък незначи, че неможе да флуди с произволни пакети по мрежата в които са записани въпросните ИП адреси. Но вероятността суитча да запише тези ИП-та в пакета е много малка.

Иначе, има репотек суитчове които почват да пускат какви ли не пакети по мрежата с произволни МАК-ове. След известен период от време, тези пакети запълват МАК таблиците на останалите суитчове и буквално блокират сегмента или ВЛАН-а на който са закачени. Един вид в мрежата имате повече от 8К МАК адреса, при това все фиктивни.

Друг вариант са IC+ чипсетовете, намиращи се в Surecom суитчовете или в Tenda (рутерите Тенда - също). Те пък по подобен начинин "затриват" МАК таблиците на кампютри и рутери в мрежата, след което всяко едно работещо устройство почва да пита по мрежата за МАК адреса на геитуейя или МАК адреса на устройството с което комуникира. това води до генериране на ОГРОМЕН броудкаст трафик във ВЛАН-а и драстично намаление на полезният трафик. Това ми се е случвало и със SmartSwitch, но само веднъж.

Всичко това се хваща лесно, след определн вид анализи на трафика и графиките на портовете на суитчовете. Но почти винаги се стига до спиране на даден порт когато се появи проблема и след което обикаляне по мрежата.

Радвам се, че колегата е успял да хване проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имах подобен проблем с TENDA W311R- рутер преди няколко месеца но го хванах сравнително бързо, а и беше засегнало само 1 сегмент на мрежата.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ЗДРАВЕЙТЕ,

ПРЕДИ 6-7 ГОДИНИ И ПРИ МЕН СЕ ПОЛУЧИ ПОДОБНА БОЗА - ОКАЗА СЕ АП НА 2.4 - ВЕЧЕ НЕ СИ СПОМНЯМ МОДЕЛ И ТН

ГОРЕЩО ПРЕПОРЪЧВАМ НА КОЛЕГАТА СЕГМЕНТИРАНЕ НА МРЕЖАТА И ТО ЧРЕЗ РУТИРАНЕ - ВЪВ ВСЯКО СЕЛЦЕ ПО ЕДИН АЛИКС С МИКРОТИК И ЧИСТА РАБОТА

ПОЗДРАВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това съм го виждал на старите 11 мбитови АП бриджове дето поддържаха само едно устройство зад тях. Ако сложиш 2 мака (две пцта ) зад тях и ставаше тази боза :blink: .

Редактирано от bobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.